Ogłoszenia duszpasterskie - 03.03.2024r. - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ROK B

1. Gościmy dziś pośród nas ks. Mateusza Wójcika, naszego byłego wikariusza obecnie doktoranta na KUL-u.

2. Zachęcamy do praktyk wielkopostnych - udziału w nabożeństwach, postu, jałmużny (puszka znajduje się przy wejściu do bazyliki w pierwszym filarze po prawej stronie). Zachęcamy też do wpisania się do księgi abstynencji. Prosimy nie zapominać o kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu, która jest w naszej bazylice. Adoracja trwa codziennie od godz. 8.30 do Mszy św. wieczornej. Przypominamy, że jest sporządzony grafik dyżurów modlitewnych na każdy dzień tygodnia dla mieszkańców naszej parafii i sympatyków sanktuarium. Może być pomocą do większej osobistej motywacji duchowej, by przyjść na modlitwę. Do zobaczenia!

3. Jutro na godz. 19.00 zapraszamy do bazyliki na słowno - muzyczne wydarzenie - adorację krzyża przygotowaną przez wspólnotę Przyjaciele Oblubieńca.

4. Od przyszłej niedzieli chcemy podjąć w naszym sanktuarium Jerycho Różańcowe. To poważne zadanie modlitewne nawiązuje do wydarzenia opisanego w biblijnej Księdze Jozuego. Według Pisma Świętego, wprowadzający Izraelitów do Ziemi Obiecanej po okresie niewoli egipskiej następca Mojżesza, Jozue, otrzymał od Boga nakaz, by wojsko przez siedem dni okrążało przy głośnych dźwiękach trąb kamienne mury Jerycha. Siódmego dnia od huku trąb potężne mury niedostępnego miasta popękały i runęły, a Jerycho zostało zdobyte. W nawiązaniu do tego wydarzenia ufamy, że wytrwała modlitwa jest w stanie wiele uprosić przed Tronem Najwyższego. Rozpoczniemy siedmiodniową nieustającą modlitwę różańcową w bazylice przed Najświętszym Sakramentem. A odpowiadając na apel i zachętę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, będziemy modlili się w intencji naszej Ojczyzny, o pojednanie między Polakami i pomyślność naszej wspólnoty narodowej, o nawracanie się nasze i wszystkich dzieci Kościoła oraz ustrzeżenie nas od wojny. Chcemy modlić się o dobre przeżycie rekolekcji. Modlitwę tę rozpoczniemy w niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 18.00. Modlitwa różańcowa będzie co godzinę. Od poniedziałku do soboty codziennie o godz. 12.00 będzie odprawiana Msza św. Organizatorem przedsięwzięcia modlitewnego jest Rodzina Żywego Różańca. Prosimy też o angażowanie się innych grup formacyjnych, zapraszamy wszystkich Parafian i Sympatyków. Plan modlitwy podany jest na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej.

5. Dzieciom przypominamy, że na zakończenie Mszy św. o godz. 10.30 rozdawane są karteczki Ziarna z fragmentem niedzielnej Ewangelii i zadaniem do rozwiązania. Począwszy od dzisiejszej niedzieli, prosimy, by zabierać karteczkę do domu, rozwiązać zadanie, odciąć fragment z odpowiedzią, napisać swoje imię oraz nazwisko i przynieść za tydzień. Spośród osób, które rozwiązały właściwie zadanie, pod koniec miesiąca rozlosujemy trzy nagrody. Zachęcamy gorąco do zaangażowania się.

6. W minionym tygodniu zainstalowaliśmy nowe oświetlenie wewnątrz konfesjonałów. Bezimiennemu ofiarodawcy składamy serdeczne Bóg zapłać!.

7. Od tej niedzieli rozprowadzaniem prasy katolickiej będzie zajmował się Ruch Rodzin Nazaretańskich. Do nabycia przy wyjściu głównym. Serdeczne Bóg zapłać wspólnocie za tę inicjatywę posługi.

8. W zakrystii przyjmujemy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

9. Za dwa tygodnie rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne pod hasłem: To czyńcie na moją pamiątkę, które w tym roku poprowadzi ks. Jerzy Krawczyk, Archidiecezjalny Moderator Ruchu Światło - Życie, nasz były wikariusz.

10. Zapraszamy na weekendowe rekolekcje dla kobiet - kurs Maria Magdalena, który odbędzie się w dn. 22 - 24 marca. To czas odkrywania piękna swojej kobiecości i wartości w Bogu. Więcej informacji oraz zapisy na stronie www.chce.info.

11. Instytut Zdrowia CONCORDIA zajmujący się promocją zdrowego stylu życia w oparciu o naukę Świętej Hildegardy – doktora Kościoła zaprasza na rekolekcje z warsztatami z tematem przewodnim: SERCE JEZUSOWE warunkiem osiągniecia harmonii i wewnętrznego pokoju. Rekolekcje odbędą się od 21 do 24 marca 2024 r. w Domu Rekolekcyjnym Księży Sercanów w Pliszczynie koło Lublina. Szczegóły na plakacie.

12. Osoby, które wybierają się na pielgrzymkę do Włoch prosimy w ciągu dwóch tygodni o wpłacanie kolejnej raty w wysokości 1000zł.

13. Solenizantom nadchodzącego tygodnia wśród których jest nasz ks. Infułat, życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszego sanktuarium szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej.