Ogłoszenia duszpasterskie - 15.01.2023r. - II NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A

1. Gościmy dziś w naszej wspólnocie ks. Daniela Kułakowskiego, proboszcza parafii na Ukrainie - który dzieli się z nami refleksją nad Słowem Bożym. Prosi nas jednocześnie o modlitwę o pokój na Ukrainie oraz o wsparcie materialne przez złożenie ofiary do puszki przed bazyliką na potrzeby parafii. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać!.

2. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby seminarium duchownego. Ofiary składamy na ręce naszego alumna Cypriana. Bóg zapłać!

3. Autobus Bazylika, który kursował w niedzielę i jako jedyny był w stanie wjechać na Górę Chełmską, aktualnie jest niesprawny. Poinformujemy o jego powrocie na trasę w ogłoszeniach. Przepraszamy za utrudnienia.

4. Dziś po Mszy św. o godz. 18.00 w sali nr 3 w podcieniach odbędzie się spotkanie opłatkowe dla uczestników i sympatyków pieszej pielgrzymki na Jasną Górę.

5. Jeszcze tylko jutro do południa trwa zbiórka elektrośmieci. Możemy je przywozić i zostawiać przy wejściu do budynku klasztoru pobazyliańskiego. Jak zawsze dochód przeznaczony jest na pomoc misjonarzom.

6. W tym tygodniu zapraszamy na 24-godzinne nabożeństwo Rozważania o Narodzeniu i Dzieciństwie Jezusa Chrystusa. Początek we wtorek po Mszy św. o godz.18.00. Modlić się będziemy przed Najświętszym Sakramentem nieustanie przez dobę. Adoracja zakończy się o godz. 17.00. Niech będzie dla nas mobilizacją, by dać coś więcej z siebie jako osobisty dar o nawrócenie grzeszników, o miłość, zgodę oraz pokój na świecie.

7. W środę modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała, którą poprowadzi ks. Krzysztof Kralka. Początek Nowenną do Matki Bożej Chełmskiej o godz. 17.15. Wtedy odczytane zostaną intencje modlitewne, które można składać do puszki lub w środę bezpośrednio do zakrystii.

8. W sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00. Będziemy modlili się w intencji ks. Arkadiusza z racji imienin.

9. W przyszłą niedzielę zapraszamy na godz. 17.00 na koncert kolęd w wykonaniu zespołu muzycznego „ Siódme Niebo” działającego przy Warsztatach Terapii Zajęciowej Caritas Archidiecezji Lubelskiej w Chełmie. Wszyscy występujący są osobami niepełnosprawnymi. Serdecznie zapraszamy!

10. W poniedziałek 23 stycznia, jak każdego roku z racji Wspomnienia Męczenników Pratulińskich, gościć będziemy w bazylice braci i siostry Kościoła greckokatolickiego, którzy będą celebrować Eucharystię o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy!

11. Chełmskie Centrum Ewangelizacji zaprasza na kolejne warsztaty z rękodzielnictwa dla rodzin. Odbędą się one 31 stycznia w dwóch turach. Wykonywane będą zimowe lampiony. Zapisy za pośrednictwem strony www.chce.info. Wszystkich zaś, którzy uczestniczyli już w kursie Nowe Życie, zapraszamy na kurs Emaus - o zakochaniu się w Słowie Bożym. Odbędzie się on w dniach 10 - 12 lutego. Zapisy również na stronie www.chce.info.

12. Kawiarenka zaprasza dziś na dobre ciastko.

13. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom – w tym Babciom i Dziadkom - szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.

14. Bóg zapłać! wszystkim rodzinom, z którymi spotkaliśmy się w czasie wizyty duszpasterskiej w minionym tygodniu, za wspólną modlitwę, rozmowy i radość spotkania. Jeśli Bóg pozwoli, w tym tygodniu zechcemy się spotkać z naszymi parafianami w następującym porządku: link.