Ogłoszenia duszpasterskie - 29-04.2018r. - V NIEDZIELA WIELKANOCNA ROK B

1. Od wczoraj otwarta jest wieża widokowa, w której dyżur pełnią członkowie Legionu Maryi, a od wtorku nad porządkiem w udostępnionej cały dzień bazylice czuwać będą członkowie Rodziny Kół Żywego Różańca. Od wtorku też codziennie o godz. 12.00 odmawiana będzie modlitwa Anioł Pański wraz z jedną częścią różańca św. Modlitwę będą prowadziły osoby dyżurujące. Do wspólnoty modlitewnej serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy o tej porze dysponują czasem.

2. Przy naszym sanktuarium mamy swojego przewodnika. Jako wolontariusz służy pomocą w poznawaniu tego pięknego miejsca wszystkim pielgrzymom i turystom, którzy będą do nas przybywali.

3. Od wtorku zapraszamy do naszego kościoła na nabożeństwa majowe  o godz. 17.30. W dni powszednie nie będzie homilii, a w czasie Mszy św. będą rozważania pt. Pełna łaski. Szczególnie ciepło zapraszamy dzieci i młodzież. Prosimy też o uporządkowanie miejsc przy figurach i krzyżach przydrożnych na terenie parafii.

4. W czwartek, 3 maja, Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele tak jak w niedzielę. Podczas Mszy św. o godz. 9.00 będziemy modlili się w intencji naszej Ojczyzny. Zapraszamy.

5. Zachęcamy, by w tych dniach wywiesić przy swoich domach flagi narodowe i maryjne.

6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo o godz.17.30, a po nim Mszę św. w intencji powołanych do służby Bożej, jak również o nowe powołania. Będzie to również okazja do modlitwy za osoby modlące się za kapłanów.

7. W pierwszy piątek przed południem odwiedziny chorych w domach. Od godz.16.00 spowiedź dla dzieci klas IV i ich rodzin z racji rocznicy przyjęcia Pierwszej Komunii św., a o godz. 16.30 Msza św.

8. Arcybiskup Metropolita Lubelski udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych w piątek, 4 maja br., wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na jej terenie. Zachęcił jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.

9. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 7.30, o godz. 8.00 Msza św., a po niej piętnastominutowe rozważanie jednej z tajemnic różańcowych.

10.  Również w sobotę, 5 maja o godz. 10.30, w naszym sanktuarium odbędą się święcenia diakonatu. Wśród nowo wyświęconych będzie nasz alumn - Tomasz Sawicki. Uroczystości święceń będzie przewodniczył ks. bp Mieczysław Cisło. Serdecznie  wszystkich zapraszamy.

11.  W niedzielę za tydzień, podczas Mszy św. o godz. 12.00, odbędzie się uroczystość rocznicy Pierwszej Komunii św. dzieci klas IV. Za dwa tygodnie w parafii będzie Pierwsza Komunia Święta. I tak będzie w każdą niedzielę do końca maja. Osoby, które nie są szczególnie zainteresowane tą uroczystością, a lubią modlić się w niedziele o tej porze, prosimy o wybranie innej godziny spotkania z Bogiem.

12.  W niedzielę za tydzień,  Mszy św. o godz. 16.00  będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Rafał Pastwa, redaktor lubelskiej edycji Gościa Niedzielnego. Będzie to jednocześnie inauguracja Dni Kultury Chrześcijańskiej w naszym mieście.

13. Uczniów klas II gimnazjum oraz VII szkoły podstawowej prosimy o zapisywanie się u swoich katechetów na przygotowanie do bierzmowania. Składanie deklaracji gotowości przystąpienia do Sakramentu Bierzmowania będzie w Wigilię Zesłania Ducha św. 19 maja( sobota) podczas Mszy św. o godz. 17.00

14. W maju sakramentu Chrztu św. będziemy udzielali podczas Mszy św. o godz. 10.30.

15.  Droga światła i droga krzyżowa będą sprawowane raz w miesiącu w 4. piątek miesiąca o godz.17.00.

16.  W naszym sanktuarium od 7 do 10 czerwca br. po raz pierwszy odbędą się rekolekcje z postem św. Hildegardy. Jednym z zasadniczych elementów jej nauki jest post, służący leczeniu zarówno duszy, jak i ciała. Podczas kilku dni postu stosuje się dietę orkiszowo – warzywno - owocową, redukuje dostarczanie do organizmu białka i tłuszczów, szczególnie pochodzenia zwierzęcego. Taki jadłospis mobilizuje organizm do wykorzystywania własnych zapasów. Jednocześnie następują bezpieczne, naturalne oczyszczanie ciała ze zbędnych produktów przemiany materii, mobilizacja do odbudowy oraz przywrócenie witalności. Uproszczony jadłospis, ograniczone zaangażowanie zawodowe, określona aktywność fizyczna wraz z pogłębioną modlitwą w czasie rekolekcji prowadzą do leczenia duszy, odzyskiwania harmonii, a ta manifestuje się przywróceniem pełnej witalności, dobrego samopoczucia i dobrostanu. Zaproszenie do wzięcia udziału w rekolekcjach jest skierowane do zdrowych i pełnoletnich osób obu płci, które chcą się wyciszyć, odzyskać pokój, pogłębić wiarę oraz zapoznać z zarysem nauki św. Hildegardy. Wszyscy uczestnicy rekolekcji pozostają pod opieką lekarza. Łączny koszt uczestnictwa w rekolekcjach z postem wynosi 300 zł. Liczba miejsc ograniczona tylko do dwudziestu. Informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń, zapisy zaś przyjmowane są w kancelarii.

17.  W dniach 15 - 23 września organizowana jest z Chełma pielgrzymka autokarowa do Medjugorie. Jest to wyjazd o charakterze rekolekcyjnym (rekolekcje odbywać się będą w drodze oraz stacjonarnie w sanktuarium). Koszt to 550 zł i 180 euro. Szczegółowy program oraz dane kontaktowe znajdują się na tablicy ogłoszeń.

18.  Zapraszamy do kawiarenki na dobre ciasto i kawę. Jest też już otwarty taras.

19. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, wszystkim zaś  Gościom, Parafianom i Sympatykom naszego sanktuarium szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.