1. Trwa - o godz. 17.30 - Nowenna do Matki Bożej Chełmskiej, przygotowująca nas do uroczystości odpustowych. W tym czasie jest możliwość skorzystania ze spowiedzi.

2. Jutro na godz. 9.00 zapraszamy do bazyliki młodzież szkół średnich z terenu naszej parafii na Mszę św. z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

3. Składamy Bóg zapłać! wszystkim osobom, które w minionym tygodniu uczestniczyły w pracach porządkowych przed odpustem. Było to prawie 50 osób. Bardzo serdecznie zapraszamy jeszcze w tym tygodniu do pomocy. W czwartek od godz. 9.00 liczymy na pomoc w pracach związanych z przygotowaniem ołtarza, miejsc siedzących itp.

4. W czwartek i piątek odbędą się uroczystości odpustowe. Ich motto: Matka Kościoła. 7 września o godz. 18.00 Mszy św. przewodniczy ks. bp Józef Wróbel. O godz. 20.30 modlitwa różańcowa. Na godz. 21.00 zapraszamy na Apel, a po nim Drogę Krzyżową po naszej kalwarii i modlitwę uwielbienia w bazylice. O godz. 24.00 Pasterka Maryjna, którą tradycyjnie sprawować będą rodacy i byli wikariusze. Godz. 1.00 Różaniec fatimski, a po nim procesja z lampionami w rosarium. Godz. 5.30 – godzinki, następnie Msze św. o godz. 6.00, 7.00, 8.00. O godz. 9.00 Mszy św. z błogosławieństwem małych dzieci i matek oczekujących potomstwa przewodniczy ks. bp Mieczysław Cisło. O godz. 10.45 zapraszamy na koncert pieśni maryjnych oraz program słowny o bł. Prymasie Stefanie Wyszyńskim w wykonaniu społeczności Szkoły Podstawowej nr 4 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz młodych artystów chełmskich. Sumie odpustowej o godz. 11.30 przewodniczyć będzie ks. abp Józef Michalik. Koncelebrują: abp Stanisław Budzik, bp Mieczysław Cisło, bp Józef Wróbel oraz kapłani. Nasza modlitwa połączona będzie z dziękczynieniem za 35 lat wyniesienia naszego kościoła do godności bazyliki oraz błogosławieństwem wieńców. Nastąpi też uroczyste wprowadzenie relikwii bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. O godz. 16.00 Mszy św. z błogosławieństwem tornistrów i przyborów szkolnych przewodniczył będzie ks. bp Adam Bab. O godz. 18.00 Msza św. kończąca uroczystości odpustowe, przewodniczy ks. kan. Jacek Lewicki. Wszystkich wybierających się na Msze św. o godz. 9.00, 11.30, 16.00 i 18.00 prosimy o przyniesienie ze sobą róży jako szczególnego daru dla Maryi. Kwiaty te zostaną pobłogosławione w trakcie specjalnej modlitwy.

5. Dzieci, z klas IV, które chciałby zaangażować się w procesję zapraszmay na 11.30.

6. Wznowiliśmy praktykę oktawy odpustu, która potrwa do 15 września. Łączyć ją będziemy z wieczorną Mszą św. i kazaniem tematycznym. Porządek oktawy:

• sobota 9 września godz. 17.00 – pielgrzymka dziękczynna młodzieży Młodzi na Górce - przewodniczy ks. bp Adam Bab; po modlitwie spotkanie w plenerze;

• niedziela 10 września - pielgrzymka rodzin z błogosławieństwem indywidualnym - homilie głosi ks. Ryszard Winiarski;

• poniedziałek 11 września godz. 18.00 – pielgrzymka grup formacyjnych, apostolskich i modlitewnych połączona z modlitwą uzdrowienia duszy i ciała - przewodniczy ks. Krzysztof Kralka;

• wtorek 12 września godz. 18.00 - pielgrzymka ludzi starszych i chorych połączona z Sakramentem Namaszczenia Chorych;

• środa 13 września godz. 17. 30 – pielgrzymka nauczycieli i pracowników - procesja fatimska - przewodniczy Dekanalny Duszpasterz Nauczycieli – ks. Tomasz Milo;

• czwartek 14 września godz. 18.00 - pielgrzymka władz i osób pracujących w instytucjach samorządowych powiatu, miasta i gmin. Przewodniczy ks. Infułat Kazimierz Bownik.

• piątek 15 września godz. 18.00 - zakończenie z uroczystym Te Deum i obrzędem poświęcenia wot złożonych dla Matki Bożej. Prosimy osoby, które ostatnio lub dawniej doznały szczególnej opieki czy łaski za wstawiennictwem Matki Bożej Chełmskiej, o spisanie swoich świadectw i przyniesienie ich w najbliższym czasie w ciągu oktawy. Jeśli ktoś chciałby złożyć jakieś wotum w postaci cennych dla siebie rzeczy, to będzie można to również uczynić. Po Eucharystii Rada Parafialna zaprasza wszystkich na piknik rodzinny.

7. Za dwa tygodnie w dniach 16-17 września odbędą się warsztaty muzyczne organizowane przez nasz chór z myślą również o osobach, które chciałby odkryć swoje talenty, czy poprawić warsztat a może wstąpić do chóru. Szczegóły za tydzień. Serdecznie zapraszamy.

8. Ze względu na duże zainteresowanie pielgrzymką do Meksyku, chcemy przygotować drugą grupę w terminie od 2 do 11 lutego przyszłego roku. Ze względu za krótszy czas do wyjazdu. Pielgrzymka tao jest droższa o 900 zł. Osoby zainteresowane zapraszamy do zakrystii lub kancelarii w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

9. Solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim pięknych przeżyć podczas uroczystości odpustowych ku czci Królowej Ziemi Chełmskiej.