Pielgrzymka śladami św. Pawła 17-23.08.2018r.

PIELGRZYMKA ŚLADAMI ŚW. PAWŁA

GRECJA 2018r.

17-23.08.2018r.

Zapraszamy Państwa do Grecji – kolebki cywilizacji europejskiej.

Zobaczą Państwo najpiękniejsze miejsca napiętnowane starożytną historią Grecji, przemawiające do każdego swoim dostojeństwem, pięknem i ogromną spuścizną przeszłości, pełne mitów i tajemnic.

Należy pamiętać, że Grecja to nie tylko starożytność. To również kraj o głębokiej, sięgającej początków naszej ery tradycji chrześcijańskiej. To kraj, który odwiedził jako pierwszy podczas swej podróży do Europy Apostoł Paweł. Proponujemy Państwu podróż szlakiem świętego Pawła, aby przeżyć jeden z najciekawszych epizodów historii Grecji i Europy z początków chrześcijaństwa.

DZIEŃ I 17.08.2018

Przylot do Tesalonik. Przejazd do Kawalii (dawne Neapolis) skąd rozpoczął swą drugą misję w Europie św. Paweł. Po drodze odwiedzamy FILIPPI– miejsce gdzie święty ochrzcił pierwszą kobietę w Europie – Lidię. Zwiedzanie starożytnych miejsc, pozostałości wczesnochrześcijańskich, takich jak miejsce więzienia świętego Pawła. Przejazd do miejsca chrztu św. Lidii. W tym miejscu został wybudowany kościół pod wezwaniem św. Lidii. Msza święta podczas której będą odnowione sakramenty chrztu świętego. Przejazd i zwiedzanie KAWALI – to miasto było pierwszym miejscem na kontynencie europejskim gdzie św. Paweł postawił swoją stopę. Wizyta w porcie i na starówce w Kawali. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ II 18.08.2018

Msza Święta. Wczesne śniadanie. Wyjazd do URANOUPOLI - greckiego miasteczka położonego na Przylądku Athos, tuż przy granicy z Autonomiczną Republiką Mnichów. Ouranoupoli położone jest przy brzegu Morza Egejskiego. Rejs statkiem opływający Górę Atos. Po rejsie wypoczynek na plaży , a następnie wyjazd do TESALONIK. W tym mieście urodzili się bracia Cyryl i Metody, którzy zostali ogłoszeni w 1980 roku przez Papieża Jana Pawła II współpatronami Europy. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ III 19.08.2018

Msza Święta. Śniadanie. Spacer po Salonikach, zwiedzanie Bazyliki św. Demetriusza patrona miasta i jego opiekuna. Spacerując zobaczymy triumfalny łuk Galeriusza na którym piękne płaskorzeźby sławią zwycięstwo cesarza nad Persami, dalej idąc nadmorską promenadą zobaczymy Białą Wieżę, symbol miasta. Jedziemy do WERII czyli dawnego Berea, zwiedzanie miasta –z Bramą Apostoła Pawła. Przejazd do Kalambaki. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ IV 20.08.2018

Msza Święta. Zwiedzanie METEORÓW, wiszących klasztorów. Niesamowite cuda natury - klasztory zawieszone między niebem, a ziemią w których toczy się życie monastyczne od średniowiecza. Po drodze zatrzymujemy się w pracowni pisania ikon. Przejazd do DELF, zwiedzanie starożytnych Delf i świątyni Apollina . Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Arachowej.

DZIEŃ V 21.08.2018

Śniadanie. Wyjazd do Aten. Msza Święta w Katedrze Katolickiej pod wezwaniem Świętego Dionizego Aeoropagity. Świątyni tej Papież Jan Paweł II ofiarował kielich mszalny w czasie swojej pielgrzymki do Grecji 4 maja 2001 roku. Zwiedzanie Akropolu, wzgórza Areopagu - na którym Apostoł Paweł przemawiał do Greków (przy którym modlił się Papież Jan Paweł II), Grobu Nieznanego Żołnierza, spacer po Monastyrakach, Place, pasażu Ermou – sercu Aten. Zakwaterowanie w hotelu w Atenach, obiadokolacja. Dla chętnych wieczorne wyjście na „wieczór grecki”.

DZIEŃ VI 22.08.2018

Śniadanie. Wyjazd do STAROŻYTNEGO KORYNTU – miejsca gdzie mieszkał i nauczał przez 18 miesięcy św. Paweł. Zwiedzanie starożytnego Koryntu. Msza św. Przejeżdżając do EPIDAWROSU będziemy mieli okazję zawitać do malutkiego portu Kechries z którego Apostoł Paweł wypłyną do Azji. Zwiedzanie starożytnego teatru akustycznego, przejazd do NAFPLIO, pierwszej stolicy Grecji po wyzwoleniu z tureckiej niewoli. Dla chętnych rejs po kanale korynckim. Zakwaterowanie w hotelu w Loutrakach, obiadokolacja.

DZIEŃ VII 23.08.2018

Śniadanie. Wypoczynek na plaży. Wykwaterowanie, przejazd na lotnisko w Atenach. Wylot do Polski.

Cena: 1160 zł + 390 eur /osoba

UWAGA! OSOBY POWYŻEJ 65 ROKU ŻYCIA ORAZ PONIŻEJ 18 ROKU ŻYCIA CENA: 1100 zł + 370 eur

Cena zawiera:

 • 6 noclegów w hotelach 3*** i 4****, 6 x śniadanie, 6 x obiadokolacja;

 • Transfery luksusowym autokarem na terenie Grecji oraz transfer uczestników z Chełma na lotnisko Warszawa - Modlin;

 • Opieka pilota polskojęzycznego;

 • Podatek hotelowy;

 • Obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;

 • Podatek VAT;

 • Przelot na trasie Warszawa Modlin - Saloniki, Ateny - Warszawa Modlin (w cenę wliczony bagaż podręczny - 1 torba o wymiarach o wadze do 10kg i maksymalnych wymiarach 55cm x 40cm x 20cm oraz dodatkowa mała torebka 35 x 20 x20cm);

 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: Kawala, Meteory(jeden klasztor ), Delfy, Akropol, Korynt, Epidawros. Rejs wokół góry Atos;

 • Zwiedzanie z zestawem słuchawkowym Tour Guide;

 • Usługi miejscowych przewodników w miejscach archeologicznych.

Cena nie zawiera:

 • Rejs po kanale korynckim – 25€/os.

 • Wieczór grecki – 30€/os.

 • Bagaż rejestrowy 20 kg - 180 zł w jedną stronę

 • Dopłata do pokoju jednoosobowego 110€.

 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji - 3 % wartości imprezy

 • Dodatkowe ubezpieczenie od chorób przewlekłych - 85 zł/os/pobyt

 

 

Gwarancja Ubezpieczeniowa EUROPEJSKIE nr UG/2016/019
Wpis do Rejestru Organizatorów i Pośredników Nr rej. 121
BIURO USŁUG TURYSTYCZNYCH KAMA TOURS Katarzyna dziewulska
ul.ogrodowa 8, 20-075 lublin,
tel: 605846556, fax 081 532 53 88, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Pko BP SA I Oddział w Lublinie 61 1020 3147 0000 8502 0074 5901