Ogłoszenia duszpasterskie - 12.02.2023r. - VI NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A

1. Od dziś w Parafii pw. Chrystusa Odkupiciela w Chełmie rozpoczynają się katechezy Drogi Neokatechumenalnej. Wszystkich poszukujących takiej formacji duchowej serdecznie zapraszamy. Początek o godz. 17.00.

2. Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik podjął decyzję o zorganizowaniu w Archidiecezji Lubelskiej zbiórki na rzecz osób poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Zbiórka do puszek na ten cel odbywa się we wszystkich kościołach Archidiecezji. Wychodząc z bazyliki również mamy możliwość pomocy.

3. Jutro zapraszamy na spotkanie rodziców ministrantów i lektorów, które odbędzie się po Mszy św. wieczornej w sali nr 4 w podcieniach.

4. W tym tygodniu zapraszamy na 24-godzinne nabożeństwo. Początek we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00. Modlić się będziemy przed Najświętszym Sakramentem nieustanie przez dobę. Adoracja zakończy się następnego dnia o godz. 17.00.

5. W najbliższą środę zapraszamy na modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała, którą poprowadzi ks. Krzysztof Kralka. Początek o godz.17.15 Nowenną do Matki Bożej Chełmskiej. Intencje modlitewne możemy składać do puszki przy wejściu do bazyliki lub bezpośrednio w zakrystii.

6. Za tydzień w niedzielę zapraszamy uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej na spotkanie popielgrzymkowe. Początek Mszą św. o godz. 16.00.

7. 21 lutego we wtorek w naszej parafii odbędzie się doroczna uroczystość odpustowa Katedry św. Piotra. Porządek Mszy św.: godz. 7.00, 9.00 i suma odpustowa o 18.00, której będzie przewodniczył ks. bp Adam Bab. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz.10.00 modlitwa indywidualna w ciszy, od godz. 11.00 chcemy, by dyżur modlitewny pełniły grupy formacyjne. I tak - od 11.00 Rodzina Żywego Różańca, od 12.00 Legion Maryi, od 13.00 Ruch Rodzin Nazaretańskich, od 14.00 dorośli lektorzy i Rycerze Maryi, od 15.00 Przyjaciele Oblubieńca i Odnowa w Duchu św., od 16.00 Oaza. Zapraszamy wszystkich w ciągu dnia na chwilę modlitwy. O godz. 17.30 z Parafii pw. Rozesłania św. Apostołów pod przewodnictwem ks. Biskupa wyruszy procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Po sumie o godz. 18.00 Różaniec fatimski. Serdecznie wszystkich zapraszamy! W tym dniu można uzyskać odpust zupełny przy spełnieniu warunków przypisanych tej łasce.

8. Zapraszamy pary na nowy cykl Misja Miłość. Pt. "Ona i on, czyli trochę o relacjach". Pierwsze spotkanie 21 lutego wtorek o 19 w sali rozancowej. Kolejne spotkania 28 luty oraz 7 marca.

9. Zwracamy się z przypomnieniem do wszystkich, którzy kiedykolwiek modląc się w naszym sanktuarium, doznali szczególnej łaski wysłuchania zanoszonych modlitw za pośrednictwem Matki Bożej Chełmskiej. W imię wdzięczności prosimy o ich spisanie i dostarczenie do ks. Proboszcza. Pamiętajmy o tym, że dzisiaj mamy wiedzę o tym, co się działo w tym miejscu i jaką rolę odgrywał kult Matki Bożej dzięki spisywaniu tych faktów. Bierzemy i my odpowiedzialność przed przyszłymi pokoleniami.

10. Chełmskie Centrum Ewangelizacji zaprasza na pierwszą edycję konferencji modlitewno - formacyjnej Twierdza. Wydarzenie odbędzie się w Chełmskim Domu Kultury w 22 kwietnia w sobotę. Konferencja będzie składała się z modlitwy prowadzonej przez zespół uwielbieniowy, głoszonego przez zaproszonych gości z Polski Słowa Bożego oraz czasu na rozmowę i wymianę doświadczeń z ludźmi wiary. Zapisy na stronie www.chce.info.

11. Chełmskie Hospicjum Domowe im ks. kan. Kazimierza Malinowskiego przypomina, że trwający czas odpisywania 1,5 % podatków przy rozliczeniu PIT-ów daje nam możliwość przekazania na wspomniane hospicjum, które również służy pomocą w rozliczeniu w każdy poniedziałek od godz. 16.00 do 18.00 w siedzibie Stowarzyszenia PRZY UL. Starościńskiej 4A.

12. Do wakacji jeszcze daleko, ale już ogłaszamy zapisy na kolonie dla dzieci i młodzieży w Grecji w dn. 4 - 14 lipca. Szczegółowy plan znajduje się na stronie bazyliki. Koszt to 2 795 zł. Organizatorem jest ks. Paweł Gołofit.

13. W dn. 22 - 30 lipca chcemy zorganizować 9-dniową pielgrzymkę autokarową do Medjugorie. Całkowity koszt 2 980 zł i 140 euro. Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej parafii oraz na tablicy ogłoszeń. Zapisy w zakrystii i w kancelarii.

14. Solenizantom nadchodzącego tygodnia oraz Parafianom, Sympatykom i Gościom życzymy szczęśliwego i zdrowego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.