Ogłoszenia duszpasterskie - 02-04.2018r. - PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

1. Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowaniu Triduum Sacrum i Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.

2. Nasz Parafialny Zespół Caritas przygotował 70 paczek dla potrzebujących. Bóg zapłać wszystkim, którzy podzielili się święconką, oraz dzieciom i młodzieży zbierającym produkty na ten cel w Biedronce.

3. W tym tygodniu wypadają pierwsze dni miesiąca: w czwartek zapraszamy na godz. 17.30 na modlitwę za powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

4. W czwartek, podczas Mszy św. o godz. 18.00, ks. Biskup udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z klas III gimnazjum. W tym dniu udzielana będzie Komunia św. pod dwiema postaciami.

5. W piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. Jeśli ktoś potrzebuje spowiedzi po niedawno odbytych misjach, będzie taka możliwość podczas każdej Mszy św. Dzieci zapraszamy też na godz. 16.00, dorosłych zaś na 17.30.

6. W sobotę o 7.30 różaniec, a po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i piętnastominutowe rozważanie.

7. Trwa Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy na nią codziennie przed Mszą św. wieczorną.

8. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia - szczególne święto dla Kościoła. Do publicznej czci będą wystawione relikwie św. Jana Pawła II i św. s. Faustyny - Sług Bożego Miłosierdzia. O godz. 6.30, zamiast Godzinek do Matki Bożej, śpiewane będą Godzinki do Bożego Miłosierdzia.

9. O godz. 15.00 zapraszamy do bazyliki na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

10. Przez cały ten tydzień oktawa Wielkanocy. W piątek nie obowiązuje post.

11. Osoby, które chciałby dołączyć do chóru parafialnego, w każdy wtorek o godz. 19.00 i czwartek o godz. 18.00 zapraszamy na próby do sali nr 4 w podcieniach.

12. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która wypadała 25 marca w Niedzielę Palmową, została przeniesiona na 9 kwietnia w poniedziałek. W tym dniu chcemy zaproponować podjęcie Duchowej Adopcji Poczętego Dziecka. Uroczystość składania deklaracji odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 16.00.

13. Taca z dnia dzisiejszego przeznaczona jest w całości na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Bóg zapłać!

14. W dniach 13 - 15 kwietnia po raz kolejny organizujemy Kurs Nowe Życie – rekolekcje ewangelizacyjne. Zapisy - w zakrystii i kancelarii.

15. Jest jeszcze 6 miejsc na kolonie Wakacje z Bogiem, organizowane przez nasze sanktuarium od 26 czerwca do 3 lipca. Koszt pełnego atrakcji pobytu w górach z całodziennym wyżywieniem wynosi 1100 zł. Program i dodatkowe informacje - na parafialnej stronie internetowej i tablicy ogłoszeń. Zapisy - w kancelarii i zakrystii.

16. Przygotowujemy też pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła, która trwać będzie od 17 do 23 sierpnia. Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Koszt – 2800 zł. Szczegółowe informacje - na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii. Zapisy - w kancelarii i zakrystii.

17. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask, a Parafianom, Sympatykom naszego sanktuarium i Gościom szczęśliwego tygodnia i bezpiecznego powrotu do domów.