Ogłoszenia duszpasterskie - 08.01.2023r. - NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO ROK A

1. Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego jest ostatnią okresu Bożego Narodzenia. Rozpoczyna się okres zwykły - tradycyjnie ze śpiewaniem kolęd będziemy trwali do 2 lutego do święta Ofiarowania Pańskiego. Pomódlmy się dziś w duchu dziękczynienia za otrzymany chrzest i za kapłana, którym posłużył się Bóg, by uczynić nas swymi dziećmi. Zachęcamy, by podejść do chrzcielnicy i przeżegnać się wodą chrzcielną.
 
2. Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszamy na recital organowy pt. Anioł pasterzom mówił w wykonaniu dra Marka Bochniaka. Improwizacje oparte na tematach kolęd i pastorałek połączone zostaną z otwarciem wystawy Teraz przyszedł czas... o bł. biskupie Władysławie Goralu z Lublina. Koncert poprowadzi prof. Cezary Taracha z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, kuzyn Błogosławionego. Serdecznie zapraszamy!
 
3. W czwartek wieczorem z naszego sanktuarium wyruszy pielgrzymka do Ziemi Świętej. Pielgrzymi proszą o modlitwę z obietnicą pamięci w tych wyjątkowych dla naszej wiary miejscach.
 
4. Przy wyjściu z bazyliki wyłożone są kalendarze naszego sanktuarium na rozpoczynający się rok. Cena 7 zł.
 
5. Zapraszamy do kawiarenki, gdzie można nabyć Rozważania na każdy dzień, a w dobrym towarzystwie zjeść smaczne ciastko.
 
6. Wdzięczni jesteśmy wszystkim Parafianom, z którymi spotkaliśmy się w domach w czasie wizyty duszpasterskiej w minionym tygodniu, za dar wspólnej modlitwy i gościnność. Przypominamy, że parafianami danej wspólnoty są osoby mieszkające na terenie parafii trzy miesiące. Nie muszą być zameldowane, a więc dotyczy to również osób czy rodzin na stancjach. W tym tygodniu chcemy się spotkać w następującym porządku. Każdy ksiądz odwiedza wiernych w takiej kolejności, jaka jest podana podczas ogłoszeń i na stronie internetowej.
 
7. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a Gościom, Parafianom i Sympatykom naszego sanktuarium udanego tygodnia.