Ogłoszenia duszpasterskie - 19.02.2023r. - VII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A

1. Dziś służba liturgiczna rozprowadza przed bazyliką pączki. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na formację ministrantów i lektorów.

2. Jutro od godz. 16.00 w kancelarii parafialnej będzie przyjmował adwokat.

3. W najbliższy wtorek 21 lutego w naszym sanktuarium odbędzie się doroczna uroczystość odpustowa Katedry św. Piotra. Porządek Mszy św.: godz. 7.00, 9.00 i suma odpustowa o 18.00, której będzie przewodniczył ks. bp Adam Bab. Po Mszy św. o godz. 9.00 aż do godz. 17.00 będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Od godz. 11.00 chcemy, by dyżur modlitewny pełniły grupy formacyjne. I tak – od godz. 11.00 Rodzina Żywego Różańca, od godz.12.00 Legion Maryi, od godz. 13.00 Ruch Rodzin Nazaretańskich, od godz. 14.00 dorośli lektorzy i Rycerze Maryi, od godz. 15.00 Przyjaciele Oblubieńca i Odnowa w Duchu św., od godz. 16.00 Oaza. Zapraszamy wszystkich w ciągu dnia na chwilę modlitwy. O godz. 17.30 z Parafii pw. Rozesłania św. Apostołów wyruszy procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Po sumie o godz. 18.00 Różaniec fatimski. Serdecznie wszystkich zapraszamy! W tym dniu można uzyskać odpust zupełny przy spełnieniu warunków przypisanych tej łasce.

4. Najbliższy wtorek to także ostatni dzień karnawału. Przypominamy, że dla ludzi wierzących rozpoczyna się ważny okres pokutny. Wszystkie więc zabawy, dyskoteki i inne imprezy taneczne powinny zakończyć się do północy i zniknąć z naszego życia na 40 dni. Nasz dar dla Jezusa, który z miłości oddał swoje życie, niechaj wiąże się z wyciszeniem, ofiarą, modlitwą i uczestnictwem w nabożeństwach wielkopostnych, adoracji Najświętszego Sakramentu. Proponujemy też, którym oczywiście pozwala na to stan zdrowia, w każdy piątek post o chlebie i wodzie. Niech to będzie nasz dar i ofiara Bogu w intencji parafian zaniedbujących i lekceważących swoją wiarę. Zapraszamy też na adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji, która jest codziennie od 8.30 do Mszy św. wieczornej. Sporo z nas przychodzi na modlitwę. Czasem jest jednak tak,że Pan Jezus jest sam szczególnie w godzinach południowych, kiedy jesteśmy w pracy, ale przecież nie wszyscy pracują. Począwszy od wielkiego postu chcielibyśmy zachęcić całą naszą wspólnotę do modlitwy. Przygotowaliśmy ramowy grafik w którym jest propozycja konkretnego dnia i godziny dla mieszkańców poszczególnych ulic i bloków. Grafik umieszczony został na tablicy ogłoszeń na stronie internetowej parafii, za tydzień umieścimy w gazetce. Zachęcamy serdecznie do tej praktyki. Najpiękniejszy jest człowiek wtedy gdy się modli.

5. W najbliższą środę rozpoczynamy już Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli ilościowy i jakościowy, tzn. tylko jeden posiłek do syta.

6. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Drogę Krzyżową w piątek o godz. 16.00 dla dzieci i o 17.00 dla dorosłych oraz Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00.

7. W czwartek zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. na konferencję, która odbędzie się w sali różańcowej. Początek godz. 18.00.

8. Bóg zapłać! za ofiary zbierane dziś na tacę - przeznaczone będą na prace w naszym sanktuarium. Obecnie koncentrujemy się na gromadzeniu środków na remonty w klasztorze pobazyliańskim.

9. Solenizantom nadchodzącego tygodnia oraz Parafianom, Sympatykom i Gościom życzymy szczęśliwego i zdrowego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.