Ogłoszenia duszpasterskie - 21.01.2024r. - III NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B

1. Dziś obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego. W naszej wspólnocie gościmy autora rymowanych Ewangelii i opowieści biblijnych - p. Romana Kempińskiego, czyli Romcia Tomcia. Poeta swoją twórczością książkową i muzyczną zachęca do czytania Pisma Świętego. Twórca swoje publikacje będzie podpisywał rymowanymi dedykacjami. 
 
2. We wtorek z racji wspomnienia Męczenników Pratulińskich, gościć będziemy w bazylice braci i siostry Kościoła Greckokatolickiego, którzy będą celebrować Eucharystię o godz. 18.00. Zapraszamy. 
 
3. W zakrystii i kancelarii trwają zapisy na spotkania w czasie ferii dla dzieci ze szkoły podstawowej. Zajęcia będą odbywały się od 29 stycznia do 2 lutego w godz. od 10.00 do 14.00 przy naszym sanktuarium.
 
4. Za tydzień z soboty na niedzielę o północy wyruszy 37 osobowa pielgrzymka do Meksyku.
 
5. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna. Ofiary składane przeznaczone będą na malowanie wnętrza bazyliki.
 
6. Od przyszłej niedzieli (28 stycznia) w parafii Chrystusa Odkupiciela rozpoczną się katechezy Drogi Neokatechumenalnej. Katechezy będą głoszone przez Wspólnoty Drogi w niedziele i czwartki po Mszach św. wieczorowych.
 
7. 02 lutego o godz. 19.00 zapraszamy na wieczorny koncert Kolędy Polskich Pokoleń w wykonaniu Chełmskiego Zespołu Gospel.
 
8. Zespół Good God, w którym gra i śpiewa ks. Paweł Gołofit, zaprasza na koncert, który odbędzie się 13 lutego o godz. 19:30 w Chełmskim Domu Kultury. Będzie to czas uwielbienia Boga, dobrej atmosfery i wielogatunkowej muzyki. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasach ChDKu. Zapraszamy!
 
9. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej. 
 
10. Bóg zapłać wszystkim rodzinom, z którymi spotkaliśmy się w czasie wizyty duszpasterskiej w minionym tygodniu, za wspólną modlitwę, rozmowy i radość spotkania. Parafianie, którzy z różnych powodów nie mogli przyjąć u siebie kapłana w domu, a chcą prosić o modlitwę i błogosławieństwo, mogą to zgłosić w zakrystii lub w kancelarii albo też telefonicznie. Odwiedzimy te rodziny w najbliższy czwartek od godz. 16.00. Jeśli Bóg pozwoli, to w czwartek również zakończymy wizytę duszpasterską. W tym tygodniu zechcemy się spotkać z naszymi parafianami w następującym porządku.