1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej wspólnocie gościmy ks. prof. Waldemara Cisło. Pracuje na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i jest organizatorem oraz dyrektorem Sekcji Polskiej Pomocy Kościołowi w Potrzebie. Ks. Profesor dzieli się z nami refleksją nad Słowem Bożym oraz na Jego ręce będziemy mogli wesprzeć poszkodowanych wojną w Syrii.

2. Dziś Marsz dla Życia i Rodziny. O godz. 12.00 zainicjuje go Msza św. w Parafii pw. Świętej Rodziny, następnie uczestnicy wyruszą do naszego sanktuarium. Hasło tegorocznego marszu to: Dzieci przyszłością Polski.

3. Również dziś po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na koncert patriotyczno - religijny w wykonaniu Macieja Wróblewskiego. Będzie to jednocześnie ostatnie wydarzenie tegorocznych XX Dni Kultury Chrześcijańskiej organizowanych przez chełmski oddział Civitas Chrystiana.

4. Po co nam małżeństwo? - to cykl spotkań dla wszystkich będących w związkach sakramentalnych i niesakramentalnych prowadzonych w ramach projektu Misja Miłość przez Zespół ds. Nowej Ewangelizacji. Spotkanie odbędzie się we wtorek 23 maja o godz. 19.00 w sali różańcowej. Zapraszamy koniecznie w parach. Spotkania nie wymagają zapisów.

5. W piątek Dzień Matki. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkie mamy. Zawierzymy Was Matce Bożej Chełmskiej. Wysłuchamy też krótkiego koncertu w wykonaniu artystów z Ukrainy.

6. W sobotę za tydzień o godz. 11.00 I Komunia św. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1.

7. W najbliższą sobotę będziemy przeżywać Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 17:00, a potem będziemy uwielbiać Jezusa Zmartwychwstałego i przyzywać Ducha Świętego. Szczególnie zapraszamy tych, którzy będą ewangelizować nasze miasto podczas Wielkiej Ewangelizacji Chełma; będziemy się modlić za was o potrzebne dary Ducha Świętego.

8. W niedzielę uroczystość Zesłania Ducha św. W Parafii pw. św. Ducha odpust. Suma o godz. 12.00. Ksiądz Proboszcz zaprasza!

9. Zbliża się czas odwiedzin naszych domów przez osoby, które przyjadą do Chełma, by dzielić się świadectwem wiary. Ewangelizatorzy będą również w naszej parafii w dn. 3 - 4 czerwca. W związku z tym potrzeba dla nich noclegów. Będzie ok. 40 osób. Rodziny, które chciałby przyjąć u siebie na nocleg ewangelizatora, bardzo prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii.

10. W wakacje w dn. 22 - 30 lipca organizujemy autokarową pielgrzymkę do Medjugorie. W ostatnim czasie zwolniły się trzy miejsca. Gdyby ktoś chciał się wybrać, serdecznie zapraszamy.

11. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych łask, a wszystkim Gościom, Parafianom i Sympatykom naszego sanktuarium szczęśliwego tygodnia i opieki Matki Bożej Chełmskiej.