Ogłoszenia duszpasterskie - 11.12.2022r. - III NIEDZIELA ADWENTU ROK A

1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które prowadzi ks. dr Krzysztof Gałan, Dyrektor Wydziału ds. Wychowania Katolickiego w Archidiecezji Lubelskiej, nasz parafianin. Potrwają do środy włącznie. Program rekolekcji dostępny jest na stronie internetowej parafii, na tablicach ogłoszeń oraz w gazetce W Sercu Maryi. Warto przypomnieć, że dziś porządek niedzielny Mszy św. Kapłani nie pełnią posługi w konfesjonałach dziś i jutro. Od jutra nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas Mszy św. w następującym porządku: godz. 6.00, 8.00, 10.00, 16.00, 18.00 i 19.30. Na godz. 16.00 zapraszamy rodziców z dziećmi - jutro kl. I - III, we wtorek kl. IV - VI, w środę kl. VII - VIII. Kandydaci do bierzmowania oraz młodzież szkół średnich, studenci i wszyscy długo pracujący są zaproszeni codziennie na godz. 19.30.
 
2. Ze spowiedzi można skorzystać w czasie rekolekcji we wtorek i środę - w trakcie rorat o godz. 6.00 oraz od 8.30, na pół godziny przed każdą Mszą św. Pamiętajmy o swoich krewnych i sąsiadach, którym nie po drodze jest do kościoła. Zaprośmy także i ich. Kapłani będą służyli nam w konfesjonałach. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie godziny przed świętami. Trudno je bowiem przeżyć po chrześcijańsku, jeśli nie mamy przeszkód, a nie jesteśmy w stanie łaski uświęcającej. 
 
3. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny. Zapraszamy do ich nabycia. Są w cenie 10 zł (małe) i 20 zł (duże).
 
4. W kawiarence są do nabycia Rozważania na każdy dzień na rok 2023. 
 
5. Wyniki wyborów do Rady Parafialnej są wywieszone na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii. Serdecznie dziękujemy parafianom za liczny udział w wyborach.
 
6. Jutro od godz. 9.00 odwiedziny chorych i starszych w domach. Prosimy o zgłaszanie tych osób dziś w zakrystii.
 
7. We wtorek o godz. 9.00 sprawowana będzie Eucharystia w 41. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Zapraszamy.
 
8. Caritas Archidiecezji Lubelskiej organizuje Wigilię Miłosierdzia, na którą zapraszamy osoby potrzebujące - samotne, chore, bezdomne, ubogie. Chcemy w ten sposób dzielić się radością z Narodzenia Pańskiego z osobami doświadczającymi na co dzień różnych trudności, Spotkamy się 24 grudnia o godz. 10.00 w Chełmie, w Warsztacie Terapii Zajęciowej Caritas AL przy ul. Lubelskiej 135E. Nie zabraknie wspólnotowej modlitwy dzielenia się opłatkiem, ciepłego posiłku oraz wspólnego kolędowania pod przewodnictwem Pasterzy naszej Archidiecezji, w Chełmie obecny będzie bp Józef Wróbel. W celach organizacyjnych, prosimy o pobieranie zaproszeń na Wigilię. Zaproszenia można odbierać od 12.12.2022 r. do 18.12.2022 r. w Warsztacie Terapii Zajęciowej Caritas AL przy ul. Lubelskiej 135E, od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:00
 
9. Nowenna do Bożego Narodzenia śpiewana będzie od czwartku o godz. 17.40.
 
10. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30 pobłogosławione zostaną figurki Dzieciątka Jezus oraz szopki, które będą dekorowały wnętrza naszych domów. Prosimy dzieci i dorosłych o ich przyniesienie. 
 
11. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy pobrali już poświęcone opłatki indywidualnie, by zanieść je swoim sąsiadom w blokach czy w domach jednorodzinnych. Jeszcze trochę do rozniesienia zostało. Zaangażujmy się w tę posługę! Opłatki możemy odbierać dziś po każdej Mszy św. i w czasie pracy kancelarii.
 
12. W Wigilię podczas Mszy św. o godz. 8.00 będziemy modlili się za wszystkich parafian zmarłych w ostatnim roku. Serdecznie zapraszamy ich bliskich. Imiona tych zmarłych będziemy wymieniali 15 minut przed Eucharystią. Przy ołtarzu będą płonęły znicze symbolizujące obecność naszych bliskich, po Mszy św. rodziny zabiorą je i zaniosą na mogiły.
 
13. Zgromadzenie Sióstr Szarytek Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w miejscowości Bałta na Ukrainie prowadzi świetlicę środowiskową, zajmując się rodzinami wielodzietnymi. W związku ze zbliżającymi się świętami siostry pragną przygotować dla nich paczki, żywność i słodycze. W czasie rekolekcji będziemy mieli możliwość włączenia się w tę pomoc, przynosząc do bazyliki dary. Zbiórkę koordynuje Fundacja Małe Wielkie Serca.
 
14. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, wszystkim zaś Parafianom i Sympatykom owocnego czasu rekolekcji oraz zdrowego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.