Ogłoszenia duszpasterskie - 05.03.2023r. - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ROK A

1. Dzisiejszą II niedzielę Wielkiego Postu przeżywamy jako dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami pod hasłem: Z Misjonarzami budujemy Kościół. W naszej wspólnocie gościmy dziś kapłana, chełmianina, misjonarza ks. Łukasza Grona, który od ponad sześciu lat posługuje na Ukrainie - obecnie jako proboszcz w Podlisku na południu Ukrainy. Po każdej Eucharystii będziemy mogli wesprzeć materialnie naszego misjonarza poprzez złożenie ofiary do puszki.

2. Cieszymy się, że powoli ożywia się adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji naszego sanktuarium. Przypomnę, że zwróciliśmy się z prośbą do naszych Parafian i Sympatyków o podjęcie dyżurów w ramach grafiku, w którym jest propozycja konkretnego dnia i godziny dla mieszkańców poszczególnych ulic i bloków. Został on umieszczony na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii oraz ponownie w gazetce. Prosimy wnikliwiej przyjrzeć się swoim planom i obowiązkom, a z pewnością znajdziemy czas, by przybyć na modlitwę. A Bóg, który widzi w ukryciu, odda Tobie - jak głosi Ewangelia.

3. Sympatyków Radia Maryja i Telewizji TRWAM zapraszamy we wtorek na modlitwę różańcową o godz. 17.30, Mszę św. o godz. 18.00, a po niej na spotkanie tworzącego się Koła Przyjaciół Radia Maryja, które odbędzie się w bibliotece w podcieniach.

4. Ostatnie w tej edycji spotkanie dla małżeństw w ramach Misja Miłość odbędzie się we wtorek po Mszy św. wieczornej w sali różańcowej. Temat dialog w małżeństwie. Mogą dołączyć małżeństwa które nie były na wcześniejszych spotkaniach.

5. W najbliższy piątek 10.03 o godz. Duszpasterstwo Kolejarzy zaprasza na drogę krzyżową, która odbędzie się w Parafii Chrystusa Odkupiciela.

6. Chełmskie Centrum Ewangelizacji zaprasza w okresie Wielkiego Postu na rekolekcje dla mężczyzn - kurs Jakub oraz dla kobiet - kurs Maria Magdalena. To doskonała okazja, aby odkrywać swoją tożsamość w relacji z Bogiem. Rekolekcje dla mężczyzn odbędą się w dniach 17 - 19 marca, dla kobiet zaś 24 - 26 marca. Zachęćmy swoją drugą połówkę! Zapisy na stronie: www.chce.info

7. Rada Parafialna, Komisja ds. Kultury kierują zaproszenie do wszystkich, którzy 30 kwietnia (w niedzielę) chcieliby wybrać się do Teatru Muzycznego w Lublinie na operetkę Baron Cygański. Jest to najpopularniejsze i najbardziej lubiane dzieło J. Straussa. Koszt biletu i przejazdu: 150 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii przez dwa tygodnie.

8. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę autokarową do Medjugorie w dniach 22 - 30 lipca. Przypominamy, że w tym czasie będzie się tam odbywało piękne wydarzenie modlitewne z ciekawym programem - festiwal młodych. Informacje o tym wydarzeniu znajdują się na stronie internetowej parafii oraz na tablicy ogłoszeń. Osoby, które się zapisały, prosimy o wpłacanie zaliczki w wysokości 500 zł.

9. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom szczęśliwego i zdrowego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.