Ogłoszenia duszpasterskie - 11.09.2022r. - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim Parafianom i Sympatykom, którzy pomagali w przygotowaniach i przebiegu uroczystości odpustowych oraz odwiedzin TV Trwam. Dziękujemy wszystkim naszym Kapłanom, Diakonom i Alumnom, Służbie Liturgicznej, Szafarzom, Przewodnikom Sanktuaryjnym, Rycerzom Maryi Scholi Parafialnej, Orkiestrze Dętej, Panu Organiście, Siostrze Zakrystiance, firmie Ogrodnik za filmowanie i wszystkim fotoreporterom, Panom elektrykom, Firmie ogrodniczej Sarzyński z Janowa. Wdzięczni też jesteśmy Rodzinie Żywego Różańca, Legionowi Maryi, Zespołowi Caritas oraz młodzieży z Ruchu Światło – Życie. Dziękujemy również Władzom Chełma, Dyrekcjom i Pracownikom Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, Zakładu Oczyszczania Miasta, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Chełmskiego Domu Kultury, Przedsiębiorstwa Usług Mieszkaniowych, Pogotowia Ratunkowego, wolontariuszom medycznym, Wojsku, Policji, Straży Miejskiej, Dyrekcjom szkół za obecność pocztów sztandarowych.

2. Trwamy w oktawie uroczystości odpustowych.
Dziś pielgrzymka dziękczynna młodzieży Młodzi na Górce – Mszy św. o godz. 18.00 przewodniczy ks. bp Adam Bab; po modlitwie spotkanie w plenerze i świadectwa wiary.
Jutro dzień pielgrzymki rodzin. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i błogosławieństwo rodzin. Będzie to również dziękczynienie za rocznicę beatyfikacji Prymasa Wyszyńskiego
• Wtorek 13 września godz. 17. 30 – pielgrzymka grup formacyjnych, apostolskich i modlitewnych - procesja fatimska.
• Środa 14 września godz. 18.00 - pielgrzymka władz miasta, powiatu, gmin i osób pracujących w tych instytucjach samorządowych.
• Czwartek 15 września godz. 18.00 - zakończenie z uroczystym Te Deum i obrzędem błogosławieństwa wot.

3. Nasza Kaplica Adoracji i Relikwiarium zostały poświęcone podczas uroczystości odpustowych przez ks. abpa Stanisława Budzika. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywać się będzie codziennie w dni powszednie od godz. 8.30 do Mszy św. wieczornej, a w niedzielę od godz. 13.00 do godz. 16.00. Jeśli w ciągu dnia wypadną jakieś uroczystości, np. ślub czy pogrzeb, wówczas Najświętszy Sakrament zostanie zasłonięty, ponieważ nie mogą jednocześnie trwać Eucharystia i adoracja. Serdecznie zapraszamy wszystkich na modlitwę, kiedy tylko pojawią się chęci i potrzeba, bo czas zawsze się znajdzie. Przy wejściu do Bazyliki wyłożona jest księga do której można się zapisywać na modlitwę adoracji. Podany tam jest dzień i godz. Bardzo proszę abyśmy się zapisywali na dyżur modlitewny. Dziękuję wszystkim Ofiarodawcom i Wykonawcom. Warto pamiętać przesłanie ołtarza: Bóg Ojciec posyła swojego Syna Jezusa Chrystusa, aby nas zbawił, Jezus pozostaje z nami w Najświętszym Sakramencie i posyła nam Ducha św. na ziemię. Promienie otulają kulę ziemską - to znak, że jesteśmy wraz ze wszystkimi naszymi sprawami w ręku Boga. Dlatego wewnątrz kuli są umieszczone nasze intencje modlitewne wypisane na kartkach. Poniżej znajdują się relikwie świętych i błogosławionych, którzy adorowali Boga na ziemi, a dziś są z Nim w Niebie, pozostając dla nas przykładem i drogowskazem jak żyć.

4. W sobotę o godz. 12.00 na zbiórkę zapraszamy chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami. Nowym opiekunem służby liturgicznej został ks. Arkadiusz Kowalski.

5. Do Sakramentu Bierzmowania w naszym sanktuarium będzie w tym roku przygotowywała się młodzież klas pierwszych szkoły średniej. Zapraszamy zatem w niedzielę 25 września na Mszę św. na godz. 16.00 młodzież i rodziców na modlitwę, a po niej spotkanie organizacyjne. Kto jeszcze nie złożył deklaracji przygotowywania się do tego wydarzenia będzie to mógł uczynić na tym spotkaniu.

6. Chełmskie Centrum Nowej Ewangelizacji zaprasza wszystkich na kurs Nowe Życie, czyli na weekendowe rekolekcje. Kurs odbędzie się od 23 do 25 września (od piątku do niedzieli) w sali różańcowej. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Zapraszamy!

7. Informujemy, że od tego tygodnia kawiarenka i punkt widokowy na dzwonnicy czynne będą tylko w sobotę w godz. od 10.00 do 18.00, krypty od 10.00 do 15.00, w niedzielę zaś kawiarenka jak zawsze, natomiast krypty i wieża od 13.00 do 18.00.

8. W dniach 13-19 stycznia 2023r jest organizowana z naszego sanktuarium 7 dniowa Pielgrzymka do Ziemi Świętej. W planie pielgrzymki: TABAGH – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW - KAFARNAUM - JEZIORO GENEZARET – HAJFA - NAZARET - KANA GALILEJSKA - GÓRA TABOR – JERYCHO – DOLINA JORDANU - BETLEJEM - JEROZOLIMA – MORZE MARTWE. Koszt 4990 plus 180 $. Informacje i zapisy w kancelarii i zakrystii. Przy zapisie zaliczka 600 zł. Szczególy na plakatach i na stronie internetowej.

9. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych łask, a wszystkim Parafianom, Sympatykom i Pielgrzymom błogosławionego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.