Ogłoszenia duszpasterskie - 21.08.2022r. - XXI NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C

1. Decyzją władz zakonnych w naszym sanktuarium następują zmiany personalne wśród sióstr zakonnych. Wdzięczni jesteśmy s. Angelice Szymańskiej, która po 11 latach posługi przechodzi do Domu Generalnego w Otwocku, oraz s. Laurze Wysockiej, która po 4 latach pobytu u nas udaje się do Kwidzyna. Siostrom serdecznie podziękujemy za piękną i owocną posługę jutro podczas Mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy. Matka Generalna skierowała do sanktuarium dwie nowe siostry: Nazarię Nizio i Antonię Kowalczyk. Wszystkim siostrom życzymy opieki Matki Bożej Chełmskiej.
 
2. W piątek uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze św. w naszej bazylice o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. 
 
3. W piątek o godz. 17.00 zapraszamy na drogę krzyżową po naszej Chełmskiej Kalwarii.
 
4. W niedzielę za tydzień na godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie do sali różańcowej przewodników sanktuaryjnych i rycerzy Maryi, którzy chcieliby pomóc w uroczystościach odpustowych oraz podczas obecności TV TRWAM. 
 
5. W przyszłą niedzielę, składając ofiary na tacę, wesprzemy prace prowadzone w sanktuarium.
 
6. Przypominamy, że jeszcze jedynie przez ten tydzień istnieje możliwość ofiarowania swojej cegiełki wraz z intencją modlitewną, która zostanie umieszczona na stałe w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu. Cegiełki są do nabycia w kwotach: 200, 500 i 1000 zł. Również do puszki na cele budowlane, stojącej przy wejściu głównym do bazyliki, możemy składać intencje modlitewne z dobrowolną ofiarą przeznaczoną na wykonanie kaplicy adoracji. One także zostaną umieszczone na stałe w ołtarzu w kuli ziemskiej.
 
7. Powoli zbliżają się uroczystości odpustowe w naszym sanktuarium. W tym roku przeżywać je będziemy pod hasłem: Maryjo, jesteśmy Twymi dziećmi. Będziemy dziękować za 65 lat rekoronacji kopii Cudownej Ikony Chełmskiej znajdującej się w ołtarzu głównym, której dokonał bp lubelski Piotr Kałwa mający w swym herbie ikonę Chełmskiej Madonny. Herb ów znajduje się nad drzwiami przy wejściu do zakrystii. Naszą modlitwą przygotowawczą będzie Nowenna do Matki Bożej Chełmskiej. Od 30 sierpnia zapraszamy codziennie o godz. 17.30. Głównym gościem tegorocznych uroczystości odpustowych 8 września będzie ks. abp Wacław Depo z Częstochowy. Nie będzie w tym roku Triduum Maryjnego, ponieważ powróciliśmy do ponad dwustuletniej tradycji przeżywania odpustu, wydłużając go przez oktawę, czyli od 9 do 15 września - do dnia pamiątki pierwszej koronacji w 1765 r.
 
Porządek oktawy:
 
- piątek 9 września godz. 18.00 - pielgrzymka ludzi starszych i chorych połączona z Sakramentem Namaszczenia Chorych;
 
- sobota 10 września godz. 17.00 – pielgrzymka Duszpasterstwa Kolejarzy; po modlitwie spotkanie kolejarzy w sali różańcowej;
 
- niedziela 11 września godz. 18.00 - pielgrzymka dziękczynna młodzieży Młodzi na Górce - przewodniczy ks. bp Adam Bab; po modlitwie spotkanie w plenerze;
 
- poniedziałek 12 września godz. 18.00 – pielgrzymka małżeństw, odnowienie przyrzeczeń małżeńskich;
 
- wtorek 13 września godz. 17. 30 – pielgrzymka grup formacyjnych, apostolskich i modlitewnych -  procesja fatimska;
 
- środa 14 września godz. 18.00 - pielgrzymka władz i osób pracujących w instytucjach samorządowych powiatu, miasta i gmin;
 
- czwartek 15 września godz. 18.00 - zakończenie z uroczystym Te Deum i obrzędem poświęcenia wot złożonych dla Matki Bożej. Prosimy osoby, które ostatnio lub dawniej doznały szczególnej opieki czy łaski za wstawiennictwem Matki Bożej Chełmskiej, o spisanie swoich świadectw i przyniesienie ich w najbliższym czasie w ciągu oktawy. Jeśli ktoś chciałby złożyć jakieś wotum w postaci cennych dla siebie rzeczy, to będzie można to również uczynić. Szczegółowy program znajduje się na plakatach na tablicach ogłoszeń, stronie internetowej i profilu facebookowym parafii.   
                                                                                         
15. Zapraszamy do naszej kawiarenki na spotkanie w gronie rodzinnym czy przyjacielskim przy smacznym ciastku. Są w niej też do nabycia obrazy z wizerunkiem Matki Bożej Chełmskiej, piękne anioły (np. na prezent ślubny zamiast kwiatów), kalendarze na przyszły rok, no i smaczne krówki chełmskie.   
 
16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 
17. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych darów, a naszym Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.