1. Trwają nabożeństwa majowe, na które zapraszamy dziś i każdego dnia o godz. 17.30. Niestety, mało osób na nie przychodzi, a przecież sanktuarium maryjne nas szczególnie do uczestnictwa zobowiązuje. Jeśli nie możemy być, zadbajmy o tę modlitwę indywidualnie. Przyprowadzajmy dzieci! Zapraszamy młodzież!

2. Jutro podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlili się w intencji ks. kan. Stanisława w dniu Jego imienin. Zapraszamy!

3. We wtorek zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do powstałego przy naszym sanktuarium Koła Przyjaciół Radia Maryja. Msza św. o godz. 18.00, po spotkanie w bibliotece w podcieniach.

4. W piątek od godz. 17.30 zapraszamy na spowiedź dzieci z klas IV oraz ich rodziców i rodziny.

5. W sobotę o godz. 10.00 będzie sprawowana Msza św. dziękczynna w pierwszą rocznicę Komunii św.

6. W sobotę zapraszamy na pierwszy w tym roku różaniec fatimski. Początek o godz. 17.30. Przynieśmy ze sobą lampiony (będzie można też je nabyć w kawiarence od godz. 17.00). Przypominamy, że o godz. 17.30 Msza św., w czasie której czytane będą intencje, następnie nabożeństwo fatimskie i procesja z lampionami w naszym rosarium. Zakończenie w bazylice odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego. Naszą modlitwę różańcową ofiarujemy za Polskę jako wynagrodzenie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Modlitwie będzie przewodniczył ks. Michał Myśliwiecki.

7. W niedzielę za tydzień nasze sanktuarium będzie miejscem pielgrzymki dzieci i ich rodziców, którzy modlą się na różańcu lub chcieliby się modlić, pragnęliby posłuchać o tej pięknej modlitwie. Będziemy gościli w naszym sanktuarium ks. bpa Antoniego Długosza oraz Madzię Buczek, założycielkę Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci, a także Radio Maryja i TV TRWAM. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami. Początek – godz. 11.30 spotkaniem z Madzią, następnie Msza św. o godz. 12.00, później koncert ks. Biskupa. Po koncercie zapraszamy dzieci na minifestyn z niespodziankami, który odbędzie się w parku przed bazyliką.

8. Mszą św. o godz. 12.00 zainaugurujemy XX Dni Kultury Chrześcijańskiej w naszym mieście organizowane przez Civitas Christiana.

9. Wszystkim, którzy dawno nie byli u spowiedzi, przypominamy, że przykazanie kościelne mówi o obowiązku jej odbycia przynajmniej raz w roku w czasie wielkanocnym.

10. W dn. 3 - 4 czerwca odbędzie się ważne dla Chełma wydarzenie - ewangelizacja miasta. Do każdej z chełmskich parafii przybędą ewangelizatorzy z różnych miejsc diecezji i Polski, aby w sobotę przejść po naszych domach, poszukując ludzi, którzy odeszli od wiary, dzieląc się z nimi świadectwem doświadczenia Boga. Następnie o godz. 18.00 zgromadzimy się na wspólnej Eucharystii, którą w bazylice odprawi ks. bp Artur Ważny, aby modlić się za mieszkańców Ziemi Chełmskiej. Po Mszy św. na scenie przed bazyliką odbędzie się ewangelizacyjny koncert, który poprowadzi zespół Mocni w Duchu z Łodzi. Po nim ewangelizatorzy rozejdą się na noclegi do naszych domów, by od rana w niedzielę we wszystkich kościołach dalej być z nami i dzielić się swoją wiarą.
Prosimy o życzliwe ich przyjmowanie w naszych domach oraz poinformowanie sąsiadów o tej ewangelizacji. Każdy z ewangelizatorów będzie posiadał identyfikator z imieniem, nazwiskiem i pieczęcią parafii oraz dokument tożsamości. Z soboty na niedzielę będą potrzebne noclegi dla ok. 30 - 40 osób. Osoby mogące przyjąć gości na nocleg proszone są o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii.

11. Tradycyjnie zapraszamy do kawiarenki na kawę i dobre ciastko. Otwarta jest również dzwonnica i krypty.

12. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wszelkiego dobra, wszystkim zaś Parafianom, Gościom i Sympatykom naszego sanktuarium szczęśliwego tygodnia.