Ogłoszenia duszpasterskie - 10.03.2024r. - IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ROK B

1. Dziś o godzinie 19.00 rozpoczynamy w naszym sanktuarium Jerycho Różańcowe - nieustanną modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem przez siedem dni i nocy. Mamy tyle intencji do modlitwy. My sami jej potrzebujemy, potrzebują jej nasi bliscy, parafie, Kościół i Ojczyzna. Abyśmy wszyscy pamiętali, że każdy z nas potrzebuje nawracania się. Wszelką naprawę świata zawsze zaczynamy od siebie. Jest to szczególne zaproszenie dla wszystkich. W zgiełku codziennych spraw spróbujmy wygospodarować choć chwilę, by dołączyć do tego modlitewnego wydarzenia. Od jutra do soboty codziennie w południe o godz. 12.00 odprawiana będzie Msza św. w tych intencjach, w których danego dnia będziemy modlili się na różańcu. Na stronie internetowej parafii, Facebooku i tablicy ogłoszeń umieszczony został ramowy grafik dyżurów modlitewnych dla poszczególnych osób, grup i wszystkich parafian. Prosimy się z nim zapoznać. Myślimy też o Sympatykach sanktuarium i o wszystkich, którym droga jest potrzeba tej modlitwy, czujących powagę sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy. Bracie i Siostro, mamy nadzieję, że w tym tygodniu nie zabraknie Cię na modlitwie różańcowej. Przychodźmy całymi rodzinami, tłumaczmy o jej potrzebie naszym dzieciom i młodym ludziom. Kto z różnych powodów nie może być w kościele, może śledzić z dowolnego miejsca transmisję online. Przez ten tydzień brama wjazdowa oraz Brama Uściługska będą otwarte. Modlitwa potrwa do soboty 16 marca do godz. 18.00. Zapraszamy!

2. Od soboty 16 marca w łączności z całym Kościołem w Polsce rozpoczniemy nowennę w intencji zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego od momentu jego poczęcia. Modlitwę połączymy z nabożeństwami wieczornymi.

3. Dziś nasz Parafialny Zespół Caritas po każdej Mszy św. rozprowadza paschaliki - świece na stół wielkanocny oraz czekoladowe baranki do święconki. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na cele charytatywne Caritas. 2 złote od każdej sztuki pozostaje w parafii jako wkład na przygotowanie paczek dla potrzebujących. Skorzystajmy z tej okazji do jałmużny wielkopostnej.

4. Jutro w kancelarii parafialnej od godz. 16.00 będzie przyjmował Pan Adwokat.

5. W piątek zapraszamy na kolejną drogę krzyżową. Tym razem rozpocznie się wyjątkowo o 16.30. Będzie to jej muzyczna wersja w wykonaniu zespołu PANdamusic. Rozważania, które będą czytane przygotował ks. bp Adam Bab.

6. Dekanalny Duszpasterz Nauczycieli zaprasza wszystkich pracowników oświaty na drogę krzyżową w sobotę 16 marca o godz. 15.00 po lesie Borek. Wyjście spod kościoła Miłosierdzia Bożego.

7. Za tydzień rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które w tym roku poprowadzi ks. Jerzy Krawczyk - Archidiecezjalny Moderator Ruchu Światło - Życie. Tematem przewodnim będzie kult Eucharystii: To czyńcie na moją pamiątkę. Rekolekcje potrwają tak jak zawsze do środy włącznie. W tym czasie w poniedziałek kapłani odwiedzą z posługą sakramentalną chorych parafian. Prosimy o zgłaszanie ich w kancelarii i zakrystii. Program rekolekcji jest wyłożony na stoliku przy wejściu do bazyliki.

8. Organizatorzy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej im. bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, wiodącej z Chełma do Skierbieszowa, zapraszają nas jak każdego roku do wzięcia udziału w tych ćwiczeniach duchowych i fizycznych. Jeśli potrzebujemy chwili dla siebie na przemyślenie czy podjęcie ważnej życiowej decyzji, to ta propozycja jest w sam raz na czasie. Wystarczy na telefon pobrać aplikację EDK 2024, zapisać się na stronie www.edk.org.pl i dołączyć do uczestników drogi krzyżowej z rozważaniami św. Jana Pawła II w tle. Pakiety dostępne są tylko przez internet. Początek 22 marca Mszą św. o godz. 19.00 w parafii pw. Przenajświętszej Trójcy w Chełmie.

9. Zapraszamy na weekendowe rekolekcje dla kobiet - kurs Maria Magdalena, który odbędzie się w dniach 22 - 24 marca. To czas odkrywania piękna swojej kobiecości i wartości w Bogu. Więcej informacji oraz zapisy na stronie: www.chce.info.

10. Wszystkim wybierającym się na pielgrzymkę do Włoch przypominamy, że został już tylko tydzień do wpłacenia kolejnej raty w wysokości 1000 zł.

11. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Parafianom i Sympatykom naszego sanktuarium szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.