Ogłoszenia duszpasterskie - 17.09.2023r. - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A

1. Na zakończenie oktawy uroczystości odpustowych ku czci Matki Bożej Chełmskiej zostały pobłogosławione wota. Każde z nich kryje w sobie historię wydarzeń w życiu konkretnych ludzi, za którą dziękują lub o którą proszą. Bóg zapłać! wszystkim osobom, które w ostatnim roku złożyły wota dla Maryi i świadectwa o otrzymanej łasce.

2. Dziękujemy też Radzie Parafialnej za zorganizowanie pikniku na zakończenie oktawy, oraz wsparcie ze strony młodzieży oazowej. Dziękujemy sponsorom Restauracji Lotos oraz właścicielom sklepu „ u Wiesi”.

3. Jutro jest wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży oraz służby liturgicznej. Serdecznie zapraszamy was młodzi na Mszę św. o godz. 18.00.

4. Spotkanie organizacyjne dla rodziców i młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się jutro 18 września o godz. 19.00 w sali różańcowej. Kto jeszcze nie złożył deklaracji przygotowywania się do tego wydarzenia, będzie to mógł uczynić na tym spotkaniu. Opiekunem jest ks. Mikołaj.

5. W piątek na godz. 17.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową. Jeśli będzie dobra pogoda, odprawimy ją w naszej chełmskiej Kalwarii. Będziemy modlili się ze św. Andrzejem Bobolą w intencji Ojczyzny.

6. Rozpoczęty nowy rok szkolny otwiera przed nami kolejne możliwości formacji w różnych grupach parafialnych.

7. W poniedziałki o godz. 19.00 w bazylice spotyka się Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca. Osoby, które chciałyby do niej dołączyć, serdecznie zapraszamy. Inauguracja roku formacji w poniedziałek 25 września. Opiekunem wspólnoty jest ks. Paweł.

8. W poniedziałki o godz. 19.00 w kaplicy nad Bramą Uściługską spotyka się Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Wolni w Chrystusie”. Zapraszamy osoby, które chciałyby do niej dołączyć. Jej opiekunem jest ks. Szymon.

9. W piątek o godz. 19.00 próba chóru. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w chwalenie Boga przez śpiew. Dyrygentem jest ks. Damazy.

10. W piątek o godz. 19.00 zapraszamy młodzież, która chciałaby uczestniczyć w młodzieżowej formacji oazowej. Spotkanie odbędzie się w sali nr 3. Moderatorem jest ks. Szymon.

11. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami, zapraszamy w każdą sobotę o godz. 12.00 do sali nr 4 w podcieniach. Opiekunem jest ks. Arkadiusz.

12. Dzieci z klas od IV do VI zapraszamy do Oazy Dzieci Bożych. Spotkania w niedzielę o godz.11.30 w sali nr 3. Odpowiedzialny ks. Damazy.

13. Osoby dorosłe, wychowane w duchu oazowym czy poszukujące tej formacji, zapraszamy na spotkania Oazy Dorosłych w każdą sobotę o godz. 18.00 w sali nr 3. Opiekunem jest ks. Damazy.

14. Dzieci zapraszamy też do scholi. Próby w niedziele o godz. 9.45 w sali nr 3. Odpowiedzialni s. Nazaria oraz Paula i Dariusz.

15. Osoby uzależnione, poszukujące wsparcia, zapraszamy w niedziele do sali nr 4 w podcieniach na spotkanie Wspólnoty AA. Opiekun duchowym jest ks. Arkadiusz.

16. Nowym kapelanem chełmskiego więzienia został ks. Arkadiusz.

17. Przypominamy, że Jezus w Najświętszym Sakramencie wystawiany codziennie do adoracji w naszej kaplicy. Zapraszamy na modlitwę.

18. Chełmskie Centrum Ewangelizacji zaprasza wszystkie panie na roczną formację dla kobiet. Są to darmowe spotkania raz w miesiącu, w czasie których w atmosferze przyjaźni odkrywa się swoje piękno i tożsamość w Bogu. Zapisać się może każda kobieta chcąca pogłębiać swoją wiarę w Boga. Zapisy na stronie www.chce.info lub w zakrystii i kancelarii.

19. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie od 2006 roku prowadzi kampanię SOS dla Ziemi Świętej. Jej głównym celem jest pomoc i wyrażenie naszej solidarności z wyznawcami Chrystusa na Jego ziemi. Za tydzień będziemy mieli sposobność więcej o tym usłyszeć oraz wesprzeć materialnie działalność stowarzyszenia, bowiem będziemy gościli s. Karolinę Mordaka, która uczestniczy w tej kampanii.

20. Za tydzień ofiary składane na tacę w całości przeznaczone będą na prace prowadzone w sanktuarium. Przypominamy, że za wszystkich Ofiarodawców modlimy się w środy podczas nabożeństwa o godz. 17.30 i Mszy św. o godz. 18.00. Pragnę też poinformować, że został przygotowany przez Władze Miasta wniosek do Prezydenta RP, by nasze sanktuarium zostało uznane jako pomnik historii. Pomnik historii to jedna z form ochrony zabytków w Polsce, określonych w ustawie o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami Status pomnika historii ustanawiany jest w drodze rozporządzenia przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Przyznawany jest zabytkom nieruchomym o szczególnej wartości historycznej, naukowej i artystycznej, utrwalonym w powszechnej świadomości i mającym duże znaczenie dla dziedzictwa kulturalnego Polski. Otwiera również szersze perspektywy dotacji,

21. Narzeczonych, którzy myślą o ślubie kościelnym, zapraszamy na weekendowe nauki przedmałżeńskie. Odbędą się one 30 września i 7-8 października br. Zapisy osobiście w kancelarii lub drogą telefoniczną. Liczba miejsc ograniczona.

22. Zapraszamy do kawiarenki na dobre ciasto. Możemy tam już nabyć modlitewniki do Matki Bożej Chełmskiej, płyty oraz kalendarze na przyszły rok. Zapraszamy też do krypt i na wieżę.

23. Przypominamy, że trwa zbiórka makulatury na cele charytatywne. Kontener jest umieszczony przy wejściu do ogrodu różańcowego. Prosimy o dostarczanie makulatury indywidualnie każdego dnia, kiedy otwarte są bramy sanktuarium, czyli w godz. 6.00 - 21.30.

24. W związku z dużym zainteresowaniem pielgrzymką do Meksyku chcemy przygotować drugą grupę w terminie od 2 do 11 lutego przyszłego roku. Ze względu za krótszy czas do wyjazdu pielgrzymka ta jest droższa o 900 zł. Osoby zainteresowane zapraszamy do zakrystii lub kancelarii do końca września. Wpłata zaliczki: 3 tys. zł.

25. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych łask, a wszystkim Parafianom, Sympatykom i Pielgrzymom błogosławionego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.