Ogłoszenia duszpasterskie - 20.09.2020r. - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A

1. Muzeum Ziemi Chełmskiej im W. Ambroziewicza w Chełmie , przy ul. Lubelskiej 55 przygotowało wystawę Matka Boska Chełmska. Ikonografia. Zebrano ponad 30 kopii obrazów Matki Bożej Chełmskiej. Wystawa została przygotowana z racji Jubileuszu 255 Rocznicy Koronacji Cudownej Chełmskiej Ikony.

2. Jutro podczas Mszy św. o godz.18.00 będziemy modlili się w intencji ks. Mateusza z racji Jego imienin.

3. W poniedziałki o godz. 16.30 spotyka się Legion Maryi. Zapraszamy osoby poszukujące duchowości maryjnej i działania apostolskiego. Opiekunem jest ks. Tomasz.

4. W poniedziałki o godz. 19.00 w bazylice spotyka się Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca. Osoby, które chciałyby do niej dołączyć, serdecznie zapraszamy. Pasterzem wspólnoty jest ks. Paweł.

5. Wspólnota Ruch Rodzin Nazaretańskich spotka się w najbliższy wtorek po Mszy św. wieczorem w sali nr 4 przy Bramie Uściługskiej. Osoby poszukujące tej formy duchowości zapraszamy. Nowym opiekunem został ks. Mateusz Wójcik.

6. W czwartki o godz. 19.00 w kaplicy nad Bramą Uściługską spotyka się Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Wolni w Chrystusie. Zapraszamy osoby poszukujące tej formy duchowości. Pasterzem jest ks. Szymon.

7. W piątek na godz. 17.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową. Jeśli będzie dobra pogoda, odprawimy ją w naszej Chełmskiej Kalwarii.

8. W piątek o godz. 19.00 zapraszamy młodzież, która chciałaby uczestniczyć w młodzieżowej formacji oazowej. Spotkanie odbędzie się w sali nr 3. Moderatorem jest ks. Jan.

9. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami, zapraszamy w każdą sobotę o godz. 11.00 do sali nr 3 w podcieniach. Opiekunem jest ks. Tomasz.

10. Dzieci od klasy IV do klasy VI zachęcamy do Oazy Dzieci Bożych. Spotkania w soboty o godz.10.00 w Sali nr 3. Odpowiedzialny ks. Jan.

11. Dzieci zapraszamy też do scholii. Próby w niedziele o godz.10.00 w sali nr 3. Odpowiedzialni s. Angelika i Pan Dariusz.

12. Osoby dorosłe, wychowane w duchu oazowym czy poszukujące tej formacji, zapraszamy na spotkania Oazy Dorosłych w każdą sobotę o godz. 18.00 w sali nr 3. Opiekunem jest ks. Jan.

13. Nauczycieli różnych przedmiotów, którzy, udzielając korepetycji, chcieliby jako wolontariusze pomóc dzieciom i młodzieży z uboższych rodzin, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii.

14. Od kilku lat mężczyźni z całej Polski uczestniczą w tzw. Oblężeniu Jasnej Góry. Modlitwy, konferencje i dyskusje panelowe będą transmitowane w internecie. Więcej informacji na plakacie w gablocie oraz stronie internetowej oblezenie.mezczyzni.net. Zapraszamy wszystkich mężczyzn oraz Rycerzy Maryi na wieczorny kulminacyjny moment Oblężenia 26 września o godz. 16.45 do sali różańcowej. W programie: modlitwa różańcowa, konferencje online z Jasnej Góry, m.in. abpa Grzegorza Rysia, oraz wspólna Eucharystia. Pozostałe informacje u ks. Mateusza.

15. Narzeczonych zapraszamy na nauki przygotowujące do sakramentu małżeństwa w dniach 26 września i 03- 04 października. Zapisy i informacje w kancelarii.

16. Za tydzień ofiary składane na tacę w całości przeznaczone będą na prace remontowo - budowlane prowadzone w sanktuarium. Trwają wykopy na zewnątrz . Został odsłonięty tunel łączący bazylikę z budynkiem pobazyliańskim. Przypominamy, że za wszystkich Ofiarodawców modlimy się w środy podczas nabożeństwa o godz. 17.30 i Mszy św. o godz. 18.00.

17. Za tydzień Mszą św. w bazylice o godz. 16.00 rozpoczną się Dni Kultury Chrześcijańskiej. Po Eucharystii Koncert Chóru Pueri Cantores Lublinenses . Zaś cały program podany jest na plakatach.

18. Zapraszamy do kawiarenki. Możemy nabyć kalendarze na przyszły rok oraz są jeszcze katechezy ks. Infułata, które przygotowywały nas do zawierzenia Matce Bożej Chełmskiej. No i na dobre ciasto. Zapraszamy też do krypt i na wieżę.

19. Od przyszłej niedzieli powróci autobus BAZYLIKA. Będzie kursował na takich samych zasadach jak dotychczas. Pamiętajmy o maseczkach.

20. W przyszłą niedzielę odpust w Kamieniu i jubileusz stulecia Parafii. Suma o godz. 12.30. Ksiądz Proboszcz zaprasza.

21. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Znajdziemy tam relację z naszych ostatnich uroczystości odpustowych.

22. W poniedziałek 28 września rozpoczynamy dziewięciomiesięczną nowennę z modlitwą do Matki Bożej Chełmskiej o dar poczęcia dla małżeństw niemogących mieć własnych dzieci. Zawsze w czwarty poniedziałek miesiąca Msza św. o godz. 18.00. Prosimy o poinformowanie i zaproszenie małżeństw starających się o potomstwo.

23. W tym roku ruszają pierwsze warsztaty dla kobiet. Będzie to 9 spotkań (raz w miesiącu) dla kobiet w każdym wieku i powołaniu, pomagających odkryć tożsamość córki Boga i piękno kobiecości. Warsztaty będą miały charakter modlitewno-praktyczny oraz będą darmowe. Na pierwsze spotkanie zapraszamy 6 października we wtorek na godz. 18:45 do sali różańcowej. Zapisy odbywają się drogą internetową! Link do zapisów podany jest w ogłoszeniach, na plakatach oraz na stronie internetowej parafii. https://rozwijajtalenty.pl/miasta/chelm

24. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych łask, a wszystkim Parafianom, Sympatykom i Pielgrzymom błogosławionego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.