Ogłoszenia duszpasterskie - 18.09.2022r. - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C

1. Na zakończenie oktawy uroczystości odpustowych ku czci Matki Bożej Chełmskiej zostały pobłogosławione i umieszczone w gablotach wota. Każde z nich kryje w sobie historię wydarzeń w życiu konkretnych ludzi, za którą dziękują lub o którą proszą. Bóg zapłać! wszystkim osobom, które w ostatnim roku złożyły wota dla Maryi i świadectwa o otrzymanej łasce. Ks. Tomaszowi Musiejowi dziękujemy za ich ułożenie w nowych gablotach, które znajdują się już przy Obrazie.

2. Dziś kopia Cudownej Ikony Matki Bożej Chełmskiej nawiedza Parafię w Krupem.

3. Jezus w Najświętszym Sakramencie wystawiany codziennie do adoracji w naszej nowej kaplicy adoracji zaprasza na modlitwę. Można się też zapisać na godzinny dyżur modlitewny, księga wyłożona jest przy wyjściu z Bazyliki.

4. Po wizycie TV TRWAM i Radia Maryja, chcielibyśmy by powstało przy naszym sanktuarium Koło Przyjaciół. Osoby zainteresowane zapraszamy jutro po Mszy św. wieczornej do Biblioteki parafialnej. Sala obok kawiarenki.

5. W czwartek na godz. 18.00 zapraszamy do sali różańcowej rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie organizacyjne.

6. W piątek na godz. 17.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową. Jeśli będzie dobra pogoda, odprawimy ją w naszej chełmskiej Kalwarii.

7. W niedzielę za tydzień zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00 młodzież kl. pierwszych szkół średnich, która chce się przygotowywać do Sakramentu Bierzmowania. Zaproszenie kierujemy również do rodziców. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne. Kto jeszcze nie złożył deklaracji przygotowywania się do tego sakramentu, będzie to mógł uczynić na tym spotkaniu.

8. Rozpoczęty nowy rok szkolny otwiera przed nami kolejne możliwości formacji w różnych grupach parafialnych.

9. W poniedziałki o godz. 19.00 w bazylice spotyka się Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca. Osoby, które chciałyby do niej dołączyć, serdecznie zapraszamy. Pasterzem wspólnoty jest ks. Paweł.

10. W poniedziałki o godz. 19.00 w kaplicy nad Bramą Uściługską spotyka się Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Wolni w Chrystusie”. Zapraszamy osoby, które chciałyby do niej dołączyć. Jej pasterzem jest ks. Szymon.

11. Jutro również po Mszy św. wieczornej spotkanie Diakoni Liturgicznej. Nowym opiekunem został ks. Arkadiusz.

12. W czwartki o godz. 15.00 i 16.30 spotyka się Legion Maryi. Zapraszamy osoby poszukujące duchowości maryjnej i działania apostolskiego. Opiekunem jest ks. Patryk.

13. Wspólnota Dorosłych Lektorów i wszystkich, którzy chcieliby włączyć się do czytania Pisma św. podczas Mszy św. spotyka się w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej. Opiekunem został ks. Arkadiusz.

14. Wspólnota Ruch Rodzin Nazaretańskich spotka się w piątek o godz. 16.30 w sali nr 4 przy Bramie Uściługskiej. Zapraszamy na to spotkanie osoby poszukujące takiej formy duchowości. Nowym opiekunem został ks. Damazy.

15. W piątek o godz. 19.00 zapraszamy młodzież, która chciałaby uczestniczyć w młodzieżowej formacji oazowej. Spotkanie odbędzie się w sali nr 3. Moderatorem jest ks. Szymon.

16. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami, zapraszamy w każdą sobotę o godz. 12.00 do sali nr 3 w podcieniach. Opiekunem jest ks. Arkadiusz.

17. Dzieci z klas od IV do VI zapraszamy do Oazy Dzieci Bożych. Spotkania w niedzielę o godz.11.30 w sali nr 3. Odpowiedzialny ks. Damazy.

18. Osoby dorosłe, wychowane w duchu oazowym czy poszukujące tej formacji, zapraszamy na spotkania Oazy Dorosłych w każdą sobotę o godz. 18.00 w sali nr 3. Opiekunem jest ks. Damazy.

19. Dzieci zapraszamy też do scholi. Próby w niedziele o godz.10.00 w sali nr 3. Odpowiedzialni s. Nazaria i p. Dariusz.

20. Osoby uzależnione, poszukujące wsparcia, zapraszamy w niedziele do sali nr 4 w podcieniach na spotkanie Wspólnoty AA. Opiekun duchowym jest ks. Patryk.

21. Poradnia Rodzinna zaprasza na warsztaty „Świętowanie w rodzinie” Spotkania małżeńskie - niedziela 25.09. 2022 godz. 15.00 17.00.Miejsce: Kawiarenka Parafialna. Prowadzi - Beata Kostrubiec – Wojtachnio. Można się zgłosić przez e-mail (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), albo po prostu przyjść. Dla kogo? - Dla małżonków tych szczęśliwych, zadowolonych, ale też zmęczonych, wypalonych, zbyt zajętych, zapracowanych małżonków (dzieci prosimy zostawić z opiekunami, dziadkami i innymi osobami, aby to był czas dla małżeństwa). Bo….Nigdy nie jest za późno, aby być szczęśliwym.(ks. Phil Bosmans).

22. Chełmskie Centrum Ewangelizacji zaprasza na kurs Nowe Życie, który odbędzie się w dniach 23 - 25 września. Jeżeli chcesz doświadczyć na nowo Bożej miłości i odkryć w sobie moc Ducha Św., te rekolekcje są dla Ciebie. Zapisy na stronie www.chce.info lub w zakrystii i kancelarii.

23. Zapraszamy na roczną formację dla kobiet raz w miesiącu w niedzielę wieczorem w sali różańcowej. To doskonały sposób na odkrywanie swojej kobiecości w Bogu. Formacja przeznaczona jest dla kobiet w każdym stanie i wieku. Zainteresowanych zapraszamy na otwarte spotkanie informacyjne już za tydzień 25 września o godz. 19.00 w sali różańcowej. Więcej informacji na stronie www.chce.info.

24. Za tydzień ofiary składane na tacę w całości przeznaczone będą na prace prowadzone w sanktuarium. Przypominamy, że za wszystkich Ofiarodawców modlimy się w środy podczas nabożeństwa o godz. 17.30 i Mszy św. o godz. 18.00.

25. Narzeczonych, którzy myślą o ślubie kościelnym zapraszamy na weekndowe nauki przedmałżeńskie, które odbędą się 08.10 i 15-16.10.2022r. Zapisy osobiście w kancelarii lub drogą telefoniczną. Ilość miejsc ograniczona.

26. Zapraszamy do kawiarenki na dobre ciasto. Możemy tam już nabyć nowo wydane modlitewniki z modlitwami do Matki Bożej Chełmskiej oraz kalendarze na przyszły rok. Zapraszamy też do krypt i na wieżę.

27. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Znajdziemy w niej relację z naszych ostatnich uroczystości odpustowych.

28. Przypominamy, że trwa zbiórka makulatury na cele charytatywne. Kontener jest umieszczony za budynkiem pobazyliańskim od strony ogrodu różańcowego. Prosimy o dostarczanie makulatury indywidualnie każdego dnia, kiedy otwarte są bramy sanktuarium, czyli w godz. 6.00 - 21.30.

29. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych łask, a wszystkim Parafianom, Sympatykom i Pielgrzymom błogosławionego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej. Serdecznie dziękujemy ks. Arturowi Grzywaczewskiemu za dzisiejszą posługę słowa i wspólną modlitwę z nami.