Ogłoszenia duszpasterskie - 16.04.2023r. - NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA ROK A

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia - szczególne święto dla Kościoła. Na zakończenie każdej Mszy św. indywidualne błogosławieństwo Balsamem Miłosierdzia. Wychodząc zaś z bazyliki, możemy wylosować sobie cytat z Dzienniczka św. Faustyny.

2. Niedziela Miłosierdzia to także święto patronalne Caritas. Z tej okazji wszystkim osobom z naszego Parafialnego Zespołu Caritas przekazujemy najlepsze życzenia, serdecznie dziękując za posługę na rzecz potrzebujących w parafii. Wszystkim wolontariuszom i osobom, które w jakikolwiek sposób dzielą się z potrzebującymi, serdeczne Bóg zapłać!. W całej Polsce rozpocznie się świętowanie dobra, jakie za pośrednictwem Caritas dzieje się w ciągu roku. Świętowanie to przybierze różne formy w całej Archidiecezji - w ciągu Tygodnia Miłosierdzia koncentrowało się ono będzie wokół Szkolnych Kół i Parafialnych Zespołów Caritas. Zwieńczeniem obchodów będzie „Dzień Dobra” - w sobotę 22 kwietnia br. od godz. 13:00 organizujemy piknik rodzinny na Placu Litewskim w Lublinie.

3. W Kościele rozpoczyna się 79. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: Skoro dostąpiliśmy miłosierdzia, stańmy się miłosierni.

4. Na godz. 15.00 zapraszamy do bazyliki na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

5. W poniedziałek od godz. 16.00 w kancelarii parafialnej będzie przyjmował adwokat. Zapraszamy osoby zainteresowane.

6. Sympatyków Radia Maryja i Telewizji TRWAM zapraszamy we wtorek na modlitwę różańcową o godz. 17.30, Mszę św. o godz. 18.00, a po niej na spotkanie tworzącego się Koła Przyjaciół Radia Maryja, które odbędzie się w bibliotece w podcieniach.

7. We wtorek również zapraszamy na 24-godzinne nabożeństwo Rozważania Męki Jezusa Chrystusa. Początek po Mszy św. o godz. 18.00. Modlić się będziemy przed Najświętszym Sakramentem nieustanie przez dobę. Adoracja zakończy się we środę o godz. 17.00. Modlitwa, zwłaszcza nocą, wymaga większej ofiary, tym bardziej może być owocna.

8. W środę zapraszamy na comiesięczną modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała. Rozpocznie ją o godz. 17.15 nowenna do Matki Bożej Chełmskiej. Wcześniej w zakrystii można składać intencje modlitewne. Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył i modlitwę uzdrowienia poprowadzi ks. Krzysztof Kralka.

9. Chełmskie Centrum Ewangelizacji zaprasza na wyjątkowe wydarzenie - Twierdza to pierwsza tego typu konferencja formacyjno - modlitewna w Chełmie. To czas słuchania Słowa Bożego głoszonego przez znanych polskich liderów oraz wspólnej modlitwy i uwielbienia. Wydarzenie odbędzie się w Chełmskim Domu Kultury 22 kwietnia w sobotę. Zapisy na stronie www.chce.info.

10. Cieszymy się, że powoli ożywia się adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji naszego sanktuarium. Do naszych Parafian i Sympatyków zwróciliśmy się z prośbą o podjęcie dyżurów w ramach grafiku, w którym jest propozycja konkretnego dnia oraz godziny dla mieszkańców poszczególnych ulic i bloków. Został on umieszczony na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii oraz ponownie w gazetce. Prosimy wnikliwiej przyjrzeć się swoim planom i obowiązkom, a z pewnością znajdziemy czas, by przybyć na modlitwę.

11. Przypominamy, że mamy pięciu nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii, którzy mogą w niedzielę roznosić Komunię św. do osób starszych i chorych. Serdecznie prosimy o zapisywanie swoich bliskich.

12. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace, które będziemy prowadzili w tym sezonie w naszym sanktuarium.

13. Uczestników pielgrzymki do Medjugorie prosimy, aby do końca tygodnia wpłacili koleją ratę w wysokości 1000 zł.

14. Zostało jeszcze kilka miejsc na kolonie dla dzieci i młodzieży do Grecji w dniach 4 - 14 lipca. Szczegółowy plan znajduje się na stronie bazyliki. Koszt to 2795 zł. Organizatorem jest ks. Paweł Gołofit.

15. Dziękujemy serdecznie osobom, które wzięły na siebie opiekę nad stacjami drogi krzyżowej. Przypominamy o wiosennych porządkach i dziękujemy już wszystkim którzy to wykonali.

16. W przyszłym roku w czasie ferii zimowych w dniach 28 stycznia – 6 lutego chcemy zorganizować dziesięciodniową pielgrzymkę do Meksyku. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii. Program znajduje się na stronie internetowej sanktuarium.

17. Wszystkim Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, natomiast Gościom i Parafianom wielu łask przez wstawiennictwo Pani z Chełmskiej Góry.