Ogłoszenia duszpasterskie - 14.01.2024r. - II NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B

1. Gościmy dziś w naszej wspólnocie ks. Grzegorza Jelenia z Basztanki na Ukrainie, który dzieli się z nami refleksją nad Słowem Bożym i duszpasterstwem w swojej parafii, prosząc nas jednocześnie o modlitwę oraz wsparcie materialne poprzez ofiary złożone do puszki.
 
2. Podczas Mszy św. o godz. 9.00 wystąpi chór Rapsodia z II LO w Chełmie, który po Eucharystii zaprezentuje kilka kolęd i pastorałek. Przy okazji występu Stowarzyszenie na rzecz Osób Potrzebujących Przytulisko przy wyjściu z bazyliki będzie zbierało środki finansowe, które zostaną przekazane na potrzeby chóru.
 
3. We wtorek po Mszy św. wieczornej rozpocznie się 24-godzinne nabożeństwo. Zapraszamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy adoracji. Ofiarujmy modlitwę w intencji Ojczyzny, która potrzebuje dziś ogromnego zaangażowania się modlitewnego wszystkich wierzących o pokój , zgodę , zrozumienie i jedność w narodzie, niezależnie kto z kim się utożsamia. Bracia i Siostry Ojczyzna w potrzebie. Czyńmy też i to, co poleciła Matka Boża św. Siostrze Faustynie: ....ujrzałam Matkę Bożą w niewypowiedzianej piękności - i rzekła do mnie: Córko moja, żądam od ciebie modlitwy, modlitwy i jeszcze raz modlitwy za świat, a szczególnie za Ojczyznę swoją. Przez dziewięć dni przyjmij Komunię świętą wynagradzającą, łącz się ściśle z ofiarą Mszy świętej. (fragment z Dzienniczka, nr 325). Czuwanie poprowadzą dorośli lektorzy, ale zapraszamy wszystkich Parafian i Sympatyków: w godz. 19.00 - 22.00 mieszkańców Dolnej Dyrekcji wraz z ul. Kolejową, 22.00 - 24.00 ulic I Pułku Szwoleżerów, Czackiego, Stephensona i Słowackiego, 24.00 - 2.00 Górnej Dyrekcji, 2.00 - 4.00 Hrubieszowskiej, Pocztowej, Lubelskiej, Szkolnej Młodowskiej, Sienkiewicza i wszystkich ulic przyległych, w godz. 4.00 - 7.00 liczymy na obecność Sympatyków sanktuarium. W nocy będzie otwarta tylko brama wjazdowa. W ciągu dnia w środę zapraszamy w miarę możliwości. Prosimy o aktywność grup formacyjnych i apostolskich.
 
4. W środę modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała. Rozpocznie się Nowenną do Matki Bożej Chełmskiej o godz. 17.15. Godz. 18.00 Msza św., a po niej modlitwa przed Najświętszym Sakramentem.
 
5. Przyszła niedziela to Niedziela Słowa Bożego. Gościć wówczas będziemy autora rymowanych Ewangelii i opowieści biblijnych - p. Romana Kempińskiego, czyli Romcia Tomcia. Poeta swoją twórczością książkową i muzyczną zachęca do czytania Pisma Świętego. Twórca swoje publikacje będzie podpisywał rymowanymi dedykacjami.
 
6. Pozwól cieszyć się dzieckiem w nas. Pod takim hasłem odbędzie się rodzinne kolędowanie dla babci i dziadka. Serdecznie zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10.30 a po nie w Sali różańcowej : jasełka w wykonaniu dzieci ze SP nr 5, śpiew kolęd oraz życzenia.
 
7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.18.00 zapraszamy na spotkanie Przewodników Sanktuaryjnych, które odbędzie się w domu pielgrzyma.
 
8. Zapraszamy do kawiarenki na jak zwykle dobre ciastko i kawę.
 
9. Po kilkuletniej przerwie chcemy wrócić do zorganizowania przy parafii feryjnych spotkań dla dzieci ze szkoły podstawowej, które zapraszamy od 29 stycznia do 2 lutego w godz. 10.00 - 14.00. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. 
 
10. Zapraszamy dzieci i młodzież na kolonie letnie do Zakopanego w dn. 22 - 29 czerwca. Zapewniamy pobyt w wysokiej jakości ośrodku oraz bogaty program. Koszt to 1950 zł. Więcej informacji na stronie bazyliki. Zapisy u organizatora - ks. Pawła Gołofita, w zakrystii bądź kancelarii.
 
11. Na przełomie czerwca i lipca chcemy zorganizować ośmiodniową samolotową pielgrzymkę do Włoch. W programie m. in.: Rzym, Neapol, Manopello, Lanciano, Gargano, Pompeje, San Giovanni Rotondo, Monte Cassino. Termin: 26.06 - 03.07. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy w kancelarii i zakrystii. Przy zapisie zaliczka 1 000 zł.
 
12. Wspólnie z Radą Parafialną podjęliśmy decyzję o pomalowaniu wnętrza bazyliki. Ostatnie tego typu prace wykonano 16 lat temu. Otrzymaliśmy dwie oferty. Wybraliśmy bardziej dla nas ekonomiczną. Koszt tej inwestycji to 400 tys. zł. Jej los jednak w Waszych rękach. Jeśli Parafianie i Sympatycy zechcą wesprzeć to dzieło materialnie swoimi ofiarami, prace mogłyby się rozpocząć tuż po Wielkanocy. 
 
13. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.
 
14. Bóg zapłać! wszystkim rodzinom, z którymi spotkaliśmy się w czasie wizyty duszpasterskiej w minionym tygodniu, za wspólną modlitwę, rozmowy, radość spotkania i gościnność. W tym tygodniu zechcemy się spotkać z naszymi Parafianami w następującym porządku.