Ogłoszenia duszpasterskie - 03-07.2022r. - XIV NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C

1. Witamy w naszej rodzinie parafialnej nowo posłanych kapłanów, ks. Rafała Lamorskiego i ks. Arkadiusza Kowalskiego, życząc radości oraz błogosławionych owoców posługi wśród nas pod opieką Pani Chełmskiej.

2. Cieszymy się też z obecności ks. Michała Myśliwieckiego, który wspomaga nas duszpastersko w dniu dzisiejszym.

3. Dziś o godz. 12.00 zapraszamy na Mszę św. za pomordowanych w Kumowej Dolinie.

4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na godz. 17.30 na nabożeństwo w intencji powołanych do służby Bożej, nowych powołań oraz osób, które modlą się za powołanych.

5. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy Parafii pw. św. Ducha organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w ramach dorocznej światowej pielgrzymki ruchów radiomaryjnych. Wyjazd w sobotę 9 lipca o godz. 21.00. Zapisy telefonicznie: 790 756 255 (informacje na tablicy ogłoszeń).

6. W niedzielę za tydzień, w 79. rocznicę Rzezi Wołyńskiej, Krwawej Niedzieli, zapraszamy wszystkich do bazyliki na wspólną modlitwę i Mszę św. o godz. 9.00.

7. W przyszłą niedzielę w Parafii pw. Rozesłania św. Apostołów doroczny odpust. Suma odpustowa o godz. 12.30. W wigilię odpustu, czyli w sobotę 9 lipca o godz. 19.00 na cmentarzu parafialnym przy ul. Lwowskiej, będzie odprawiona Msza św. za wszystkich zmarłych spoczywających na tym cmentarzu. Duszpasterze serdecznie zapraszają do wspólnej modlitwy.

8. W liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel 16 lipca w naszym sanktuarium podczas Mszy św. o godz. 17.00 nastąpi uroczyste przyjęcie szkaplerza karmelitańskiego. Osoby, które chciałby to uczynić, szkaplerz mogą nabyć w kawiarence. Tam też znajduje się lista, na którą można się wpisać, aby nasze nazwiska zostały przesłane do Karmelu w Czernej.

9. Jest już nowa księga intencji mszalnych na rok 2023. Msze św. możemy zamawiać w kancelarii parafialnej i w zakrystii.

10. Osoby, które w tym roku wybierają się na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy, mogą zapisywać się w kancelarii parafialnej. Pielgrzymi wyruszą jako grupa XVII. Przewodnikiem pielgrzymki będzie ks. Marcin Rola z Parafii pw. św. Ducha. Zachęcamy zwłaszcza młodzież do tej formy spędzenia kilku dni wakacji jako rekolekcji w drodze. Koszt: 85 zł. Istnieje możliwość zniżek. Jest też fundusz pomocy pielgrzymom Idę z Tobą przez złożenie swojej intencji, w której będą się modlić uczestnicy pielgrzymki. W ten sposób, nie mogąc osobiście brać udziału w pielgrzymce, można uczestniczyć w niej duchowo. Informacje szczegółowe dostępne są w kancelarii . Od kilku lat zmniejsza się liczba pątników z Chełma, dlatego od tego roku zamknięta zostaje oddzielna trasa dla grup 17 i 18. Pielgrzymka rozpocznie nie 1 a 3 sierpnia razem z grupą z Lublina. Zapisy potrwają do 25 lipca.

11. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Gościom, Parafianom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.