Ogłoszenia duszpasterskie - 12.06.2022r. - UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ ROK C

1. Dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

2. Wznawiamy peregrynację kopii Cudownej Ikony Matki Bożej Chełmskiej. Dziś odbywa się w Parafii w Rakołupach. Towarzyszmy naszą modlitwą.

3. Jutro 13. dzień miesiąca. Zapraszamy na Różaniec fatimski. Początek o godz. 17.30. Przynieśmy ze sobą lampiony (będzie można też je nabyć w kawiarence od godz. 17.00). Przypominamy, że o godz. 17.30 Msza św., w czasie której czytane będą intencje, następnie nabożeństwo fatimskie i procesja z lampionami w naszym rosarium. Zakończenie w bazylice odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

4. Jutro odpust ku czci św. Antoniego u Ojców Reformatów. Suma o godz. 18.00. Ojciec Gwardian serdecznie zaprasza.

5. Jutro na godz. 17.00 zapraszamy do sali różańcowej osoby, które należą do orszaku procesyjnego, oraz wszystkich, którzy chcieliby włączyć się do posługi noszenia obrazów i chorągwi podczas procesji.

6. Wszystkie dziewczynki, które chcą sypać kwiatki w czasie procesji Bożego Ciała, zapraszamy na próbę we wtorek na godz. 16.30.

7. W środę zapraszamy na ostatnią przed wakacjami modlitwę uzdrowienia duszy i ciała, którą poprowadzi ks. Krzysztof Kralka. Początek Nowenną do Matki Bożej Chełmskiej o godz. 17.15.

8. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało. Msze św. w bazylice o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00.

9. Centralne uroczystości rozpoczną się o godz. 10.30 w Parafii pw. Rozesłania św. Apostołów pod przewodnictwem ks. prof. Tadeusza Guza. Następnie procesja do czterech ołtarzy: pierwszy przy kościele Ojców Reformatów, drugi na pl. Łuczkowskiego, trzeci przy schodach koło przedszkola, czwarty na terenie sanktuarium, gdzie uroczystości się zakończą. W przyszłym roku będzie odwrotnie. W tym roku za ołtarze odpowiedzialna jest nasza wspólnota. Dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w strojach komunijnych prosimy, by udały się bezpośrednio na centralne uroczystości. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w procesji.

10. Wieczorem w Boże Ciało w amfiteatrze w Kumowej Dolinie od godz. 19.30 rozpocznie się Wieczór Chwały. Śpiewem, modlitwą, Słowem Bożym i katechezą będziemy uwielbiali Pana Boga. Tegoroczne hasło: Posłani w pokoju Chrystusa. Będziemy modlili się o pokój, ale także o namszczenie do służby każdego z nas. Gościem wydarzenia będzie ks. Krzysztof Kralka, który poprowadzi modlitwę. Posługą muzyczną zajmie się zespół Good God. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

11. Parafia Rozesłania św. Apostołów organizuje w dniach 24-25.06 pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Koszt z noclegiem 250 zł. Zapisy w kancelarii lub w zakrystii do Bożego Ciała.

12. W dniach 1 - 2 lipca wszystkich nauczycieli czynnych i emerytów zapraszamy do Częstochowy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli, połączoną z ciekawymi konferencjami. Trwają zapisy. Szczegółowy program pielgrzymki wywieszony jest na tablicy ogłoszeń. Serdecznie zapraszamy pedagogów. Zgłoszenia do 15 czerwca.

13. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia i opieki Matki Bożej Chełmskiej.