Ogłoszenia duszpasterskie - 17.03.2024r. - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ROK B

1. Wczoraj zakończyliśmy piękny czas tygodniowej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem – Jerycho Różańcowe. Dziękujemy Rodzinie Żywego Różańca za organizację przebiegu modlitwy, a także wszystkim grupom, wspólnotom formacyjnym oraz osobom indywidualnym - Parafianom i Sympatykom - za modlitewne zaangażowanie modlitewne osobiście w świątyni jak i za pośrednictwem łączy internetowych. Wszystkim Bóg zapłać!. Ufamy, że nasza modlitwa za Kościół i Ojczyznę jest miła Bogu.

2. Rozpoczynamy czas rekolekcji. Prowadzi je ks. Jerzy Krawczyk – Archidiecezjalny Moderator Ruchu Światło – Życie. Tematem będzie kult Eucharystii: To czyńcie na moją pamiątkę. Dziś program Mszy św. tak jak w każdą niedzielę. Tradycyjnie już w pierwsze dwa dni rekolekcji kapłani nie spowiadają po to, byśmy, wsłuchując się w nauki rekolekcyjne, dobrze się przygotowali do spowiedzi. Od jutra nauki rekolekcyjne dla dorosłych o godz. 7.00, 9.30, 16.00 i 18.00. Jutro kapłani odwiedzą w domach chorych, których jeszcze dziś zgłosić możemy w zakrystii. Na spowiedź zapraszamy we wtorek i środę - przed południem od godz. 8.00 do 12.00, po południu pół godziny przed Mszą św. W czasie nauk rekolekcyjnych nastąpi przerwa w spowiadaniu. W ciągu dnia trwać będzie w kaplicy adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15.00 będzie odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia. Prosimy, by nikt nie został bez sakramentu spowiedzi. Nie odkładajmy go na późniejszy czas. Program rekolekcji znajdziemy w Sercu Maryi.

3. W środę na zakończenie rekolekcji modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała. Msza św. o godz. 18.00, a po niej nabożeństwo o uzdrowienie. Zapraszamy!

4. Dziś przed bazyliką Służba Liturgiczna rozprowadza palmy i ozdoby świąteczne. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na formację ministrantów.

5. Rekolekcje dla młodzieży szkół średnich rozpoczniemy w środę 20 marca. Głoszone będą one w szkołach, natomiast ostatniego dnia w bazylice odbędzie się spowiedź oraz odprawiona zostanie Msza św.

6. Ekstremalna Droga Krzyżowa w naszym mieście w piątek 22 marca. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.00 w Parafii pw. Przenajświętszej Trójcy w Chełmie, a zakończy w Skierbieszowie – w Parafii pw. Wniebowzięcia NMP. Odległość do pokonania to 44 km. Informacje umieszczone są na plakacie i na stronie internetowej.

7. W sobotę 23 marca, w auli szkolnej Zespołu Szkół Technicznych o godz. 12.00 zostanie wystawiony dramat autorstwa Karola Wojtyły „Przed sklepem jubilera”. Sztuka wystawiana jest przez uczniów szkoły. Niektóre sceny kręcone były w naszym sanktuarium. Serdecznie zachęcamy

8. Za tydzień Niedziela Palmowa. Podczas każdej Mszy św. czytana będzie Męka Pańska z podziałem na role. Tekst będzie wyświetlany na ekranach. Prosimy, aby w rolę ludu włączali się wszyscy wierni przez głośne odczytanie fragmentu tekstu, który będzie zapisany dużymi literami. Błogosławieństwo palm nastąpi podczas każdej Mszy św.

9. Procesja z palmami odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 10.30. W tym roku chcemy rozpocząć ją przy krzyżu misyjnym na tzw. Wysokiej Górce. Prosimy, by każde dziecko miało palmę. Stare palmy możemy przynosić do bazyliki. Wykorzystamy je do ogniska w Wielką Sobotę podczas Liturgii Światła.

10. W kawiarence są do nabycia szklane buteleczki na wodę święconą z wizerunkiem Matki Bożej Chełmskiej oraz fasadą naszej bazyliki. Polecamy też ciekawe świece - mogą być znakomitą dekoracją stołu lub stanowić ewentualny prezent.

11. W zakrystii możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

12. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożych łask, a wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom sanktuarium szczęśliwego tygodnia oraz owocnych rekolekcji pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.