Ogłoszenia duszpasterskie - 26.06.2022r. - XII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C

1. Decyzją ks. abpa Stanisława Budzika w naszej parafii nastąpiły zmiany personalne wśród kapłanów. Po pięciu latach posługi odchodzi ks. Jan Tadyniewicz, który zostaje skierowany jako wikariusz do Parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie. Po dwu latach posługi odchodzi ks. Mateusz Wójcik i zostaje skierowany na studia z zakresu prawa kanonicznego na KUL-u oraz do posługi wikariusza w Parafii Wojskowej w Lublinie. Msza św. dziękczynna będzie sprawowana w uroczystość św. św. Piotra i Pawła o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy. Do posługi w sanktuarium zostają skierowani ks. Rafał Lamorski (10 lat kapłaństwa), dotychczas posługujący w Parafii pw. św. Zofii w Tarnogórze, oraz ks. Arkadiusz Kowalski, nowo wyświęcony ksiądz z Sanktuarium św. Anny w Lubartowie. Przywitanie nowych kapłanów w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.00.
 
2. We wtorek modlitwa o dar potomstwa dla małżeństw i rodzin borykających się z problemem niepłodności. Początek Mszą św. o godz. 18.00. Zapraszamy.
 
3. W środę uroczystość św. Apostołów - Piotra i Pawła. Msze św. w bazylice o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. W dekanacie odpusty w Turowcu i Świerżach. Sumy o godz. 12.00. Jesteśmy na nie zaproszeni.
 
4. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź podczas Mszy św. porannych i od godz. 17.30. Nie będzie odwiedzin chorych w domach.
 
5. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające za grzechy i bluźnierstwa przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. Początek - różaniec o godz. 7.30, następnie Msza św. o godz. 8.00 oraz rozważanie jednej z tajemnic różańca. Przypominamy też o możliwości odprawienia pięciu pierwszych sobót miesiąca tym, którzy z tej łaski nigdy jeszcze nie skorzystali.
 
6. W sobotę również różaniec dla Rycerzy Maryi Ziemi Chełmskiej. Serdecznie zapraszamy do bazyliki wszystkich mężczyzn - mężów, ojców z synami, młodzież męską. Modlitwa ma już tradycyjny porządek: o godz. 8.00 Msza św., później uczestnictwo w nabożeństwie w naszym kościele, a następnie modlitwa różańcowa ulicami miasta.
 
7. Za tydzień spotkanie formacyjne dla Rodziny Żywego Różańca. Początek Msza św. o godz. 9.00.
 
8. W czasie wakacji nasza kawiarenka Na Górce, krypty i dzwonnica otwarte będą codziennie. W kawiarence są już do nabycia kalendarze na przyszły 2023 rok ze zdjęciami naszego sanktuarium.
 
 
10. Prosimy pamiętać o tym, że nie każdy strój nadaje się, by można byłoby go założyć do kościoła, zwłaszcza w letnie ciepłe dni.
 
11. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask, wszystkim zaś Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.