Pielgrzymka do ZIEMI ŚWIĘTEJ - 7 dni. 13.01 – 19.01.2023

ziemia swieta 

PDF iconTABGHA – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW - KAFARNAUM - JEZIORO GENEZARET – HAJFA - NAZARET - KANA GALILEJSKA - GÓRA TABOR – JERYCHO – DOLINA JORDANU - BETLEJEM -  JEROZOLIMA – MORZE MARTWE

 

 

 

DZIEŃ  1        TEL AVIV  - GÓRA TABOR

Zbiórka uczestników na lotnisku Kraków - Balice, odprawa biletowo – bagażowa o godz. 03.40 i  wylot do Tel Aviwu o godz. 05.40. Przylot do Tel Avivu o godz. 10.20, odbiór bagaży i kontrola paszportowa, następnie przejazd do podnóża Góry Tabor, skąd taksówkami wjedziemy na szczyt i nawiedzimy Bazylikę Przemienienia Pańskiego. Msza św. Przejazd do hotelu w Tyberiadzie lub Nazaret  na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ  2        TABGHA – KAFARNAUM – JEZIORO GENEZARET

Śniadanie, po którym udamy się do doliny Tabgha, aby zwiedzić Kościół Prymatu oraz Bazylikę Rozmnożenia Chleba i Ryb. W Kafarnaum odwiedzimy Dom św. Piotra oraz ruiny Synagogi, zobaczymy również Górę Błogosławieństw. Następnie popłyniemy statkiem przez Jezioro Genezaret, po którym lunch- skosztujemy ryby św. Piotra. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 3         NAZARET –– KANA GALILEJSKA - HAJFA

Śniadanie, po którym udamy się do Nazaretu, gdzie nawiedzimy Bazylikę Zwiastowania NMP oraz Kościół                św. Józefa. Z Nazaretu przejazd do Kany Galilejskiej, miejsca pierwszego cudu Jezusa.  Małżeństwa odnowią przysięgę ślubną oraz otrzymają błogosławieństwo kapłana. Przejazd do Hajfy: Góra Karmel i Sanktuarium Stella Maris. Krótki pobyt na plaży w Cezarei Nadmorskiej nad Morzem Śródziemnym przy akwedukcie

z czasów rzymskich. Przejazd do hotelu w Betlejem.  Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. 

 

DZIEŃ  4        POLE PASTERZY –  MORZE MARTWE

Śniadanie. Udamy się na Pole Pasterzy, nawiedzimy Bazylikę Narodzenia Pańskiego, Kościół Św. Katarzyny oraz Grotę Św. Hieronima i Grotę Mleczną. Pobyt nad Morzem Martwym, czas wolny.  Powrót na obiadokolację   i nocleg do Betlejem.

DZIEŃ 5         JEROZOLIMA

Śniadanie. Zwiedzanie Starego Miasta Jerozolimy. Udamy się do Sadzawki Betesda oraz Kościoła św. Anny, miejsca narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Udamy się do Kościoła Biczowania oraz skazania na Śmierć Pana Jezusa. Przejdziemy Drogą Krzyżową i nawiedzimy Bazylikę Bożego Grobu. Powrót na obiadokolację                  i nocleg do Betlejem.

DZIEŃ 6         JEROZOLIMA

Śniadanie. Wizyta na Górze Oliwnej w Jerozolimie. Nawiedzimy miejsce wniebowstąpienia Jezusa, następnie nawiedzimy kościół Pater Noster i udamy się do Kaplicy Dominus Flevit (Pan Zapłakał). Drogą procesji                   w Niedzielę Palmową dojdziemy do Bazyliki Getsemani. Przejdziemy przez Ogród Oliwny ze starymi drzewami oliwnymi, nawiedzimy Grotę Pojmania oraz Grób Maryi. Po południu udamy się na Syjon Chrześcijański – nawiedzimy Wieczernik, Bazylikę Zaśnięcia NMP, oraz Kościół zaparcia się św. Piotra. Powrót na obiadokolację  i nocleg do Betlejem.

DZIEŃ 7         JERYCHO – KASR AL-JAHUD – TEL AVIV

Śniadanie, po którym udamy się do Jerycho -  staniemy przed symboliczną sykomorą, drzewem na które wspiął się Zacheusz, by ujrzeć Chrystusa. Przystaniemy w Kasr al-Jahud, w pobliżu ujścia Jordanu do Morza Martwego, gdzie św. Jan Chrzciciel ochrzcił Jezusa Chrystusa. Przejazd na lotnisko do Tel Avivu, odprawa bagażowa o godz. 17.45  i wylot powrotny o godz. 20.45. Przylot na lotnisko Kraków - Balice o godz. 23.40.

Odbiór bagażów, kontrola paszportowa, zakończenie pielgrzymki.

Termin:              13.01 – 19.01.2023

Cena pielgrzymki dla grupy:

36 - 40 os.

41 - 46 os.

4990 zł

4890 zł

 

 Cena zawiera:

 • Bilety lotnicze (linie rejsowe) wraz z opłatami lotniskowymi i bagażowymi

(23 kg + 8 kg)

 • Zakwaterowanie: 6 noclegów w Hotelach ***/****, pokoje 2,3-os. z łazienkami
 • Wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji w formie bufetu, 1 lunch – ryba św. Piotra
 • Transfery klimatyzowanym komfortowym autokarem wg programu
 • Opiekę pilota - przewodnika
 • Ubezpieczenie KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 30 000 EUR, NNW do 4000 EUR, bagaż podróżny do 400 EUR.

Cena nie zawiera:        

 • napojów do obiadokolacji,
 • cateringu podczas przelotów,
 • Transfery Parafia – Lotnisko – Parafia
 • biletów wstępów, rejsu po Jeziorze Genezaret, taksówek na Górę Tabor, wstępu na plażę nad Morzem Martwym, opłat za lokalne przewodnictwo, zwyczajowych napiwków (kierowca, hotele, restauracje), opłat za zestawy słuchawkowe itp. - na ten cel należy posiadać 180 USD na osobę.

 Uwagi:

 • dokument niezbędny do wyjazdu: paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu
 • na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 1290 zł
 • przewidziana jest codzienna Msza święta
 • w zależności od miejscowych uwarunkowań kolejność zwiedzania może ulec zmianie.