PDF icon
chorwacja lipiec 2023
Program pielgrzymki

 

DZIEŃ 1 PRZYLOT do MEXICO CITY
Zbiórka uczestników na lotnisku Kraków Balice, odprawa bagażowa i wylot do Frankfurtu o godz. 10.20. Przylot do Frankfurtu o godz. 12.00, następnie wylot do Meksyku o godz. 13.40. Przylot do Miasta Meksyk o godz. 19.00, spotkanie z polskojęzycznym pilotem i przewodnikiem grupy, przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

DZIEŃ 2 GUADALUPE – TEOTIHUACAN
Śniadanie. Wizyta w religijnym sercu kraju, w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe, największym sanktuarium maryjnym na świecie. Zwiedzanie Nowej Bazyliki mogącej pomieścić 10 tys. wiernych, Bazyliki Antycznej, Kaplicy Indian, Kaplicy na Wzgórzu, Ogrodów Guadalupiańskich. Zapoznanie z historią objawienia się Matki Bożej Indianinowi, Juanowi Diego. Zwiedzanie piramid TEOTIHUACAN: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Droga Zmarłych. Obiad i nocleg w Mieście Meksyk.

DZIEŃ 3 MIASTO MEKSYK
Śniadanie. Przejazd na jeden z największych placów na świecie, główny plac Miasta Meksyk tzw. Zocalo. Zwiedzanie budowanego przez ponad 300 lat Kościoła Katedralnego z pięknym ołtarzem barokowym, podziwianie pozostałości Templo Mayor, gdzie według Azteków znajdowało sie centrum wszechświata i zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego, w którym znajdują się sławne murale Diego Riviery przedstawiające historię Meksyku. Przejazd na Msze Świętą i modlitwę do Sanktuarium w Guadalupe. Przejazd do dzielnicy Xochimilco, w której to znajdują się wpiane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO tzw. pływające kolorowe ogrody. Rejs gondolami zbudowanymi przez Azteków kanałami przy dźwięku muzyki mariachi. Obiad na łodziach. Nocleg w Mieście Meksyk.

DZIEŃ 4 CHOLULA – PUEBLA
Śniadanie. Wyjazd malowniczą trasą z widokiem na ośnieżone wulkany Popocatepetl i Iztaccihuatl. Przejazd i wizyta w miasteczku Cholula, które posiada największą pod względem objętości, piramidę na świecie. Dla wytrwałych możliwość wejścia na piramidę. Wizyta w Tonantzintla - pięknym synkretycznym kościółku w stylu baroku folklorystycznego symbolu konkwisty i synkretyzmu religijnego. Dalsze podróżowanie malowniczą, porośniętą kaktusami trasą do jednego z piękniejszych miast Meksyku, Puebli zwanego “Miastem Aniołów" - ulubionego miejsca Papieża, Jana Pawła II. Spacer po uroczym kolonialnym mieście Puebla: Katedra, Zocalo, Rynek Parian z tradycyjnym wyrobami mieszkańców miasta, czyli ceramiką talavera i słodyczami, a na koniec wizyta w niezwykle pięknej Kaplicy Różańcowej- nazwanej przez Fryderyka Humboldta w XIX w., “Ósmym Cudem Świata". Kolacja i nocleg w Puebla.

DZIEŃ 5 CACAHUAMILPA – TAXCO
Śniadanie. Przejazd do systemu jaskiń w Cacahuamilpa największych i najpiękniejszych w całej Ameryce Łacińskiej, stanowiących wielokrotnie scenerie rożnych filmów i koncertów znanych światowych artystów. W wyrzeźbionych przez wodę i czas pięknych komnatach w korycie podziemnej rzeki znajdują się niezwykłe formacje skalne i zachwycające zjawiska krasowe, wśród nich liczne stalaktyty i stalagmity nastrojowo podświetlane. Ponad godzinny spacer po jaskini i podziwianie stalaktytów, stalagmitów, stalagnatów i innych formacji skalnych. Przejazd do górniczego Taxco, meksykańskiej “stolicy srebra". Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg w Taxco.

DZIEŃ 6 TAXCO – ACAPULCO
Śniadanie. Zwiedzanie sławnego ze sztuki jubilerskiej “srebrnego miasta” Taxco. Wjazd na punkty widokowe, spacer po krętych uliczkach, zwiedzanie przepięknego kolonialnego kościoła Santa Prisca. Przejazd w kierunku najsłynniejszego kurortu nad Oceanem spokojnym Acapulco. To legendarny kurort i latynoska "Perła Pacyfiku", kojarzona często z przepychem, stromymi skałami i lśniącymi bielą plażami nad błękitnym oceanem. Zakwaterowanie w hotelu all inclusive z bezpośrednim dostępem do morza.

DZIEŃ 7 ACAPULCO
Wypoczynek All inclusive w najsłynniejszym kurorcie Meksyku, na plaży Oceanu Spokojnego. Wieczorem wyjazd na La Quebrada, gdzie od kilkudziesięciu lat odważni clavadistas – skoczkowie, skaczą do wody z pionowej 35-metrowej skały – symbol Acapulco.

DZIEŃ 8 ACAPULCO - VISTA HERMOSA - MIASTO MEKSYK
Śniadanie, ostatnie chwile wypoczynku na plaży i przejazd w kierunku Miasta Meksyk. Po drodze postój i obiad w Vista Hermosa w Hacjendzie Corteza. Nocleg w Mieście Meksyk.

DZIEŃ 9 GUADALUPE i WYLOT
Śniadanie i wykwaterowanie. Msza św i pożegnanie z Sanktuarium Maryjnym Guadalupe. Obiad. Transfer na lotnisko i wylot do Monachium o godz. 19.45.

DZIEŃ 10 POWRÓT
Przylot do Monachium o godz. 13.40, następnie wylot o godz. 15.20 do Krakowa, przylot na lotnisko Kraków Balice o godz. 16.40, zakończenie pielgrzymki.

Termin: 02.02 – 11.02.2024

Cena pielgrzymki dla grupy:

20 - 24 os.

25 - 29 os.

30 - 35 os.

12 290 zł

11 690 zł

11 290 zł

 

Cena zawiera:
- Bilety lotnicze z opłatami; limit bagażu: 1 szt. max. 23 kg bagaż główny oraz 8 kg bagaż podręczny
- Zakwaterowanie w Hotelach **** (kat.lokalnej), pokoje dwuosobowe z łazienkami
- Śniadania i obiady lub obiadokolacje wg programu; all inclusive w Acapulco
- Napiwki w hotelach i restauracjach
- Transfery i transport klimatyzowanym autokarem
- Bilety wstępu do wszystkich miejsc zwiedzania według programu
- Opiekę i informacje przewodnika-pilota w j.polskim podczas pobytu w Meksyku
- Ubezpieczenie w TU „Uniqa”: KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 60 000 EUR, NNW do 4000 EUR, bagaż podróżny do 400 EUR. Obowiązują warunki ubezpieczenia „Kontynenty”.

Cena nie zawiera: napojów do posiłków (oprócz all inclusive w Acapulco), napiwków dla kierowcy i przewodnika, itp. (60 USD/os., płatne na miejscu), transferu na lotnisko, opieki pilota podczas przelotów.

Uwagi:
- Przewidziana codzienna msza św,
- Niezbędny paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu,
- Na życzenie pok. 1-os. za dopłatą 1500 zł,
- Ubezpieczenie nie obejmuje ryzyka kosztów rezygnacji. Na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5 % ceny wycieczki); chęć ubezpieczenia należy zgłosić do Wykonawcy najpóźniej w ciągu 5 dni od wpłaty zaliczki.

- Wstępna ważność oferty: 12.09.2023, warunkiem potwierdzenia jest wpłata  500 zł/os. celem rezerwacji biletów.