Ogłoszenia duszpasterskie - 25.09.2022r. - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C

1. Zapraszamy wszystkie kobiety na bardzo ciekawe spotkania formacyjne, które będą odbywać się raz w miesiącu. Spotkania będzie prowadzić Akademia Rozwoju Talentów z Koszalina. Dzisiaj o 19:00 w Sali różańcowej odbędzie się wolne spotkanie informacyjne, na którym będzie można dowiedzieć się, na czym ta formacje będzie polegać.

2. We wtorek rozpoczynamy dziewięciomiesięczną nowennę z modlitwą do Matki Bożej Chełmskiej o dar poczęcia dla małżeństw nie mogących mieć własnych dzieci. Zawsze w ostatni wtorek miesiąca Msza św. o godz. 18.00. Prosimy o poinformowanie i zaproszenie małżeństw starających się o potomstwo.

3. W środę zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, którą odmawiać będziemy jak co roku na ulicach miast. W naszej parafii spotkamy się o godz. 15.00 przy figurze św. Jana Pawła obok Gmachu, aby głosić orędzie o Bożym Miłosierdziu.

4. Zapraszamy rodziców z dziećmi na twórcze warsztaty rodzinne, które odbędą się w środę 28 września. W czasie warsztatów wspólnie rozwijać będziemy swoje umiejętności rękodzielnictwa. Więcej informacji i zapisy na stronie www.chce.info

5. W sobotę rozpoczynamy miesiąc nabożeństw różańcowych. Serdecznie zapraszamy codziennie na godz. 17.30. Tak planujmy czas, aby każdy z nas był przynajmniej raz na tej modlitwie. Dzieci zapraszamy dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki.

6. W pierwszą sobotę o godz. 7.30 różaniec, Msza św. o godz. 8.00, a po niej piętnastominutowe rozważanie jednej z tajemnic różańca.

7. Pierwsza sobota miesiąca w naszym sanktuarium to spotkanie modlitewne dla mężczyzn ziemi chełmskiej – tzw. męski różaniec Rycerzy Maryi. Zapraszamy mężczyzn w każdym wieku - od dziecka do starszego. Początek - Msza św. o godz. 8.00. Zaproś swoich znajomych!

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, przeznaczone na sprawy remontowe w sanktuarium i za wszystkie ofiary składane do puszki, czy na konto parafialne, a także te złożone w ostatnim czasie na kaplicę adoracji.

9. Znicze, które kupujemy na groby naszych bliskich oprócz tradycyjnego wyglądu, w ostatnim czasie zaczynają przybierać coraz bardziej atrakcyjny marketingowy wygląd. Niestety też zostaje przekraczana w niektórych przypadkach zwykła granica przyzwoitości i szacunku do świętości i świętych postaci. Możemy dziś kupić znicze z wizerunkami Maryi, Jezusa Miłosiernego, anioła, bądź wykonane w takich kształtach. Jaki jest ich los po zużyciu? Najczęściej lądują w śmietnikach. A to oznacza, że wyrzucamy na śmieci wizerunki świętych, czyli mówiąc wprost dokonujemy aktu profanacji, nawet o tym tak nie myśląc. Pamiętajmy, że moda też ma swoje granice, a cel nie uświęca środków. Jako ludzie wierzący kupujmy znicze bez tych aplikacji.

10. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask, a wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.