1. Składamy serdeczne Bóg zapłać! wszystkim Parafianom i Sympatykom, którzy pomagali w przygotowaniach i przebiegu uroczystości odpustowych. Dziękujemy wszystkim naszym Kapłanom, Diakonom i Alumnom, Służbie Liturgicznej, Szafarzom, Przewodnikom Sanktuaryjnym, Rycerzom Maryi, chórom Axis Mundi z Lublina, Rapsodia z II LO w Chełmie, Chórowi Parafialnemu, Młodym Artystom Chełmskim, scholom młodzieżowej i dziecięcej Błękitne Nutki, Chełmskiej Orkiestrze Dętej, Panom Organistom, Siostrze Zakrystiance, firmie Ogrodnik za filmowanie i wszystkim fotoreporterom, Panom Elektrykom Braciom Krwczyńskim, firmie ogrodniczej Sarzyński z Janowa. Wdzięczni też jesteśmy Rodzinie Żywego Różańca, Legionowi Maryi, Zespołowi Caritas, młodzieży z Ruchu Światło – Życie oraz wolontariuszom posługującym w kawiarence. Wsparli nas: Władze Miasta Chełm, Dyrekcja i Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, Zakład Oczyszczania Miasta, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Chełmski Domu Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury, firma AZART, wolontariusze medyczni, harcerze, Policja, Straż Miejska. Bóg zapłać! hurtowni Mars, cukierni Grela, restauracji Lotos oraz firmie sprzątającej Kompleksowo i Klarownie. Dziękujemy za obecność pocztów sztandarowych różnych instytucji.

2. Trwamy w oktawie uroczystości odpustowych.
• Dziś niedziela 10 września - pielgrzymka rodzin z błogosławieństwem indywidualnym - homilie głosi ks. Ryszard Winiarski.
• Poniedziałek 11 września godz. 18.00 – pielgrzymka grup formacyjnych, apostolskich i modlitewnych połączona z modlitwą uzdrowienia duszy i ciała - przewodniczy ks. Krzysztof Kralka.
• Wtorek 12 września godz. 18.00 - pielgrzymka ludzi starszych i chorych połączona z Sakramentem Namaszczenia Chorych – przewodniczy kapelan ks. Marek Kwiatosz.
• Środa 13 września godz. 17. 30 – pielgrzymka nauczycieli i pracowników - procesja fatimska - przewodniczy Dekanalny Duszpasterz Nauczycieli – ks. Tomasz Milo.
• Czwartek 14 września godz. 18.00 - pielgrzymka władz i osób pracujących w instytucjach samorządowych powiatu, miasta i gmin. Przewodniczy ks. infułat Kazimierz Bownik.
• Piątek 15 września godz. 18.00 - zakończenie z uroczystym Te Deum i obrzędem poświęcenia wot złożonych dla Matki Bożej. Przewodniczy kustosz ks. Andrzej Sternik. Po Eucharystii Rada Parafialna zaprasza wszystkich na piknik rodzinny. Prosimy osoby, które ostatnio lub dawniej doznały szczególnej opieki czy łaski za wstawiennictwem Matki Bożej Chełmskiej, o spisanie swoich świadectw i przyniesienie ich w najbliższym czasie w ciągu oktawy. Jeśli ktoś chciałby złożyć jakieś wotum w postaci cennych dla siebie rzeczy, to będzie można to również uczynić.

3. W sobotę 16 września o godz. 7.00 początek pielgrzymki do Pratulina, Kodnia i Jabłecznej. Wyjazd spod Kasztanowego Przedszkola.

4. W dniach 16-17 września odbędą się w sali nr 4 Warsztaty Muzyki Kościelnej. Poprowadzi je Michalina Pitucha – absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach. Zapraszamy do uczestnictwa osoby, które chcą rozwijać swoje umiejętności wokalne i poznać piękno muzyki Kościoła, a jednocześnie udział może być doskonałą okazją do wstąpienia do chóru. W programie warsztatów m. in. ćwiczenia z emisji głosu, nauka śpiewu dawnych jak i współczesnych utworów muzyki sakralnej oraz Msza św. z udziałem chóru o godz. 10.30. Więcej informacji na stronie i plakatach. Zapisy w zakrystii, kancelarii lub bezpośrednio u ks. Damazego. Serdecznie zapraszamy do udziału.

5. Przypominamy, że w naszym sanktuarium jest codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od godz. 8.30 do Mszy św. wieczornej, a w niedzielę od godz. 13.00 do godz. 16.00. Jeśli w ciągu dnia wypadają jakieś uroczystości, np. ślub czy pogrzeb, wówczas Najświętszy Sakrament zostanie zasłonięty, ponieważ nie mogą jednocześnie trwać Eucharystia i adoracja. Serdecznie zapraszamy wszystkich na modlitwę, kiedy tylko pojawią się chęci i potrzeba, bo czas zawsze się znajdzie. Od piątku nasze sanktuarium cieszy się obecnością relikwii bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

6. Do Sakramentu Bierzmowania w naszym sanktuarium będzie w tym roku przygotowywała się młodzież klas pierwszych szkoły średniej. Zapraszamy zatem w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 16.00. Spotkanie organizacyjne dla rodziców i młodzieży odbędzie się w poniedziałek 18 września o godz. 19.00 w sali różańcowej. Kto jeszcze nie złożył deklaracji przygotowywania się do tego wydarzenia, będzie to mógł uczynić na tym spotkaniu.

7. Informujemy, że od tego tygodnia kawiarenka, punkt widokowy na dzwonnicy i krypty czynne będą tylko w sobotę w godz. od 10.00 do 18.00, w niedzielę zaś kawiarenka jak zawsze, natomiast krypty i wieża od 13.00 do 18.00.

8. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych łask, a wszystkim Parafianom, Sympatykom i Pielgrzymom błogosławionego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.