Ogłoszenia duszpasterskie - 26.12.2022r. - ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA ROK A

1. Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżywania przez nas świąt składamy serdeczne Bóg zapłać! – s. Julitcie za przygotowanie szopki i dekorację kościoła, ks. Patrykowi, p. Leszkowi, p. Krzysztofowi, p. Kazimierzowi za przygotowanie szopki zewnętrznej, p. organistom i służbie liturgicznej oraz elektrykom p. Wiesławowi i p. Tadeuszowi Krawczyńskim.

2. W podcieniach przy kawiarence została wykonana wystawa zawierająca historię powstania oraz treść modlitwy Anioł Pański w językach polskim i łacińskim. Wzbogacono ją dziesięcioma dziełami wielkich mistrzów malarstwa gotyku, renesansu i baroku. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia, a projektantce i wykonawcom wystawy składamy serdeczne Bóg zapłać!.

3. Parafialny Zespół Caritas przygotował 60 paczek dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. Bóg zapłać wszystkim którzy pamiętają w ciągu roku o ubogich składając ofiary do puszki znajdującej się w filarze po prawej stronie bazyliki.

4. Taca dzisiejsza przeznaczona jest w całości na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Bóg zapłać za ofiary.

5. Dziś na godz. 17.00 zapraszamy do bazyliki na świąteczny wieczór kolęd pt. Kolęda, dla której czas się zatrzymał. Wystąpią młodzi artyści ziemi chełmskiej.

6. Jutro święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msze św. o 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo i podawanie wina. A po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich do bazyliki na rodzinne kolędowanie przy szopce z naszą młodzieżową scholą parafialną.

7. Odwiedziny naszych parafian z modlitwą błogosławieństwa domów rozpoczniemy w środę 28 grudnia. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarza: krzyż, świece, woda święcona, Pismo św. Potraktujmy to spotkanie z naszymi duszpasterzami jako wyjątkowy czas. Postarajmy się, by rodzina była w komplecie. Będziemy odwiedzali naszych parafian od godz. 16.00, a w soboty od godz. 9.00 i po południu od godz. 14.00. Program na najbliższy tydzień. Każdy ksiądz odwiedza w takiej kolejności jak jest na ogłoszeniach.

8. W piątek święto Świętej Rodziny. W parafii pw. św. Rodziny na Słoneczku odpust. Suma o godz. 18.00. Ksiądz Proboszcz serdecznie zaprasza.

9. W sobotę ostatni dzień roku kalendarzowego. Na godz. 16.30 zapraszamy do bazyliki na nabożeństwo dziękczynne za kończący się rok, a o godz. 17.00 Mszę św. z podsumowaniem życia duchowego i materialnego parafii.

10. W pierwszy dzień nowego roku w uroczystość św. Bożej Rodzicielki zamiast homilii podczas każdej Mszy św. nabożeństwo eucharystyczne.

11. Wszystkim życzymy wielu Bożych łask oraz radosnych świąt Bożego Narodzenia i udanego tygodnia. Wracającym do domów bezpiecznej podróży.