1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Do 6 maja obchodzić będziemy kwartalne dni modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

2. Jutro rozpoczynamy maj. Zapraszamy każdego dnia od godz. 17.30 do uczestnictwa w nabożeństwie majowym.

3. W dni powszednie zamiast homilii będą czytane rozważania o. Adama Szustaka z książki pt. Miriam.

4. W środę uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Porządek Mszy św. tak jak w niedzielę. Podczas Mszy św. o godz. 9.00 będziemy modlili się w intencji Ojczyzny. Mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. Ireneusz Posturzyński, proboszcz parafii pw. Chrystusa Odkupiciela w Chełmie. Serdecznie zapraszamy.

5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca. Serdecznie zapraszamy na godz. 17.30 na modlitwę za kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej.

6. W pierwszy piątek spowiedź podczas porannych Mszy św. Po południu od godz. 16.00 spowiedź dzieci i rodziców. Młodzież i dorośli mogą spowiadać się od godz. 17.30. Odwiedziny starszych oraz chorych w domach wg ustalonych dni i godzin.

7. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające za grzechy i bluźnierstwa przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. Początek - różaniec o godz. 7.30, następnie Msza św. o godz. 8.00 oraz rozważanie jednej z tajemnic różańca. Przypominamy też o możliwości odprawienia pięciu pierwszych sobót miesiąca tym, którzy z tej łaski nigdy jeszcze nie skorzystali.

8. W sobotę też różaniec ulicami miasta dla Rycerzy Maryi Ziemi Chełmskiej. Serdecznie zapraszamy do bazyliki wszystkich mężczyzn - mężów, ojców z synami, młodzież męską. Początek Mszą św. o godz. 8.00.

9. W niedzielę za tydzień odpust w Parafii pw. Chrystusa Odkupiciela. Suma odpustowa o godz. 12.00. Ks. Proboszcz serdecznie zaprasza.

10. Miesiąc temu nasze sanktuarium otrzymało relikwię Dzieci Fatimskich. Przygotowujemy się do ich uroczystego wprowadzenia. Gdyby ktoś z Parafian lub Sympatyków chciałby ufundować relikwiarz to prosimy o kontakt z ks. Proboszczem. Koszt relikwiarza 3 tys. złotych.

11. Do Sakramentu Bierzmowania w naszym sanktuarium przystępuje młodzież w pierwszej klasie szkoły średniej. Kandydatami zaś są obecni uczniowie klasy VIII. Bardzo prosimy o zgłaszanie woli przygotowywania się i zapisywanie u swoich katechetów do końca maja.

12. Rada Parafialna, Komisja ds. Kultury kierują zaproszenie do wszystkich, którzy 10 czerwca (w sobotę ) chcieliby wybrać się do Teatru Muzycznego w Lublinie na musical Skrzypek na dachu. Koszt biletu i przejazdu: 150 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii przez dwa tygodnie.

13. Parafia Rozesłania św. Apostołów organizuje 9 dniową pielgrzymkę samolotową do Turcji w dniach 9-17 czerwca 2023r. Szlak pielgrzymi prowadzi śladami Matki Bożej, św. Jana i św. Pawła. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Informacje i zapisy w zakrystii lub kancelarii tamtejszej parafii.

14. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, wszystkim zaś Parafianom, Gościom i Sympatykom naszego sanktuarium - szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.