PDF icon
chorwacja lipiec 2023
Program pielgrzymki

 

Pielgrzymka Medjugorie – Chorwacja - 9 dni

 

 

DZIEŃ 1     PRZEJAZD

Zbiórka uczestników przed Parafią i wyjazd ok. godz. 02.00 - 03.00, przejazd do Chorwacji do hotelu

obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2      PLITWICE - MEDJUGORIE

Śniadanie, przejazd do Plitwic i zwiedzanie Parku Narodowego Jeziora Plitwickie obejmującego

16 jezior połączonych  wodospadami i kaskadami wodnymi, otoczonych lasem i kamiennymi wzgórzami. Całość daje w sumie unikatową i naturalną mieszankę cudnej przyrody wpisanej na listę UNESCO. W godzinach południowych wyjazd do Medjugorie. Zakwaterowanie w pensjonacie,  obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3       NEUM        

Po śniadaniu przejazd do jednego z kurortów na Wybrzeżu Adriatyku. Czas wolny na odpoczynek, plażowanie i kąpiele w Adriatyku. Powrót do pensjonatu w Medjugorie na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4      DUBROWNIK

Śniadanie, po którym przejazd do Dubrownika i zwiedzanie “Perły Adriatyku” otoczonej lazurowym, ciepłym morzem i wspaniałymi plażami.  Miasto położone w zaciszu przyjemnego śródziemnomorskiego klimatu szczyci się ponad tysiącletnią historią obecną  w każdej części miasta. Zobaczymy m.in. Stare Miasto, mury obronne, zabytkowe studnie Onofria, gotycki Klasztor Franciszkanów, najstarszą aptekę Europy, Pałac Spoza. Powrót do pensjonatu w Medjugorie na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5 - 7      MEDJUGORIE

Śniadanie i całodzienny pobyt w Medjugorie - bardzo licznie odwiedzanym miejscu pielgrzymek

w Europie ze słynnym kościołem św. Jakuba. Wielu przybywających tutaj doświadcza swoistej odnowy życia religijnego. Będziemy uczestniczyć w Festiwalu Młodych. Poznamy miejsca objawień Matki Boskiej, w miarę możliwości odbędziemy spotkanie z jedną z osób widzących, weźmiemy udział w modlitwie różańcowej, Mszy Świętej i procesji różańcowej na Górę Objawień w Podbrdo oraz                  w udział w Drodze Krzyżowej na Górę Krizevac. Powrót do pensjonatu na obiadokolację i nocleg.

Podczas pobytu w Medjugorie udamy się na wycieczki:

MOSTAR

Śniadanie, po którym dalszy pobyt w Medjugorie, weźmiemy udział w Drodze Krzyżowej na Górę Krizevac. Następnie  przejazd do Mostaru, urokliwego bałkańskiego miasta nad Neretwą, gdzie zobaczymy kamienny Stary Most z XVI w. (wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO)              oraz tureckie domy na Starym Mieście. Powrót do pensjonatu na obiadokolację i nocleg.

BLAGAJ – WODOSPADY KRAVICA  

Śniadanie i przejazd do Blagaj, gdzie między skałami, znajdziemy XVI-wieczną tekiję, czyli klasztor derwiszów, należących do muzułmańskich bractw religijnych. Kiedyś miejsce służyło celom mieszkalnym i modlitewnym, dziś można pochodzić po salach wyłożonych kolorowymi dywanami           i podziwiać piękne klify i źródło rzeki Buna, która wypływa spod 200-metrowego klifu. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. Następnie przejazd  nad niezwykle urokliwe Wodospady Kravica, gdzie będziemy mogli odpocząć i poplażować  w pięknej scenerii.

DZIEŃ 8      SPLIT – MARIJA BISTRICA

Wczesne śniadanie i przejazd na zwiedzanie Splitu- największego miasta Dalmacji założonego przez rzymskiego cesarza Dioklecjana, którego pałac zachował się po dzisiejsze czasy i stanowi główną atrakcję turystyczną miasta.  Przejazd do Mariji Bistricy, najważniejszego sanktuarium maryjnego           w Chorwacji   z drewnianą figurką Matki Bożej z Dzieciątkiem, która od XV w. jest obiektem kultu. Pielgrzymował do niej również św. Jan Paweł II .  Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Marija Bistrica.

DZIEŃ 9    POWRÓT

Śniadanie i przejazd powrotny do Polski. Po drodze obiad pożegnalny. Powrót na miejsce zbiórki      po północy.

Termin:        22.07 – 30.07.2023

 

Cena wycieczki dla grupy:

36 - 40 os.

41 - 44 os.

 45 i więcej os.

3090 zł/os.

2980 zł/os.

2870 zł/os.

 

Zapewniamy:

  • Zakwaterowanie: 8 noclegów (2 w hotelach ***, pokoje 2,3-osobowe z łazienkami

oraz 6 w pensjonacie *** w Medjugorje, pokoje 2,3-osobowe z łazienkami)

  • Wyżywienie: 8 śniadań, 8 obiadokolacji, 1 obiad
  • Transfery komfortowym klimatyzowanym autokarem wg programu
  • Opiekę i informację turystyczną pilota
  • Ubezpieczenie w TU „Uniqa”: KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 10 000 EUR, NNW do 2000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR. Obowiązują warunki ubezpieczenia Uniqa „Kontynenty”.
  • W cenie zawarto obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy w wysokości 20 zł od każdego uczestnika.

Cena nie obejmuje:

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, zestawy audio-guide, opłat za komunikację miejską lub wjazdowych do miast, opłat klimatycznych i miejskich, itp. (na ten cel należy posiadać ok. 140 EUR/os. ); napojów do obiadokolacji, ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji, na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5 % ceny wyjazdu); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 5 dni od wpłaty zaliczki.

Uwagi:

  • dokument niezbędny do wyjazdu: paszport lub dowód osobisty
  • na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 1120 zł
  • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom w kolejności odwiedzanych miejsc.