Ogłoszenia duszpasterskie - 25-03.2018r. - NIEDZIELA PALMOWA

1. Dziś ostatnie Gorzkie Żale. Zapraszamy na godz. 17.30.

2. Dzisiejsza Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień - najważniejszy czas w roku liturgicznym.

3. Spowiedź w bazylice będzie trwać do środy codziennie od godz. 17.00 do 18.30. Zapraszamy wszystkich, którzy z różnych powodów nie mogli wyspowiadać się wcześniej, jak również powracających z zagranicy.

4. Cotygodniowe spotkania emerytów przy naszym sanktuarium zawieszamy do poniedziałku 09 kwietnia.

5. W najbliższy wtorek na godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie z pracownikami fundacji Fuga Mundi, działającej na rzecz aktywizacji i pomocy zawodowej osobom niepełnosprawnym. Będzie ono dotyczyć możliwości odbycia szkoleń czy podjęcia stażu. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby w wieku od 18 do 55 lat, mające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności. Spotkanie odbędzie się w sali nr 4 w podcieniach.  

6. We wtorek na godz. 19.00 zapraszamy do sali różańcowej na konferencję przed chrztem.

7. W środę serdecznie zapraszamy na modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Kralki. Początek - Nowenna do Matki Bożej Chełmskiej - o godz. 17.15. Intencje modlitewne i ofiarę możemy składać do skrzynki intencji lub w zakrystii.

8. W czwartek rozpoczynamy świętowanie Wielkanocy, wchodząc w okres Triduum Sacrum. Liturgia Wielkiego Czwartku - Wieczerzy Pańskiej z obmyciem nóg, upamiętniająca ustanowienie Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa, będzie sprawowana o godz. 18.00. Po liturgii indywidualna adoracja w Ciemnicy do godz. 22.00.

9. W tym dniu chcemy wiernym zaproponować modlitwę za kapłanów. Przez 30 dni modlimy się za księdza, którego wylosujemy, następnie przekazujemy kartkę kolejnej osobie.

10. W Wielki Piątek – dzień śmierci Pana Jezusa, obowiązuje post ścisły. O godz. 8.00 zapraszamy do bazyliki na modlitwę „ciemnej jutrzni”, a cały dzień na adorację w Ciemnicy. Od godz. 9.00 zapraszamy Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, od  10.00 zapraszamy kl. 2 gimnazjum, od 11.00 dzieci szkół podstawowych. kl. 4-7, od 12.00 kl. 0-3. Na godz.15.00 zapraszamy wszystkich do bazyliki, by czuwać w chwili śmierci Chrystusa. I w tym czasie rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Chór Partychóra wykona Pasję autorstwa Krzysztofa Weresińskiego. O godz. 17.00 Droga Krzyżowa. Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 18.00. Ofiary złożone w czasie adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie miejsc św. w Ziemi Świętej. Po Liturgii rozpocznie się całonocne czuwanie wg następującego porządku:

Godzina Ulice
21-22 Lubelska, Krzywa, św. Mikołaja, Uściługska, Szkolna
22-23 Sienkiewicza, Czarnieckiego, Młodowskiej, Słowackiego, Spółdzielcza, Wspólna
23-00 Pocztowa, Siedlecka, Zamojska, Partyzantów, Mechaniczna, Wojsławicka, Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego
00-01 Hrubieszowska, Mościckiego, Słoneczna, Pogodna, Południowa, Tęczowa
01-02 Żwirki i Wigury, Jana Kazimierza, Wiejska, Katedralna, Graniczna, Bydgoska
02-03 I Pułku Szwoleżerów, Czackiego, Reymonta, Stephensona, Śląska
03-04 Kolejowa, Jedność, Kińczyka, Czerwonego Krzyża, Okszowska, Starościńska
04-05 11 Listopada, ks. Piotra Skargi, Wileńska, Wołyńska
05-06 Piłsudskiego, Plac Niepodległości
06-07 Sympatycy naszego Sanktuarium

 

11.  W Wielką Sobotę na godz. 8.00 zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę - „ciemną jutrznię” przy Grobie Pańskim.

12.  Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9.00 do 15.00 (co pół godz.). Woda święcona będzie przygotowana w naczyniach w wejściu do bazyliki.

13. W tym dniu tradycyjnie mamy możliwość podzielenia się z potrzebującymi rodzinami „święconką”. Dary możemy składać do skrzynek przy wyjściu z kościoła.

14.  Liturgia Wigilii Paschalnej - o godz. 20.00. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.  

15.  W Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00 Procesja Eucharystyczna, głosząca radość ze Zmartwychwstania Chrystusa, oraz Msza św. Dzieci z klas IV zapraszamy w strojach komunijnych. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.  Pozostałe - według porządku niedzielnego.

16.  W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. tak jak w niedzielę.

17.  Dziś, wychodząc z kościoła, możemy nabyć „Chlebki dobroci” - w cenie 5 zł, natomiast w kawiarence oferujemy baranki w cenie 6 zł.

18.  Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę, które w całości przeznaczone są na prace remontowe prowadzone przy sanktuarium. W tym tygodniu składamy do Ministerstwa Kultury projekt dotyczący dofinansowania remontu elewacji południowej i zachodniej oraz odtworzenia krypty pod podłogą zakrystii północnej. Składamy wniosek na 900 tys. złotych.

19.  Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych łask, a wszystkim Parafianom i Gościom - błogosławionego Wielkiego Tygodnia.