Ogłoszenia duszpasterskie - 22-04.2018r. - IV NIEDZIELA WIELKANOCNA ROK B

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Dziękujemy Bogu za powołania do kapłaństwa i do zakonu z naszej parafii. Dziękujemy Rodzicom kapłanów i sióstr zakonnych. Przez cały tydzień szczególnie będziemy modlili się w intencji powołanych i o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu z naszej parafii.

2. Już za niecałe dwa tygodnie w sobotę 5 maja o godz. 10.30 w naszym sanktuarium odbędą się święcenia diakonatu. Wśród nowo wyświęconych będzie nasz alumn - Tomasz Sawicki. Uroczystości święceń będzie przewodniczył ks. bp Mieczysław Cisło. Serdecznie już wszystkich zapraszamy.

3. Także dzisiaj nasz kleryk Tomasz przywiózł ze sobą czasopismo seminaryjne „Itinerarium” opisujące najważniejsze wydarzenia z życia seminaryjnego. Jest bardzo ładnie wydane. Ten numer poświęcony jest trzem jubileuszom: 100-lecie KUL, 700-lecie miasta Lublina, 25-lecie utworzenia Metropolii Lubelskiej. W sposób szczególny polecamy artykuł naszego alumna Tomasza, który przeprowadził wywiad z Ks. Bp Mieczysławem Cisło na temat: „Seminarium przed i podziale diecezji lubelskiej”. Znajdziemy tam także inne ciekawe artykuły. Ofiara za czasopismo „Itinerarium” dobrowolna. Zachęcamy do kupna i wspierania naszego Seminarium Lubelskiego.

4. Wszystkich, którzy podjęli Duchową Adopcję Poczętego Dziecka, zapraszamy w najbliższy czwartek, z racji 25. dnia miesiąca, o godz. 17.30 na wspólną modlitwę różańcową, a później Mszę św. Przypomnę, że w tym roku ten dar modlitwy przyjęło 80 osób.

5. W piątek na godz. 17.00 zapraszamy na Drogę Światła, którą odprawimy w naszym Rosarium. Tak jak jest XIV stacji Drogi Krzyżowej, tak w Drodze Światła proponuje się również XIV stacji wielkanocnych, opartych na tekście Pisma Świętego. Nabożeństwo powstało we Włoszech w 1988 roku w rodzinie salezjańskiej. Inspiracją do jej powstania były freski z katakumb św. Kaliksta w Rzymie, przedstawiające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, który przechodzi z ciemności do światła (stąd nazwa Droga Światła). W latach 90. nabożeństwo było stopniowo rozpowszechniane we Włoszech. Droga Światła została umieszczona w oficjalnym modlitewniku na Wielki Jubileusz Roku 2000. W 2002 roku została oficjalnie zatwierdzona przez rzymską Kongregację ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Od tamtego czasu w wielu parafiach na świecie wprowadzono jej odprawianie.

6. W dniach 30 kwietnia - 3 maja odbędzie się przy naszym sanktuarium kurs (rekolekcje) Jezus w 4 Ewangeliach, prowadzony prze Pallotyńską Szkołę Nowej Ewangelizacji. Jego celem jest przedstawienie osoby Jezusa poprzez spojrzenie na niego oczami każdego z Ewangelistów. Przeznaczony jest dla osób pełnoletnich, a warunkiem udziału w nim jest uczestnictwo w kursach: Nowe Życie i Emaus, a także w katolickiej wspólnocie formacyjnej. Koszt: 150 PLN

7. Młodzież serdecznie zachęcamy do wyjazdu nad Lednicę na Spotkanie Młodych w dniach 1 - 3 czerwca. Po drodze zaplanowano pobyt w sanktuarium Matki Bożej w Licheniu (tam też przewidziano nocleg) oraz Świnicach Warckich - miejscu urodzenia św. Faustyny. Koszt wyjazdu: 200 zł. Informacje - na plakacie i u ks. Tomasza. Zapisy - w kancelarii i w zakrystii.

8. Informujemy, że jest też otwarta brama do ogrodu przy pałacu biskupim, gdzie znajduje się parking trawiasty. Wjazd jak do przedszkola. Prosimy na tej drodze nie parkować aut.

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę, które przeznaczone są na bieżące prace prowadzone przy sanktuarium. Przypominamy, że każdej środy o godz. 17.30 modlimy się za wszystkich dobrodziejów naszego sanktuarium. Zapraszamy.

10. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wszelkiego dobra, a wszystkim naszym Parafianom, Gościom i Sympatykom naszego sanktuarium szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.