Ogłoszenia duszpasterskie - 01.01.2023r. - NIEDZIELA ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI ROK A

1. Dziś uroczystość św. Bożej Rodzicielki i 56. Światowy Dzień Pokoju przeżywany pod hasłem: Nikt nie może ocalić się sam.

2. Nasza gazetka W Sercu Maryi obchodzi dziś szóstą rocznicę powstania. Serdecznie dziękujemy Zespołowi Redakcyjnemu w składzie: Małgorzata Lipczyńska, Zbigniew Hander i Marcin Kobelski z Oazy Dorosłych.

3. W piątek uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Na zakończenie każdej Eucharystii kapłan będzie błogosławił kadzidło i kredę. Zabierzmy je ze sobą. Kredą oznaczmy drzwi naszych domów, wypisując imiona Mędrców, a kadzidło spalmy jako wyraz naszej gotowości do oddawania czci Bogu.

4. Ulicami naszego miasta już po raz jedenasty przejdzie Orszak Trzech Króli. W tym roku rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00 w Parafii pw. Rozesłania św. Apostołów. Zapraszamy tam wszystkich, którzy chcą wziąć czynny udział w orszaku. Również w naszym sanktuarium będzie Msza św. o godz. 12.00. Po niej będzie możliwość dołączenia do orszaku, który dotrze do bazyliki ok. godz. 14.00. Zakończenie nastąpi przy szopce zewnętrznej. Bardzo prosimy nie pozostawiać po Mszy św. o godz. 12.00 samochodów na placu przed kościołem, przed szopką oraz na drodze wyjazdowej. Naszym królem na orszaku jest Baltazar - władca Azji, a kolorem rozpoznawczym stroju - zieleń. Prosimy włożyć na siebie strój z elementami w takim właśnie kolorze (może to być np. czapka, szalik czy kurtka). Naszym parafianom przed Mszą św. u nas i w Rozesłaniu będą rozdawane peleryny. Proszę się zgłaszać do sióstr i katechetów. Po zakończeniu orszaku oddajemy peleryny przy szopce oraz przy wejściu do kościoła.

5. 6 stycznia w święto Trzech Króli w naszym sanktuarium zaraz po Mszy św. o godz. 19.00 Rodzina Pospieszalskich zagra i zaśpiewa kolędy. Wstęp wolny. Pospieszalscy to znana muzyczna rodzina. W zespole gra 14 osób – dwa pokolenia, ale trzecie pokolenie też już się ciśnie na scenę. Od lat angażują się w liczne inicjatywy ewangelizacyjne. Grali m.in. w Arce Noego, ale też przygotowują co roku wielki koncert uwielbienia Jednego Serca Jednego Ducha w Rzeszowie. Kolędy Pospieszalskich emitowane kilkakrotnie w telewizji, to program złożony z autorskich opracowań tradycyjnych polskich kolęd i pastorałek. Koncert jest przykładem, że w oparciu o dziedzictwo narodowej kultury, współczesnym językiem, można wyrazić wiarę we wcielenie Syna Bożego. Rozpoznawać w postaci narodzonego w Betlejem maleńkiego dziecka naszego Zbawiciela. W czasach kryzysu wartości, koncert licznej rodziny, połączonej wiarą, pasją i szacunkiem dla polskich obyczajów, nabiera wymownego przesłania. Zespół koncertował ostatnio w Warszawie, ale niedawno też w Paryżu, Londynie, Brukseli, Hanowerze, Wiedniu, w krajach bałtyckich oraz na Ukrainie i Białorusi. Przyjdź, aby wspólnie oddać chwałę Małemu Jezusowi!

6. 6 stycznia to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź podczas każdej Mszy św.

7. W tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych w domach z racji pierwszego piątku.

8. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.30 różaniec, o 8.00 Msza św., a po niej nabożeństwo eucharystyczne. Będziemy wynagradzali za grzechy i bluźnierstwa przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.

9. W najbliższą sobotę także kolejny męski różaniec Rycerzy Maryi Ziemi Chełmskiej. Serdecznie zapraszamy do bazyliki wszystkich mężczyzn - mężów, ojców z synami, samotnych w każdym wieku. Modlitwa będzie miała następujący porządek: o godz. 8.00 Msza św., później uczestnictwo w nabożeństwie w naszym kościele, a następnie wyjście z modlitwą różańcową na ustach na ulice miasta. Drodzy Bracia, niech Was nie zabraknie! Dajcie świadectwo swojej wiary i troski o ład moralny w Waszych rodzinach!

10. W niedzielę za tydzień podczas Mszy św. o godz. 9.00 zaprzysiężona zostanie Rada Duszpasterska nowej kadencji. Jej skład podany jest na stronie internetowej parafii i na tablicy ogłoszeń.

11. Po Mszy św. o godz. 9.00 za tydzień odbędzie się konferencja formacyjna dla Rodziny Żywego Różańca.

12. Również w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszamy na recital organowy pt. Anioł pasterzom mówi w wykonaniu dra Marka Bochniaka. Improwizacje oparte na tematach kolęd i pastorałek połączone zostaną z otwarciem wystawy Teraz przyszedł czas... o bł. biskupie Władysławie Goralu z Lublina. Koncert poprowadzi prof. Cezary Taracha z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, kuzyn Błogosławionego. Serdecznie zapraszamy!

13. Wdzięczni jesteśmy wszystkim Parafianom, z którymi spotkaliśmy się w domach w czasie wizyty duszpasterskiej w minionym tygodniu, za dar wspólnej modlitwy i gościnność. Przypominamy, że parafianami danej wspólnoty są osoby mieszkające na terenie parafii trzy miesiące. Nie muszą być zameldowane, a więc dotyczy to również osób czy rodzin na stancjach. W tym tygodniu chcemy się spotkać w następującym porządku. Każdy ksiądz odwiedza wiernych w takiej kolejności, jaka jest podana podczas ogłoszeń i na stronie internetowej - link.

14. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a Gościom, Parafianom i Sympatykom naszego sanktuarium udanego tygodnia. Zdrowia i pokoju w nowym 2023 roku!