Ogłoszenia duszpasterskie - 05.02.2023r. - V NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C

1. W tym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Wszystkim rodzinom, które przyjęły nas w swoich domach z modlitwą błogosławieństwa, składamy serdeczne Bóg zapłać! za piękny czas naszych duchowych spotkań. Przyjęło nas 57 % parafian. Nie jest to miarodajna liczba, ponieważ wiele mieszkań jest pustych, w części mieszkają osoby na stancjach, które nie identyfikują się z różnych powodów z naszą wspólnotą. Serdecznie też dziękujemy za ofiary przy tej okazji składane z przeznaczeniem na potrzeby sanktuarium. Wdzięczni jesteśmy ks. Infułatowi i ks. Kanonikowi za posługę podczas wieczornych Eucharystii w czasie trwania wizyty.

2. We wtorek po Mszy św. wieczornej w bibliotece parafialnej odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja. Zapraszamy również osoby, które chciałby dołączyć do tej wspólnoty.

3. W czwartek bezpośrednio po Mszy św. wieczorem członków Rady Parafialnej zapraszamy na spotkanie w domu parafialnym.

4. W sobotę wypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – 165. rocznica Objawień oraz XXXI Światowy Dzień Chorego pod hasłem: Miej o nim staranie. Wszystkich naszych starszych i chorych parafian zapraszamy do bazyliki na Mszę św. o godz. 11.00. Prosimy dobre dzieci i dobrych sąsiadów o pomoc w dostaniu się do kościoła.

5. W sobotę podczas Mszy św. o godz. 17.00 będziemy się modlić o życie wieczne dla śp. ks. Juliana Jakubiaka, pierwszego proboszcza naszej parafii, w 81. rocznicę śmierci. Zapraszamy!

6. W niedzielę 12 lutego w Parafii pw. Chrystusa Odkupiciela w Chełmie po Mszy św. o godz. 17.00 rozpoczną się katechezy Drogi Neokatechumenalnej. Wszystkich pragnących pogłębić swoją wiarę i poszukujących takiej formacji duchowej serdecznie zapraszamy.

7. Chłopców - począwszy od klasy III szkoły podstawowej - którzy chcieliby zostać ministrantami, zapraszamy na zbiórkę w każdą sobotę o godz. 12.00 w sali nr 4.

8. Kobiety i mężczyzn, którzy lubią i chcieliby śpiewać w naszym chórze parafialnym, zapraszamy na próby w każdy piątek o godz. 19.00 w sali nr 3 w podcieniach.

9. W pierwszy i drugi weekend marca odbędą się nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych. Można na nie się zapisywać osobiście w kancelarii lub drogą telefoniczną.

10. W dniach 22- 30 lipca chcemy zorganizować 9 dniową pielgrzymkę autokarową do Medjugorie w Chorwacji. W tym czasie będzie tam odbywało się ważne wydarzenie religijne Festiwal Młodych (konferencje, modlitwy, uwielbienia, świadectwa), nadto plan pielgrzymki obejmuje : Plitwice, Neum-kurort nad Adriatykiem, Dubrownik, Mostar, Wodospady Kravica, Maria Bistrica. Całkowity koszt 2980 zł. i 140E. Zapisy przez cały luty.

11. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszego sanktuarium szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.