Ogłoszenia duszpasterskie - 02.10.2022r. - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C

1. W ostatni piątek ks. Arcybiskup przy naszym Chełmskim Centrum Ewangelizacji powołał Szkołę Ewangelizacji i mianował jej dyrektorem ks. Pawła Gołofita.

2. Trwa październik, zapraszamy więc każdego dnia o godz. 17.30 na nabożeństwo różańcowe. Serdecznie zachęcamy też do modlitwy indywidualnej na różańcu.

3. Informujemy, że od dziś dzwonnica czynna będzie w sobotę i niedzielę, kawiarenka zaś tylko w niedzielę. Krypty są już nieczynne. Dziękujemy serdecznie Rodzinie Żywego Różańca za pełnienie dyżurów w bazylice, a naszym lektorom za dyżury w kryptach.

4. W kaplicy adoracji czeka na nas Jezus Eucharystyczny. Zapraszmy na chwilę modlitwy. W kruchcie przy wyjściu z bazyliki jest wyłożna księga dyżurów modlitwy. Serdecznie zachęcamy, by się w niej zapisywały osoby mogące w ciagu dnia poświęcić godzinę obecności przed Najświętszym Sakramentem, który wystawiony do adoracji nie może być sam.

5. Dziś rozpoczynamy kolejną edycję spotkań Kulturalnie o wierze z myślą o młodych i tych, którzy młodo się czują. Naszym gościem specjalnym będzie Jakub Wachnik, siatkarz drużyny LUK Politechnika Lublin. Porozmawiamy o tym, jak odnalazł na nowo Boga i jak to jest być wierzącym sportowcem. Serdecznie zapraszamy na godz. 19.00 do sali różańcowej.

6. W każdy poniedziałek odbywają się spotkania dla seniorów Klub na Górce. Serdecznie zapraszamy wszystkich emerytów i rencistów. Początek spotkania o godz. 10.00 w sali nr 3 w podcieniach.

7. Rodziców uczniów klas IV szkół podstawowych zapraszamy jutro na spotkanie z ks. Proboszczem. Początek o godz. 17.00 w sali różańcowej.

8. Wspólnota Odnowy w Duchu św. Wolni w Chrystusie zaprasza jutro o godz. 18.00 na dziękczynną Mszę św. z okazji 5-lecia istnienia.

9. Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca zaprasza na otwarte spotkanie z Marcinem Jakimowiczem, dziennikarzem Gościa Niedzielnego, który wygłosi konferencję nt. Wygrana wojna, czyli idź z podniesioną głową. Zapraszamy na nie w poniedziałek o godz. 19.00 do bazyliki.

10. We wtorek o godz. 17.15 dzieci z klas III otrzymają poświęcone różańce, a następnie wezmą udział w nabożeństwie o godz. 17.30.

11. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy do biblioteki parafialnej – sala nr 2 w podcieniach wszystkie osoby, które chciałby tworzyć Koło Przyjaciół Radia Maryja.

12. Zapraszamy na weekendowe rekolekcje dla kobiet - Maria Magdalena kurs o wartości kobiety w oczach Bożych. Zaprośmy nasze mamy czy też koleżanki. Kurs trwał będzie od 7 do 9 października. Zapisy na stronie www.chce.info lub w zakrystii i kancelarii.

13. Narzeczonych, którzy chcą się przygotowywać do ślubu, zapraszamy na nauki przedmałżeńskie w najbliższe dwa weekendy. Początek w sobotę 8 października o godz. 10.00. Zapisy w kancelarii lub drogą telefoniczną czy mailową. Na te konferencje zapraszamy również przyszłych teściów w sobotę 15 października o godz.10.00.

14. Zapraszamy do Szkoły Ewangelizatora, czyli comiesięczne spotkanie, w czasie którego można będzie dowiedzieć się, jak świadomie i skutecznie głosić Jezusa we współczesnym świecie oraz odkryć dary, jakimi dysponujemy. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną służyć w Kościele bez względu na wiek i przynależność do wspólnoty. Spotkania będzie prowadził ks. Paweł Gołofit. Zapisy oraz szczegółowy plan na stronie www.chce.info lub w zakrystii i kancelarii.

15. Za tydzień modlitwa różańcowa ulicami naszego miasta z Ikoną Matki Bożej Chełmskiej. Będziemy się modlili o wiarę w naszych rodzinach, pokój na świecie i ustrzeżenie nas od wojny. Początek o godz. 19.00 w naszym sanktuarium, zakończenie zaś w Parafii pw. Rozesłania św. Apostołów. Tam odśpiewamy Apel Jasnogórski. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Prosimy o przyniesienie świec.

16. Ruszył dyżur modlitwy wstawienniczej. Kapłani wraz z przygotowanymi osobami świeckimi pragną służyć modlitwą indywidualną tym, którzy przeżywają trudne sytuacje, nie radzą sobie w jakiejś kwestii i potrzebują indywidualnej modlitwy i rozeznania. Więcej informacji oraz zapisy na konkretny termin na stronie www.chce.info.

17. Chełmski Dom Kultury zaprasza na film pt. „Zobacz Anioła”, który przybliża widzom niezwykłą postać św. Michała Archanioła. Projekcja filmu w kinie Zorza w sobotę 8 pażdziernika godz. 18.30 i w niedzielę 9 pażdziernika o godz. 16.00. Zwiastun filu - link.

18. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożych łask, a wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.