Ogłoszenia duszpasterskie - 29.01.2023r. - IV NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A

1. Gościmy dziś w naszej wspólnocie ks. prof. Krzysztofa Grzesiaka, dyrektora Archidiecezjalnego Studium Organistowskiego. Przez cały dzień dzieli się z nami refleksją nad Słowem Bożym.

2. Dziękujemy też ks. Jerzemu Krawczykowi, naszemu byłemu wikariuszowi, a obecnie Archidiecezjalnemu moderatorowi Ruchu Światło- Życie za pomoc duszpasterską wczoraj i dzisiaj.

3. We wtorek zapraszamy wszystkie małżeństwa borykające się z problemem niepłodności na wspólną modlitwę o dar poczęcia. Początek Mszą św. o godz. 18.00.

4. W czwartek uroczystość Ofiarowania Pańskiego, zwana inaczej Matki Bożej Gromnicznej. Każda Eucharystia związana będzie z błogosławieństwem świec. Jest to jednocześnie Dzień Życia Konsekrowanego. Porządek Mszy św.: godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Podczas Mszy św. o godz. 7.00 będziemy modlili się w intencji naszych sióstr Benedyktynek Misjonarek. Zapraszamy też wszystkie osoby życia konsekrowanego żyjące i pracujące w naszym mieście jako osoby świeckie.

5. W święto Ofiarowania Pańskiego, kiedy kończymy zwyczajowy śpiew kolęd, zapraszamy do bazyliki na godz. 19.00 na koncert kolęd w wykonaniu naszego Chełmskiego Chóru Gospel. Głównym pomysłodawcą projektu jest kompozytor i dyrygent, a także twórca i lider popularnej grupy Gospel - Grzegorz Głuch.

6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca. Serdecznie zapraszamy na godz. 17.30 na modlitwę za kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej oraz za osoby, które modlą się za kapłanów.

7. W pierwszy piątek spowiedź podczas porannych Mszy św. Po południu dzieci zapraszamy na godz. 16.00, młodzież i dorosłych zaś od godz. 17.30. Odwiedziny starszych oraz chorych w domach wg ustalonych dni i godzin.

8. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające za grzechy i bluźnierstwa przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. Początek - różaniec o godz. 7.30, następnie Msza św. o godz. 8.00 oraz rozważanie jednej z tajemnic różańca. Przypominamy też o możliwości odprawienia pięciu pierwszych sobót miesiąca tym, którzy z tej łaski nigdy jeszcze nie skorzystali. Dlaczego akurat pięciu? To wynika ze słów Matki Bożej przekazanych s. Łucji w Fatimie: Chodzi o pięć rodzajów zniewag, którymi obraża się Niepokalane Serce Maryi: 1) obelgi przeciw Niepokalanemu Poczęciu, 2) przeciw Jej Dziewictwu, 3) przeciw Jej Bożemu Macierzyństwu, 4) obelgi, przez które usiłuje się wpoić w serca dzieci obojętność, wzgardę, a nawet nienawiść wobec Niepokalanej Matki, 5) bluźnierstwa, które znieważają Maryję w Jej świętych wizerunkach. Córko moja (…) oznajmij w moim imieniu, że przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię świętą, odmówią jeden Różaniec i przez piętnaście minut rozmyślania nad piętnastu tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia.”. Serdecznie zapraszamy!

9. W sobotę też różaniec dla Rycerzy Maryi Ziemi Chełmskiej. Serdecznie zapraszamy do bazyliki wszystkich mężczyzn - mężów, ojców z synami, młodzież męską. Modlitwa ma już tradycyjny porządek: o godz. 8.00 Msza św., później uczestnictwo w nabożeństwie w naszym kościele, a następnie modlitwa różańcowa ulicami naszego miasta. Będziemy modlili się, by mężczyźni właściwie odczytywali i wypełniali swoje męskie zadania. Drodzy Bracia, niech Was nie zabraknie! Dajcie świadectwo swojej wiary i troski o ład moralny w Waszych rodzinach i naszej Ojczyźnie!

10. Chełmskie Centrum Ewangelizacji zaprasza osoby, które przeżyły kurs Nowe Życie, na kurs Emaus, czyli weekendowe rekolekcje o roli Słowa Bożego, które odbędą się w dn. 10 - 12 lutego. Zapisy na stronie: www.chce.info.

11. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszego sanktuarium szczęśliwego i zdrowego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.

12. Bóg zapłać wszystkim rodzinom, z którymi spotkaliśmy się w czasie wizyty duszpasterskiej w minionym tygodniu. Parafianie, którzy z różnych powodów nie mogli przyjąć u siebie kapłana w domu, a chcą prosić o modlitwę i błogosławieństwo, mogą to zgłosić w zakrystii lub w kancelarii albo też telefonicznie. Odwiedzimy te rodziny we wtorek 31 stycznia od godz. 16.00. Jeśli Bóg pozwoli, to właśnie we wtorek zakończymy wizytę duszpasterską. Jutro jeszcze, 30 stycznia od godz. 16.00, chcemy się spotkać z rodzinami mieszkającymi na: 1) św. Mikołaja 5, 7, 9; 2) św. Mikołaja 6 i 12; 3) Szkolnej; 4) Krzywej 42 i 42A; 5) Jadwigi Młodowskiej 5, 7, 9.