Wakacje w kolebce naszej cywilizacji - Grecja Kolonie 11 dni 4-14 lipca 2023

kolonie lipiec 2023Kolonie Grecja Riviera Kallisto Olimpic Beach. PDF icon

Termin: 4 - 14.07.2023
Cena: 2 795 zł/os.

Dzień 1: Wyjazd o godz. 5:00 z Polski. Przejazd przez Słowację i Węgry do Serbii. Obiadokolacja i nocleg w Belgradzie.

Dzień 2: Śniadanie, przejazd przez Serbię, Macedonię do Grecji. Wieczorem przyjazd na Riwierę Olimpijską. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3- 9: Wypoczynek i realizacja programu: odpoczynek nad Morzem Egejskim (plaża, poznawanie lokalnej kultury, obyczajów, kuchni, nauka greckiego tańca syrtaki „Grek Zorba”.

W trakcie pobytu wycieczka autokarowa: do Thessalonik, stolicy Macedonii – jednego z 13 regionów geograficznych Grecji. Thessaloniki to kolebka epoki bizantyjskiej w Europie, miejsce napisania listów Świętego Pawła do Tessaloniczan. Spacer do placu Arystotelesa z pomnikiem Arystotelesa, Kościół Agia Sofia. Rejs Pirackim Statkiem wzdłuż Zatoki Salonickiej.

Meteory - zwiedzanie jednego z sześciu czynnych średniowiecznych "wiszących klasztorów" malowniczo położonych na szczytach kamiennego lasu. Po zwiedzaniu wizyta w pracowni tradycyjnego wyrobu ikon bizantyjskich. Po drodze postój w przepięknym wąwozie Tembi - odwiedzimy źródełko Afrodyty, w której wg wierzeń starożytnych Greków odmłodzimy się. Starożytne miasto Dion – wykopaliska u stóp masywu Olimpu (zwiedzanie połączone z zabawą w archeologa) lub wycieczka do Litochoro i spacer wąwozem Enipeas do tzw. wanny Afrodyty i wodospadów Zeusa.

Dzień 10: Śniadanie, pakowanie, wykwaterowanie, wyjazd w drogę powrotną przez Macedonię i Serbię. Obiadokolacja i nocleg tranzytowy na terenie Serbii.

Dzień 11: Śniadanie. Powrót w późnych godzinach wieczornych.

Termin: 4 - 14.07.2023
Cena: 2 795 zł/os.

Zakwaterowanie w hotelu:
HOTEL KALLISTO - OLIMPIC BEACH
Hotel usytuowany w centrum turystycznej miejscowości Olimpic Beach, położnej u stup Olimpu, nad samym Morzem Egejskim, od hotelu do morza jest 250 m. Hotel posiada przestronne pokoje z łazienką, lodówką, klimatyzacją, telewizorem z satelitą oraz balkonem. Na korytarzach znajdują się czajniki. W hotelu jest również winda i WI-FI, kameralne patio. Pokoje 2, 3 i 4 osobowe z łazienkami.

Cena zawiera:
transport autokarem; 8 noclegów w Grecji, wyżywienie 3 x dziennie w Grecji, 2 noclegi w Belgradzie ze śniadaniem i obiadokolacją, pilot oraz opieka pedagogiczna, 3 wycieczki w trakcie pobytu; ubezpieczenie KL i NNW, opłata za TFG, podatek VAT

Cena nie zawiera: napojów do obiadu i kolacji (innych, niż woda) , biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
wyżywienia w trakcie drogi. Na bilety wstępu potrzeba zabezpieczyć ok. 30 euro

Dodatkowo dla chętnych dzieci proponujemy całodniowy rejs na wyspę Skiathos. Ta wycieczka zawiera w sobie opłynięcie wyspy statkiem, zwiedzanie stolicy wyspy – miasta Skiathos, wypoczynek na plaży Koukounaries z lazurowym wybrzeżem oraz zabawy i tańce w czasie płynięcia statkiem. Koszt – 40 euro.