1. Dziś uroczystość Zesłania Ducha św. - początek publicznej działalności Kościoła.

2. Jutro święto Maryi Matki Kościoła. Msze św. w bazylice o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00.

3. Jutro też odpust w Parafii w Brzeźnie. Suma odpustowa o godz. 11.00. Ks. Proboszcz serdecznie zaprasza.

4. Jutro na Mszę św. o godz. 18.00 przybędą z pielgrzymką kapłani, którzy w tym dniu przed 30 laty przyjęli święcenia kapłańskie, wśród nich jest nasz ks. Proboszcz. Mszy św. będzie przewodniczył ks. bp Mieczysław Cisło. Serdecznie zapraszamy!

5. Jutro Kopia Ikony Matki Bożej Chełmskiej nawiedzi Parafię w Orchowcu k. Gorzkowa.

6. We wtorek małżeństwa borykające się z problemem niepłodności zapraszamy na wspólną modlitwę o dar poczęcia. Początek Mszą św. o godz. 18.00, a po niej nabożeństwo.

7. Od 1 czerwca w godz. od 10.00 do 18.00 codziennie czynny jest punkt widokowy na dzwonnicy, w niedzielę od 13.00 do 18.00. W sobotę i niedzielę od godz. 12.00 do 18.00 zapraszamy do krypt. Również w sobotę oraz niedzielę czekają na nas dobre ciasto i kawa w wyjątkowym klimacie Kawiarenki na Górce.

8. W środę zaczyna się czerwiec. Zapraszamy każdego dnia o godz. 17.30 na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

9. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na godz. 17.30 na modlitwę za powołanych i o nowe powołania do służby Bożej oraz za wszystkich, którzy się modlą w tej intencji.

10. Odwiedziny chorych w domach zgodnie z ustaleniami z kapłanami. Spowiedź w pierwszy piątek w bazylice podczas porannych Mszy św. oraz od godz. 16.00 dla dzieci i od 17.30 dla dorosłych.

11. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające za grzechy i bluźnierstwa przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. Początek - różaniec o godz. 7.30, następnie Msza św. o godz. 8.00 oraz rozważanie jednej z tajemnic różańca.

12. W sobotę też różaniec dla Rycerzy Maryi Ziemi Chełmskiej. Serdecznie zapraszamy do bazyliki wszystkich mężczyzn - mężów, ojców z synami, młodzież męską. Modlitwa ma już tradycyjny porządek: o godz. 8.00 Msza św., później uczestnictwo w nabożeństwie w naszym kościele, a następnie modlitwa różańcowa ulicami miasta. Będziemy modlili się o jedność w naszej Ojczyźnie i pokój na świecie.

13. Już w najbliższy weekend odbędzie się ewangelizacja w Chełmie i naszej parafii. Ewangelizatorzy przyjadą, aby w sobotę w godz. 11.00 – 17.00 chodzić po naszych domach. Prosimy, aby przyjąć ich życzliwie i ugościć. Każdy ewangelizator będzie miał ze sobą identyfikator z pieczątką Proboszcza oraz dowód osobisty. Jesteśmy zaproszeni, aby przyjąć ewangelizatorów do swoich domów, jednak prosimy, aby osoby ugruntowane w wierze nie przetrzymywały ich zbyt długo, aby mogli trafić do bardziej potrzebujących. Następnie zapraszamy wszystkich na wspólną Mszę św. w intencji miasta, która odbędzie się w sobotę 3 czerwca o godz. 18.00 pod przewodnictwem ks. bpa Artura Ważnego, przewodniczącego Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji Konferencji Episkopatu Polski. Po Mszy św. ok. godz. 19.30 przed bazyliką odbędzie się koncert ewangelizacyjny zespołu Mocni w Duchu. Ten występ zastąpi w tym roku Wieczór Chwały, który miałby odbyć się kilka dni później w Boże Ciało. Tym bardziej zapraszamy na wspólny wieczór modlitwy i uwielbienia. Parafia potrzebuje noclegów dla ewangelizatorów.

14. Zachęcamy również Parafian i Sympatyków, aby w sobotę w godz. od 11.00 do 18.00 trwać w bazylice na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem w intencji osób, które porzuciły wiarę.

15. Przypominamy też o codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.

16. W przyszłym tygodniu uroczystość Bożego Ciała. Trzy kościoły w ścisłym centrum miasta organizują wspólne obchody. Początek Mszą św. o godz.10.30 w Parafii pw. Rozesłania św. Apostołów, następnie procesja do czterech ołtarzy. Uroczystość zakończy się na terenie naszego sanktuarium.

17. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na prace, które prowadzimy w naszym sanktuarium. Bóg zapłać!

18. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych łask, wszystkim zaś Gościom, Parafianom i Sympatykom naszego sanktuarium szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.