Ogłoszenia duszpasterskie - 19.06.2022r. - XII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C

1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało – Siostrze Zakrystiance, Panom Leszkowi Dybale, Krzysztofowi Krasowskiemu, Władysławowi Skrzydłowskiemu i Kazimierzowi Kudrzyckiemu oraz wspólnotom Dorosłych Lektorów, Odnowy w Duchu św. Wolni w Chrystusie.

2. Dziś na godz. 19.00 zapraszamy na koncert muzyki fortepianowej w wykonaniu uczniów naszego organisty Szymona Szurmy z PSM w Stalowej Woli. W programie min. utwory: F. Chopina, J.S. Bacha.

3. Jutro wypada jubileusz pięciolecia powstania Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca. Na Mszę św. dziękczynną połączoną ze obchodzonymi niebawem imieninami ks. Pawła, opiekuna grupy, zapraszamy na godz. 18.00.

4. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msza św. u Ojców Reformatów o godz. 18.00. Po niej procesja i błogosławieństwo wianków.

5. W bazylice także podczas Mszy św. o godz. 18.00 błogosławić będziemy wianki.

6. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Porządek Mszy św. tak jak w dzień powszedni. Na godz. 17.00 zapraszamy na drogę krzyżową, którą, jeśli będzie dobra pogoda, odprawimy po naszej Chełmskiej Kalwarii. W tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. W piątek też zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy młodzież szkół średnich do bazyliki na Mszę św. o godz. 9.00. Spowiedź dla uczniów szkół podstawowych od godz. 17.30, a o godz. 18.00 Msza św.

8. W piątek wypada dzień imienin ks. Jana. W tym roku mija 5 lat jego posługi w naszym sanktuarium. Zgodnie z rozporządzeniem Księdza Arcybiskupa w najbliższy czwartek otrzyma nominację do posługi w innej parafii. Chcemy zatem w dniu imienin podziękować także za posługę pośród nas. Zapraszamy na Mszę św. o godz.18.00.

9. Osoby wybierające się w sierpniu na pielgrzymkę do Gruzji i Armenii zapraszamy w sobotę 25 czerwca o godz. 18.00 do sali różańcowej na spotkanie organizacyjne z przedstawicielem biura pielgrzymkowego. Prosimy mieć ze sobą paszport oraz kolejną ratę wpłaty w wysokości 1000 zł.

10. W niedzielę za tydzień zakończenie Roku św. Rodziny w Rzymie z udziałem papieża Franciszka. W naszym sanktuarium podczas każdej Mszy św. będziemy błogosławili rodziny.

11. W niedzielę za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczymy na prace trwające na terenie sanktuarium. W ostatnim czasie otrzymaliśmy z Urzędu Miasta Chełm dofinansowanie w wysokości 50 tys. zł na prace w kryptach. Planujemy w nich wykonać sarkofag do pochówków biskupów oraz ossuarium. Natomiast już jutro rozpoczynamy remont elewacji ściany frontowej budynku plebanii - te prace będą prowadzone z naszych parafialnych środków.

12. Przez okres wakacji nie będzie homilii w dni powszednie.

13. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożych łask, wszystkim zaś Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia.