Ogłoszenia duszpasterskie - 07.01.2024r. - NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO ROK B

1. W pierwszy piątek stycznia w godzinach porannych zmarł w szpitalu ks. bp Ryszard Karpiński. Msza św. pogrzebowa będzie sprawowana w archikatedrze w Lublinie w sobotę 13 stycznia o godz. 11.00. W naszym sanktuarium zapraszamy na Mszę św. w intencji ks. Biskupa za tydzień w niedzielę na godz. 9.00.

2. Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego jest ostatnią okresu Bożego Narodzenia. Rozpoczyna się okres zwykły - tradycyjnie ze śpiewaniem kolęd będziemy trwali do 2 lutego do święta Ofiarowania Pańskiego. Pomódlmy się dziś w duchu dziękczynienia za otrzymany chrzest i za kapłana, którym posłużył się Bóg, by uczynić nas swymi dziećmi. Zachęcamy, by podejść do chrzcielnicy i przeżegnać się wodą chrzcielną.

3. W tym roku mija 70. rocznica wprowadzenia w naszym sanktuarium praktyki obchodzenia na kolanach przed Cudowną Ikoną Chełmską. O ile to możliwe zachęcamy do włączenia w swoją pobożność tej praktyki, ilekroć jesteśmy w bazylice.

4. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zorganizowanie Orszaku Trzech Króli oraz uczestniczyli w nim.

5. W sobotę na godz. 17.00 zapraszamy na Mszę św. z racji imienin ks. Arkadiusza.

6. Chełmskie Centrum Ewangelizacji zaprasza na weekendowe rekolekcje o towarzyszeniu duchowym - kurs Rafał. Odbędą się one w dniach 12 - 14 stycznia. Pomogą nam odkryć, jak być świadkiem dla tych, których Bóg stawia na naszej drodze - a więc dla dzieci, wnuków, znajomych, członków wspólnot. Zapisy na stronie www.chce.info oraz w zakrystii i kancelarii. Serdecznie zapraszamy!

7. Po świątecznej przerwie zapraszamy do kawiarenki na smaczne ciasto w rodzinnym bądź przyjacielskim klimacie.

8. Na przełomie czerwca i lipca chcemy zorganizować ośmiodniową samolotową pielgrzymkę do Włoch. W programie m. in.: Rzym, Neapol, Manopello, Lanciano, Gargano, Pompeje, San Giovani Rotondo, Monte Cassino. Termin: 26.06 - 03.07. Koszt: 5 490 zł. Program na tablicy ogłoszeń oraz stronie internetowej parafii. Zapisy w kancelarii i w zakrystii. Przy zapisie zaliczka 1 000 zł.

9. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a Gościom, Parafianom i Sympatykom naszego sanktuarium udanego tygodnia.

10. Wdzięczni jesteśmy wszystkim rodzinom, z którymi spotkaliśmy się w domach w czasie wizyty duszpasterskiej w minionym tygodniu, za dar wspólnej modlitwy i gościnność. W tym tygodniu chcemy się spotkać w następującym porządku.