Ogłoszenia duszpasterskie - 15-04.2018r. - III NIEDZIELA WIELKANOCNA ROK B

1. Przed ołtarzem wyeksponowana jest księga Pisma św. Dziś w Kościele rozpoczynamy X Ogólnopolski Tydzień Biblijny i Drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, pod hasłem „Weźmijcie Pismo św.” W ramach tego dnia czytany jest dziś List św. Pawła Apostoła do Rzymian. W bazylice możemy wsłuchiwać się w jego treść przed i po Mszy św. Zachęcamy do indywidualnej lektury i w tym tygodniu szczególnie do częstszego sięgnięcia do Słowa Życia

2. W środę serdecznie zapraszamy na modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Kralki. Początek - Nowenna do Matki Bożej Chełmskiej - o godz. 17.15. Intencje modlitewne i ofiarę możemy składać do skrzynki intencji lub w zakrystii.

3. W czwartek na godz. 18.00 rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy do sali różańcowej na spotkanie organizacyjne.

4. W sobotę od godz. 11.00 w kancelarii parafialnej dyżur będzie pełniła pani adwokat Justyna, udzielając informacji na temat stwierdzenia nieważności Sakramentu Małżeństwa.

5. W niedzielę 22 kwietnia zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00 w intencji przewodników sankturyjnych, po niej odbędzie się spotkanie w domu pielgrzyma.

6. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na prace remontowo - budowlane prowadzone przy sanktuarium.

7. 28 kwietnia br. (w sobotę) organizujemy jednodniową, autokarową pielgrzymkę do Niepokalanowa związaną z I Ogólnopolskim Spotkaniem "Apostolatu Margaretka" oraz Wspólnot i Osób Modlących się za Kapłanów. Koszt pielgrzymki to 80 zł. W cenę wliczone są także dwa ciepłe posiłki. Zachęcamy wszystkie osoby, którym leży na sercu świętość kapłanów do wspólnego pielgrzymowania. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Więcej informacji u ks. Marcina.

8. W dniach 30 kwietnia - 03 maja odbędzie się przy naszym sanktuarium kurs (rekolekcje) „Jezus w 4 Ewangeliach” prowadzony prze Pallotyńską Szkołę Nowej Ewangelizacji. Celem jest przedstawienie osoby Jezusa, poprzez spojrzenie na niego oczami każdego z czterech Ewangelistów. Warunki uczestnictwa: kurs przeznaczony dla osób pełnoletnich, uczestnictwo w kursach: Nowe Życie + EMAUS, uczestnictwo w katolickiej wspólnocie formacyjnej. Koszt: 150 PLN

9. Młodzież serdecznie zachęcamy do wyjazdu nad Lednicę na Spotkanie Młodych w dniach 1 - 3 czerwca. Po drodze zaplanowano pobyt w sanktuarium Matki Bożej w Licheniu (tam też przewidziano nocleg) oraz Świnicach Warckich - miejscu urodzenia św. Faustyny. Koszt wyjazdu: 200 zł. Informacje - na plakacie i u ks. Tomasza. Zapisy - w kancelarii i w zakrystii.

10. Bardzo prosimy, by nie zastawiać autami miejsca parkingowego wyznaczonego dla autobusu. Apelujemy, aby po skończonej Eucharystii przepuścić autokar włączający się do ruchu, gdyż musi on rozwieźć i przywieźć osoby na kolejną Msze św. Informujemy, że jest też otwarta brama do ogrodu przy pałacu biskupim, gdzie znajduje się parking trawiasty. Wjazd jak do przedszkola. Prosimy, by na tej drodze nie parkować aut.

11. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, wszystkim zaś Parafianom, Gościom i Sympatykom naszego sanktuarium - szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.