Ogłoszenia duszpasterskie - 01.04.2024r. - PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY ROK B

1. Bóg zapłać! wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowaniu Triduum Sacrum i uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego: Siostrze Zakrystiance i osobom współpracującym oraz sprzątającym bazylikę jak również pomagających w dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego, firmie sprzątającej Kompleksowo i Klarownie, Służbie Liturgicznej z ks. Arkadiuszem, Dorosłym Lektorom, komentatorowi Grzegorzowi Bajkowskiemu, Szafarzom, Alumnom, organistom p. Adamowi Wójcikowi i p. Arkadiuszowi Kosteckiemu, Scholi z ks. Szymonem, Orkiestrze z dyrygentem p. Marianem Kłyszem, Chórowi z ks. Damazym, Rycerzom Maryi, Przewodnikom Sanktuaryjnym, Uczestnikom całonocnego czuwania przy Grobie Pańskim, a także p. Krzysztofowi Krasowskiemu i p. Władysławowi Skrzydłowskiemu.

2. Trwa Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy na nią codziennie o godz. 15.00.

3. Nasz ks. kan. Stanisław Tujak przebywa w szpitalu. Pamiętajmy w modlitwie o naszym drogim kapłanie.

4. W podcieniach za bazyliką została przygotowana okolicznościowa i tematyczna wystawa o Zmartwychwstaniu Chrystusa. Bóg zapłać! pomysłodawczyni i ofiarodawcom. Zachęcamy do obejrzenia i modlitwy.

5. Taca dzisiejsza w całości przeznaczona jest na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Bóg zapłać!

6. Jutro o godz. 19.00 w bazylice odbędzie się uwielbienie paschalne z zespołem GOOD GOD. Zapraszamy!

7. Jutro też 02 kwietnia dzień odejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II. Jak każdego roku zapraszamy na modlitwę różańcową przy figurze Świętego o godz. 21.00. Modlić się będziemy o świętość polskich rodzin i o poszanowanie ludzkiego życia.

8. Jutro też rozpoczniemy przygotowania do malowania wnętrza bazyliki. Potrwa ono ok. miesiąca. Koszt inwestycji to ok. 400 tys. złotych. Wszystko ze środków własnych. Dlatego wdzięczni jesteśmy Ofiarodawcom na różne sposoby przekazującym środki materialne. Zwracamy się też z prośbą do Parafian i Sympatyków o pomoc w przygotowaniu kościoła do malowania we wtorek po świętach od godz. 9.00. Trzeba będzie wynieść część ławek oraz wszystkie elementy ruchome. Od środy Msze św. w dni powszednie będą sprawowane w sali różańcowej, tam też będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. W niedzielę planujemy Msze św. w bazylice w trochę niecodziennych warunkach. Niemożliwe też będą pogrzeby w bazylice. Prosimy o modlitwę w intencji dobrego i bezpiecznego przebiegu prac.

9. Otrzymaliśmy 25 kart w wysokości 200 zł miesięcznie (ważnych do końca roku kalendarzowego) na zakupy w Biedronce. Ich odbiorcami są osoby, które spełniają odpowiednie warunki, są naszymi parafianami, ukończyły 60 lat, są emerytami lub rencistami. Zainteresowanych zapraszamy w środę do kancelarii w godz. 9.00 - 11.00. Należy mieć przy sobie wszystkie potrzebne dokumenty. Szczegółowe informacje na tablicach ogłoszeń.

10. W piątek ze względu na Oktawę Wielkanocy nie obowiązuje nas post.

11. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia - szczególne święto dla Kościoła. Na zakończenie każdej Mszy św. będziemy udzielali wszystkim indywidualnego błogosławieństwa balsamem miłosierdzia.

12. O godz. 15.00 zapraszamy do bazyliki na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

13. Ksiądz Proboszcz Parafii pw. Miłosierdzia Bożego serdecznie zaprasza na odpust.

14. W poniedziałek 08 kwietnia będziemy obchodzili Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będzie sposobność podjęcia Duchowej Adopcji Poczętego Dziecka.

15. Osoby potrafiące i lubiące śpiewać zapraszamy do chóru parafialnego. Próby odbywają się w sali nr 3 w podcieniach w każdy piątek o godz. 19.00.

16. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask, a Parafianom, Sympatykom i Gościom naszego sanktuarium szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej oraz bezpiecznego powrotu do domów.