Ogłoszenia duszpasterskie - 24.03.2024r. - NIEDZIELA PALMOWA ROK B

1. Dziś ostatnie Gorzkie Żale. Zapraszamy na godz. 17.00.

2. Dzisiejsza Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień - najważniejszy czas w roku liturgicznym.

3. Palmy poświęcone w ubiegłym roku i wcześniej prosimy przynosić przez cały tydzień do bazyliki. W Wielką Sobotę spalimy je wraz z tarniną podczas błogosławieństwa ognia. Przypominamy, że uzyskany ze spalonych palm popiół zostanie wykorzystany w Środę Popielcową przyszłego roku.

4. Przed bazyliką zorganizowany jest przez Grupę Wsparcia Opiekunów Osób Niepełnosprawnych, działającą przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Chełmie, kiermasz ozdób świątecznych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na potrzeby naszych dzieci z autyzmem. To ostatnia szansa na jałmużnę wielkopostną dla wszystkich, którzy o tym jeszcze nie pomyśleli.

5. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na drogę krzyżową ulicami miasta. Początek w Parafii Rozesłania św. Apostołów, a zakończenie w naszym sanktuarium. Weżmy ze sobą lamiopny.

6. Spowiedź w bazylice będzie trwać do środy codziennie od godz. 17.30 do 18.30. Zapraszamy wszystkich, którzy z różnych powodów nie mogli wyspowiadać się wcześniej, jak również powracających z zagranicy.

7. W środę na godz. 19.00 zapraszamy do sali różańcowej na konferencję przed chrztem.

8. W czwartek rozpoczynamy świętowanie Wielkanocy, wchodząc w okres Triduum Sacrum. Liturgia Wielkiego Czwartku - Wieczerzy Pańskiej - z obmyciem nóg, upamiętniająca ustanowienie Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa, będzie sprawowana o godz. 18.00. Po niej indywidualna adoracja w Ciemnicy do godz. 22.00.

9. W Wielki Piątek – dzień śmierci Pana Jezusa - obowiązuje post ścisły. O godz. 8.00 zapraszamy do bazyliki na modlitwę ciemnej jutrzni, a cały dzień na adorację w Ciemnicy. Na godz. 15.00 zapraszamy wszystkich do bazyliki na czuwanie w chwili śmierci Chrystusa. I w tym czasie rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. O godz. 17.00 Droga Krzyżowa. Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 18.00. Ofiary złożone w czasie adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie miejsc św. w Ziemi Świętej. Po Liturgii rozpocznie się całonocne czuwanie wg następującego porządku:

Godz.

Ulice

  21-22 

Lubelska, Krzywa, św. Mikołaja, Uściługska, Szkolna  (Ruch Rodzin Nazaretańskich)

  22-23 

Sienkiewicza, Czarnieckiego, Młodowskiej, Słowackiego, Spółdzielcza, Wspólna  (Rodzina Żywego Różańca)

  23-00 

Pocztowa, Siedlecka, Zamojska, Partyzantów, Mechaniczna, Wojsławicka, Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego (wszystkie grupy młodzieżowe)

  00-01 

Hrubieszowska, Mościckiego, Słoneczna, Pogodna, Południowa, Tęczowa (dorośli lektorzy)

  01-02 

Żwirki i Wigury, Jana Kazimierza, Wiejska, Katedralna, Graniczna, Bydgoska (Przyjaciele Oblubieńca)

  02-03 

I Pułku Szwoleżerów, Czackiego, Reymonta, Stephensona, Śląska  (Rycerze Maryi )

  03-04 

Kolejowa, Jedność, Kińczyka, Czerwonego Krzyża, Okszowska, Starościńska (Oaza Dorosłych)

  04-05 

11 Listopada, ks. Piotra Skargi, Wileńska, Wołyńska (Wspólnota Wolni w Chrystusie)

  05-06 

al. Piłsudskiego, pl. Niepodległości (Legion Maryi)

  06-07 

Sympatycy naszego sanktuarium

 

10. W Wielką Sobotę na godz. 8.00 zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę - ciemną jutrznię przy Grobie Pańskim.

11. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9.00 do 15.00 (co pół godz.). Woda święcona będzie przygotowana w wejściu do bazyliki.

12. Liturgia Wigilii Paschalnej - o godz. 20.00. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Zadbajmy o to, by każdy miał świecę. To najważniejsza liturgia roku.

13. W Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00 Procesja Eucharystyczna, głosząca radość ze Zmartwychwstania Chrystusa, oraz Msza św. Dzieci z klas IV zapraszamy w strojach komunijnych. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Pozostałe - według porządku niedzielnego. Przypominamy, że w tym dniu nastąpi zmiana czasu, więc wstajemy godzinę wcześniej.

14. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. tak jak w niedzielę.

15. W obydwa dni świąteczne będzie kursował autobus. W niedzielę Wielkanocną o 5.40, 8.40 i 10.00. W poniedziałek tak jak każdej niedzieli.

16. Parafialny Zespół Caritas przygotował 70 paczek dla potrzebujących rodzin w naszej wspólnocie. Składamy serdeczne podziękowanie zespołowi, ale także Szkolnym Zespołom Caritas Szkoły Arka i Szkoły Podstawowej nr 1 za troskę w zdobywanie artykułów do paczek. Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy mają we zwyczaju dzielenie się święconką z potrzebującymi w Wielką Sobotę, aby nie pozostawiać już w bazylice, tylko we własnym zakresie wspomóc potrzebujących w swoich środowiskach.

17. We wtorek o godz. 19.00 w bazylice odbędzie się uwielbienie Paschalne z zespołem GOOD GOD. Zapraszamy.

18. Chełmskie Centrum Ewangelizacji zaprasza na wyjątkowe wydarzenie - Twierdza to druga edycja konferencji formacyjno - modlitewnej w Chełmie. To czas słuchania Słowa Bożego znanych polskich liderów oraz wspólnej modlitwy i uwielbienia. Wydarzenie odbędzie się w Chełmskim Domu Kultury 13 kwietnia w sobotę. Zapisy na stronie www.chce.info.

19. Bóg zapłać! za ofiary składane dziś na tacę inwestycyjną. W całości przeznaczone są na malowanie wnętrza bazyliki, które rozpoczniemy już we wtorek po świętach. Potrwa ono ok. miesiąca. Przypomnę, że koszt inwestycji to ok. 400 tys. złotych. Wszystko ze środków własnych. Dlatego wdzięczni jesteśmy wszystkim Ofiarodawcom na różne sposoby przekazującym środki materialne. Zwracam się też z prośbą do Parafian i Sympatyków o pomoc w przygotowaniu kościoła do malowania we wtorek od godz. 9.00. Trzeba będzie wynieść część ławek oraz wszystkie elementy ruchome. Od środy po świętach Msze św. w dni powszednie będą sprawowane w sali różańcowej, tam też będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Na niedzielę planujemy Msze św. w bazylice w trochę niecodziennych warunkach.

20. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych łask, a wszystkim Parafianom i Gościom błogosławionego Wielkiego Tygodnia.