Ogłoszenia duszpasterskie - 18.12.2022r. - IV NIEDZIELA ADWENTU ROK A

1. Trwa Nowenna przed Bożym Narodzeniem. Codziennie o godz. 17.40, a w Wigilię pół godziny przed Pasterką.

2. Bóg zapłać! wszystkim osobom, które roznosiły opłatki. Jeszcze jest sporo rodzin, które nie otrzymały opłatka. Gdyby ktoś chciał pomóc, serdecznie zapraszamy do zakrystii.

3. Dziś ministranci za dobrowolną ofiarę rozprowadzają przed bazyliką sianko na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na formację ministrantów.

4. Zespół Parafialny Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny.

5. W poniedziałek na godz. 19.00 zapraszamy do bazyliki na modlitwę i spotkanie z o. Dariuszem Piórkowskim - jezuitą, duszpasterzem, kierownikiem duchowym i rekolekcjonistą, autorem publikacji poświęconych duchowości, rozwojowi osobistemu i Biblii. Nasz Gość podzieli się słowem na temat: Czy Bóg nas karze i nagradza?

6. We wtorek kolejna modlitwa za małżonków starających się o dar potomstwa. Początek Msza św. o godz. 18.00, a po niej nabożeństwo. Serdecznie zapraszamy małżonków borykających się z problemem niepłodności oraz ich rodziny do wspólnej modlitwy z nami.

7. W środę zapraszamy na modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała, którą poprowadzi ks. Krzysztof Kralka. Rozpocznie się ona o godz. 17.15 Nowenną do Bożego Narodzenia. Intencje modlitewne możemy składać do puszki lub w środę bezpośrednio w zakrystii. Następnie o godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza św., a po niej, ok. godz. 19.00, modlitwa przed Najświętszym Sakramentem z prośbą o uzdrowienie duszy i ciała.

8. W środę o godz. 19.00 konferencja do rodziców i chrzestnych.

9. Do czwartku od godz. 17.30 oczekujemy w konfesjonałach na wszystkich, którzy jeszcze z różnych powodów nie zdążyli się wyspowiadać.

10. W sobotę ostatnie w tym roku roraty. Serdecznie zapraszamy!

11. W Wigilię na Mszę św. o godz. 8.00 zapraszamy wszystkie rodziny, które w tym roku pożegnały swoich bliskich. O godz. 7.45 czytane będą imiona zmarłych. Przed ołtarzem będą płonęły znicze symbolizujące obecność naszych bliskich. Po Eucharystii rodziny zabiorą je i zaniosą na groby tych, których po raz pierwszy zabraknie przy stole wigilijnym i na święta.

12. Wigilia dla osób samotnych, ubogich oraz bezdomnych z całego miasta i okolicy odbędzie się 24 grudnia o godz. 10.00 w Warsztatach Terapii Zajęciowej CAL przy ul. Lubelskiej 135E. Będzie w niej uczestniczył ks. bp Józef Wróbel. Serdecznie zapraszamy!

13. Wieczorem wieczerza wigilijna w naszych domach. Postarajmy się, aby nasze świętowanie miało charakter prawdziwie religijny. Niech nie zabraknie wspólnej modlitwy, czytania Ewangelii, łamania się opłatkiem, rodzinnego kolędowania, może wyciągnięcia ręki do zgody. Odłóżmy telefony komórkowe, wyłączmy telewizory, komputery – niech to będzie czas dla rodziny! W same święta niech w centrum znajdzie się udział we Mszy św. i budowanie jedności rodzinnej.

14. O godz. 24.00 zapraszamy na Pasterkę.

15. W niedzielę uroczystość Bożego Narodzenia. W drugi dzień świąt obchodzimy święto św. Szczepana. W obydwa dni obowiązuje niedzielny porządek Mszy św.

16. 26 grudnia podczas Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się uroczystość zakończenia Duchowej Adopcji Poczętego Dziecka. Osoby, które podjęły ten dar modlitwy, prosimy, by przybyły ze świecami.

17. W ostatnich dniach zwolniło się miejsce na pielgrzymkę do Ziemi św. 13-19.01.2023r. Być może ktoś z nas mocno w ostatnim czasie marzył o takim doświadczeniu duchowym, jest okazja. Informacje u ks. Proboszcza.

18. Cieszymy się, że w tym roku wizyta duszpasterska z modlitwą błogosławieństwa domów naszych parafian będzie mogła odbywać się bez żadnych przeszkód. Wszystkie rodziny będą więc mogły spotkać się ze swoimi duszpasterzami. Początek odwiedzin 28 grudnia. Plan wizyty zostanie podany w najbliższym czasie.

19. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych łask, a wszystkim Parafianom, Gościom oraz Sympatykom radosnych świąt Bożego Narodzenia i udanego tygodnia.