Ogłoszenia duszpasterskie - 28.01.2024r. - IV NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B

1. Dobiegła końca wizyta duszpasterska w naszej wspólnocie. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzinom, z którymi spotkali się kapłani, za dar wspólnej modlitwy, rozmowy, życzliwość oraz gościnność. Wdzięczni jesteśmy za zainteresowanie życiem duchowym i materialnym parafii. Cenne były dla nas wszelkie uwagi. W miarę możliwości wszystkie postaramy się wykorzystać. Przyjęło nas 57% parafian. Trzeba przy tym zaznaczyć, że nie wszyscy są katolikami. Jest dużo pustych mieszkań, stancji, część osób nie identyfikuje się z parafią. Bóg zapłać! za ofiary złożone na potrzeby sanktuarium. Średnia ofiar wyniosła 67 zł od rodziny. Wdzięczni jesteśmy ks. Infułatowi i ks. Kanonikowi za posługę podczas wieczornych Eucharystii w czasie trwania wizyty.

2. Od jutra do piątku włącznie w godz. do 10.00 do 14.00 trwać będą w naszym sanktuarium feryjne spotkania dla dzieci. Rada Parafialna wraz z wolontariuszami przygotowała ciekawy program. Serdecznie zapraszamy!

3. Jutro od godz. 16.00 w kancelarii na osoby oczekujące pomocy prawnej czeka Pan Adwokat.

4. We wtorek zapraszamy wszystkie małżeństwa borykające się z problemem niepłodności na wspólną modlitwę o dar poczęcia. Początek Mszą św. o godz. 18.00.

5. W piątek uroczystość Ofiarowania Pańskiego, zwana inaczej Matki Bożej Gromnicznej. Każda Eucharystia związana będzie z błogosławieństwem świec. Jest to jednocześnie Dzień Życia Konsekrowanego. Porządek Mszy św.: godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00.

6. W święto Ofiarowania Pańskiego, kiedy kończymy zwyczajowy śpiew kolęd, zapraszamy do bazyliki na godz. 19.00 na koncert Kolędy polskich pokoleń w wykonaniu naszego Chełmskiego Chóru Gospel. Głównym pomysłodawcą projektu jest kompozytor i dyrygent, a także twórca i lider popularnej grupy Gospel - Grzegorz Głuch.

7. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca. Serdecznie zapraszamy na godz. 17.30 na modlitwę za kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej oraz za osoby, które modlą się za kapłanów.

8. W pierwszy piątek spowiedź podczas porannych Mszy św. Po południu dzieci zapraszamy na godz. 16.00, młodzież i dorosłych zaś od godz. 17.30. Odwiedziny starszych oraz chorych w domach wg ustalonych dni i godzin.

9. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające za grzechy i bluźnierstwa przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. Początek - różaniec o godz. 7.30, następnie Msza św. o godz. 8.00 oraz rozważanie jednej z tajemnic różańca.

10. W sobotę też różaniec dla Rycerzy Maryi Ziemi Chełmskiej. Serdecznie zapraszamy!

11. W przyszłą niedzielę nie będzie konferencji dla Rodziny Różańcowej. Zapraszamy 11 lutego po Mszy św. o godz. 9.00.

12. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszego sanktuarium szczęśliwego i zdrowego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.