Ogłoszenia duszpasterskie - 04.09.2022r. - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C

1. Decyzją Matki Generalnej Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek do naszego sanktuarium zostały skierowane do posługi dwie siostry. S. Antonia, która przybywa z Domu Generalnego w Otwocku i s. Nazaria, pochodzi z naszej parafii, a przybywa z Kwidzyna. Życzymy Siostrom pięknego czasu posługi zwłaszcza na niwie katechetycznej i nieustannego odczuwania opieki Matki Bożej Chełmskiej.

2. Gościmy dziś o. Marka Kowalewskiego, paulina posługującego w Mariupolu na Ukrainie. Dziś dzieli się z nami refleksją nad Słowem Bożym i prosi nas o wsparcie materialne na odbudowę zniszczonego prze trwającą wojnę kościoła.

3. Trwa Nowenna do Matki Bożej Chełmskiej, przygotowująca nas do uroczystości odpustowych. Jutro będzie o godz. 17.00, a w pozostałe dni o godz. 17.30. W tym czasie jest możliwość skorzystania ze spowiedzi.

4. Składamy Bóg zapłać! wszystkim osobom, które w minionym tygodniu uczestniczyły w pracach porządkowych przed odpustem. Bardzo serdecznie zapraszamy jeszcze w najbliższy środę na godz. 9.00 do prac związanych z przygotowaniem ołtarza, miejsc siedzących itp.

5. Jutro będziemy gościli TV TRWAM I Radio Maryja. Początek transmisji o godz. 17.30. Ofiary zbierane podczas Mszy św. będą przeznaczone na potrzeby tych katolickich mediów. Zapraszamy nie tylko do oglądania, ale przede wszystkim do obecności na żywo. Od godz. 21.30, będą rozmowy niedokończone transmitowane na żywo z naszego sanktuarium przez Radio Maryja. Można będzie w tym czasie dzwonić do radia. Program spotkania dostępny jest na plakacje.

6. W środę i czwartek odbędą się uroczystości odpustowe. Motto – Maryjo jesteśmy Twoimi Dziećmi. Program. 7 września o godz. 18.00 Mszy św. O godz. 20.30 modlitwa różańcowa. Na godz. 21.00 zapraszamy na Apel, a po nim Drogę Krzyżową po naszej kalwarii po niej modlitwę uwielbienia w bazylice. O godz. 24.00 Pasterka Maryjna, którą tradycyjnie sprawować będą rodacy i byli wikariusze. O godz. 1.00 Różaniec fatimski, a po nim procesja z lampionami w rosarium. Godz. 5.30 – godzinki, następnie Msze św. o godz. 6.00, 7.00, 8.00. O godz. 9.00 Mszy św. z błogosławieństwem małych dzieci i matek oczekujących potomstwa. O godz. 10.45 zapraszamy na koncert pieśni eucharystycznych, w wykonaniu młodych artystów chełmskich. Sumie odpustowej o godz. 11.30 przewodniczyć będzie ks. abp Wacław Depo z Częstochowy. Nasza modlitwa połączona będzie z dziękczynieniem za plony i błogosławieństwem wieńców. Bezpośrednio przed sumą będzie poświęcenie nowej kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu i Relikwiarium. Dokona tego nasz Ksiądz Arcybiskup. O godz. 16.00 Msza św. z błogosławieństwem tornistrów i przyborów szkolnych, o godz. 18.00 Msza św. kończąca uroczystości odpustowe. Wszystkich wybierających się na Msze św. o godz. 9.00, 11.30, 16.00 i 18.00 prosimy o przyniesienie ze sobą róży jako szczególnego daru dla Maryi. Kwiaty te zostaną pobłogosławione w trakcie specjalnej modlitwy.

7. Dziewczynki, które chciałby sypać kwiaty podczas procesji zapraszamy na Mszę św. o godz.11.30.

8. W obchody oktawy odpustu wpisuje się poświęcenie Kaplicy Adoracji, w której już od najbliższego piątku, będziemy mogli adorować Najświętszy Sakrament codziennie w godz. od 8.30 do 17.30, w niedzielę w godz. popołudniowych od 13.00 do 16.00. W piątek o godz. 17.15 zostaną odczytane wszystkie intencje modlitewne zapisane przez wiernych, które zostały złożone na zawsze do kuli ziemskiej w kaplicy adoracji. Zapraszamy wszystkich do nawiedzenia przynajmniej na krótką modlitwę. Również wtedy kiedy przechodzimy obok bazyliki. Niektórzy przy składaniu cegiełki deklarowali konkretny czas na modlitwę.

9. W ubiegłym roku wznowiliśmy praktykę oktawy odpustu, która potrwa do 15 września. Łączyć ją będziemy z wieczorną Mszą św. i kazaniem tematycznym. Po Eucharystii różaniec z ikoną Matki Bożej Chełmskiej.

Porządek oktawy:
• piątek 9 września godz. 18.00 - pielgrzymka ludzi starszych i chorych połączona z Sakramentem Namaszczenia Chorych;
• sobota 10 września godz. 17.00 – pielgrzymka Duszpasterstwa Kolejarzy; po modlitwie spotkanie kolejarzy w sali różańcowej;
• niedziela 11 września godz. 18.00 - pielgrzymka dziękczynna młodzieży Młodzi na Górce - przewodniczy ks. bp Adam Bab; po modlitwie spotkanie w plenerze;
• poniedziałek 12 września godz. 18.00 – pielgrzymka małżeństw, odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i błogosławieństwo rodzin;
• wtorek 13 września godz. 17. 30 – pielgrzymka grup formacyjnych, apostolskich i modlitewnych - procesja fatimska;
• środa 14 września godz. 18.00 - pielgrzymka władz i osób pracujących w instytucjach samorządowych powiatu, miasta i gmin;
• czwartek 15 września godz. 18.00 - zakończenie z uroczystym Te Deum i obrzędem poświęcenia wot złożonych dla Matki Bożej.

Prosimy osoby, które ostatnio lub dawniej doznały szczególnej opieki czy łaski za wstawiennictwem Matki Bożej Chełmskiej, o spisanie swoich świadectw i przyniesienie ich w najbliższym czasie w ciągu oktawy. Jeśli ktoś chciałby złożyć jakieś wotum w postaci cennych dla siebie rzeczy, to będzie można to również uczynić.

10. Parafia Św. Rodziny zaprasza do uczestnictwa w Ekoparafiadzie Rodzinnej, która odbędzie się 11 września w godz. 13.00-17.00 na placu przy kościele. W programie: koncert ewangelizacyjny Jana Budziaszka, konkursy, prelekcje, pokaz mody ekologicznej. Dzieci zapraszamy na film o Św. Franciszku z Asyżu oraz do parku rozrywki, rodziny na zawody drużyn rodzinnych. Szczegóły na plakacie.

11. Solenizantom Bożego błogosławieństwa. Wszystkim pięknych przeżyć podczas uroczystości odpustowych ku czci Królowej Ziemi Chełmskiej.