1. Przed ołtarzem wyeksponowana jest księga Pisma św. Dziś w Kościele rozpoczynamy XV Tydzień Biblijny pod hasłem: Wierzę w Kościół Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w życiu osobistym wiernych. Tegoroczne obchody rozpocznie VII Narodowy Dzień Czytania „Pisma Świętego”. Tym razem proponujemy Ewangelię według św. Jana. Zachęcamy do indywidualnej lektury i - w tym tygodniu szczególnie - do częstszego sięgania po Biblię.

2. Dziś o godz. 13.00 zapraszamy do bazyliki na koncert w ramach organizowanych już po raz XXXII Spotkań Chóralnych. Wystąpi tym razem męski zespół wokalny KAIROS, który w swoim repertuarze jednocześnie prezentuje fragmenty liturgii ormiańskiej, gruzińskiej i greckiej oraz śpiewy cerkiewne.

3. Rycerzy Maryi zapraszamy jutro do sali różańcowej na spotkanie formacyjne. Początek Mszą św. o godz. 18.00.

4. We wtorek na modlitwę zapraszamy małżeństwa borykające się z problemem niepłodności, a starające się o potomstwo. Zapraszamy też całe rodziny. Początek Mszą św. o godz. 18.00.

5. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Radę Parafialną.

6. W czwartek na godz. 17.00 do sali różańcowej zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na ostatnie spotkanie przed uroczystościami.

7. W piątek na godz. 9.00 zapraszamy na Mszę św. wszystkich tegorocznych maturzystów. Na modlitwę dziękczynną za ukończenie szkoły z zawierzeniem Matce Bożej Chełmskiej czasu egzaminów maturalnych.

8. W piątek o godz. 17.00 zapraszamy na Drogę Światła. Jeśli będzie pogoda, odprawimy ją na zewnątrz. Jest to nabożeństwo odprawiane w Kościele katolickim w okresie wielkanocnym. Powstało we Włoszech w 1988 roku w rodzinie salezjańskiej. Inspiracją do jego powstania były freski z katakumb św. Kaliksta w Rzymie, przedstawiające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, który przechodzi z ciemności do światła (stąd nazwa Droga Światła). W latach 90. minionego wieku nabożeństwo było stopniowo rozpowszechniane na całe Włochy. Droga Światła została umieszczona w oficjalnym modlitewniku na Wielki Jubileusz Roku 2000. W 2002 roku została oficjalnie zatwierdzona przez rzymską Kongregację ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Od tamtego czasu w wielu parafiach na świecie wprowadzono jej odprawianie. Głównym celem tego nabożeństwa jest podkreślenie znaczenia czasu wielkanocnego w Kościele.

9. Rozpoczynamy już sezon pielgrzymkowy i turystyczny. Czynne będą krypty, wieża oraz kawiarenka - w soboty i niedziele począwszy od tego tygodnia. Zapraszamy.

10. Narzeczonych, którzy przygotowują się małżeństwa zapraszamy na kolejną serię weekendowych konferencji przedmałżeńskich. Początek w najbliższą sobotę. Zapisy osobiście lub telefonicznie oraz mailowo w kancelarii.

11. Organy w naszej bazylice chełmskiej to jeden z najlepszych instrumentów koncertowych w tej części Polski. Niedawno, w lutym minęła 75 rocznica ich instalacji przez firmę Wiesława Biernackiego z Krakowa. Znakomitą formą upamiętnienia tego wydarzenia oraz podkreślenia wartości brzmieniowych instrumentu będzie wydanie płyty cd w ramach prestiżowej serii „Organy Lubelszczyzny”, ukazującej się pod patronatem Instytutu Historii oraz Instytutu Muzykologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Do jej nagrania chcemy przystąpić w tym tygodniu w piątek i sobotę. W związku z tym w sobotę przez cały dzień bazylika będzie zamknięta. Przedsięwzięcie w części zostało sfinansowane ze środków Miasta Chełm, przeznaczonych na kulturę. Reszta to środki własne parafii.

12. W przyszłą niedzielę zapraszamy Rodzinę Żywego Różańca na Mszę św. o godz.9.00, a po niej na konferencję formacyjną do sali różańcowej.

13. Wyjazd osób, które zapisały się na operetkę Baron Cygański w przyszłą niedzielę o godz. 15.00. Zbiórka przy schodach sanktuarium przy ul. Lubelskiej.

14. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę i wszystkie ofiary w różnej formie napływające z przeznaczeniem na prace prowadzone przy sanktuarium.

15. W niedzielę 14 maja będziemy gościli w naszym sanktuarium ks. bpa Antoniego Długosza oraz Madzię Buczek, założycielkę Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci, a także Radio Maryja i TV TRWAM. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami. Początek - Msza św. o godz. 12.00, później koncert ks. Biskupa oraz niespodzianki dla dzieci.

16. Solenizantom dzisiejszym i nadchodzącego tygodnia serdeczne życzenia. Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.